Wycieczka do zagrody Szmer

14 czerwca 2019

W tym dniu starszaki pojechały na wycieczkę do Zagrody Szmer w Godowej. Jest to gospodarstwo, które organizuje warsztaty i spotkania edukacyjne dla dzieci. Położone wśród lasów i łąk, jest miejscem wspaniałej zabawy. Z wielką niecierpliwością odliczaliśmy kilometry do celu, aż w końcu dotarliśmy na miejsce a tam... czekało na nas mnóstwo atrakcji. Każda z grup uczestniczyła w zajęciach z lepienia gliny, ogrodnictwa, zoologii podczas których przewodnik oprowadził nas po zagrodach i przedstawił jej mieszkańców, pokazał, jak wygląda ul i wyposażenie pszczelarza oraz sprytnie zrobione poidełko dla pożytecznych owadów. Ponadto mogliśmy przejechać się bryczką oraz specjalną ciuchcią. W wolnym czasie czekał na nas niecodzienny plac zabaw gdzie dzieci miały okazję prać z użyciem starodawnej tary, rzucać gumofilcem, łowić rybki, a na specjalnej „ aparaturze” uczyć się doić krowę. Dzieci wróciły zmęczone, ale bardzo zadowolone.