Harmonogram spotkań, imprez oraz uroczystości przedszkolnych na rok szkolny 2020 - 2021

HARMONOGRAM IMPREZ I UROCZYSTOŚCI   PRZEDSZKOLNYCH

ROK SZKOLNY 2020/ 2021

WRZESIEŃ

• Po wakacjach moi mili znów będziemy się bawili – rozpoczęcie nowego roku szkolnego, zabawy integrujące
  • Kropka – niby nic, a jednak coś wielkiego - Międzynarodowy Dzień Kropki
  • Oto właśnie sprawa taka – dzisiaj jest Dzień Przedszkolaka - Światowy Dzień Przedszkolaka
  • Jesień piękna, kolorowa – powitanie jesieni
  • Dzień Chłopaka

PAŹDZIERNIK

• Pan policjant przyszedł do nas o przepisach nam opowie. Jak przechodzić przez ulicę zaraz każdy z was się dowie -spotkanie z policjantem
  • Światowy Dzień Drzewa

• Przedszkolaki dla Niepodległej – uroczystość z okazji Dnia Niepodległości
  • My dzieci -mamy swoje prawa - Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w przedszkolu
  • Dziś w przedszkolu gwar i wrzawa, bo misowa będzie zabawa– Światowy Dzień Misia w przedszkolu
  • Zajrzyj, powróż sobie z nami przedszkolnymi czarodziejami – andrzejkowe zabawy, podtrzymywanie tradycji ludowych

• Czy Wy wiecie drogie dzieci, że Mikołaj do Was leci? - Mikołajki
  • Stoi choinka, mruga lampkami, pięknie się wita z przedszkolakami –strojenie choinek.
  • Cóż to proszę za nowina, narodził się Bóg-Dziecina – Wigilia w przedszkolu

• Cała nasza gromadka kocha babcię i dziadka - Dzień Babci i Dziadka

LUTY

• Karnawałowy czas do zabaw zaprasza nas – bal karnawałowy
  • Każdy serce dziś rysuje , zaraz komuś podaruje – Walentynki

• Śpieszą chłopcy i panowie z uśmiechem do wszystkich kobiet –Dzień Kobiet
  • Zima kończy panowanie teraz wiosny czas nastanie – powitanie wiosny
  • Światowy Dzień Wody

KWIECIEŃ

• Ochrona środowiska Przedszkolakom bliska – Światowy Dzień Ziemi

MAJ

• Powiewa flaga gdy wiatr się zerwie, a na tej fladze biel jest i czerwień -Dzień Flagi
  • Niezapominajka przypomina o przyrodzie nie zapominaj- Dzień Polskiej Niezapominajki
  • Dzisiaj powiem Wam, cudownych Rodziców Mam – Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty

CZERWIEC

• Niechaj słonko ładnie świeci bo dziś święto wszystkich dzieci – Dzień Dziecka
  • Bo czasy miodowe powoli kończą się i szkoła swe zaproszenie już powoli śle – uroczyste pożegnanie przedszkola

Inne imprezy organizowane w przedszkolu z udziałem dzieci:

• Organizacja urodzin dzieci – cały rok
  • Spektakle teatralne na terenie przedszkola
  • Wycieczki i spacery związane z realizacją planowanej tematyki kompleksowej organizowane wg miesięcznych planów
  • Spotkania z przedstawicielami różnych zawodów
  • Konkursy organizowane przez inne instytucje
  • Akcje i projekty organizowane przez instytucje współpracujące z przedszkolem.
  • Programy ogólnopolskie

Wrzesień

• Mała Zuzia, Staś i Ola już wracają do przedszkola, bo tu miło płynie czas,a zabawa woła nas – zabawy integracyjne dzieci.
  • Jestem mały przedszkolaczek, mam dwie ręce, nogi dwie. Jestem dzielny,już nie płaczę, do przedszkola chodzić chcę – Dzień Przedszkolaka.
  • Dzień Chłopaka

Październik

• Święto Pieczonego ziemniaka – zabawy integracyjne dla dzieci w ogrodzie przedszkolnym.
  • Szkoła- przedszkole pamięta-O bohaterach pamiętamy i hołd im w ofierze składamy- ogólnopolska akcja pod patronatem MEN

• Przedszkolaki dla Niepodległej – uroczysta akademiaw przedszkolu.
  • Piękna nasza Polska cała – wystawa prac plastycznych.
  • Andrzejki z Pluszowym Misiem- Światowy Dzień Pluszowego Misia.
  • Przegląd Piosenki Religijnej.

Grudzień

• Wieje wiatr za oknem i śnieżny puch leci, czekają na Mikołaja wszystkiegrzeczne dzieci – spotkanie z Mikołajem.
  • Cóż to proszę za nowina, narodził się Bóg-Dziecina – Jasełka i Wigiliaw przedszkolu.
  • Wystawa bożonarodzeniowych prac plastycznych.

Styczeń

• Pędzą wnuki ulicami z ogromnymi laurkami – Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu.
  • Bezpieczne ferie zimowe.

Luty

• Małe przedszkolaki piękne stroje mają, na bal przebierańców wszystkichzapraszają – zabawa karnawałowa w przedszkolu.
  • Walentynki
  • Czwartek Tłusty – dniem rozpusty, każdy zjada pączek tłusty.
  • Wspólne zabawy przy muzyce- Ostatki.

• Naplotkowała sosna, że już się zbliża wiosna – powitanie wiosny.

Kwiecień

• Słońce mocniej grzeje, ciepła już poranki, a my tu w przedszkolu robimy pisanki- Święta Wielkanocne.
  • Ziemia zielona wyspa – uroczyste obchody Dnia Ziemi.
  • Wycieczka do Izby Pamięci i Izby Tradycji.

Maj

• Powiewa flaga- przedszkolaki z biało-czerwoną. Uroczyste obchody Święta Flagi.
  • Straż ogniowa dzisiaj wzywa. Nie do ognia, lecz przeżywa swoje święto- spotkanie ze strażakami.
  • „Tata i mama bardzo mnie kochają. Tata i mama mój cały świat”- Dzień Mamy i Taty w przedszkolu.

• Dzień Dziecka
  • W zdrowym ciele zdrowia wiele – Olimpiada sportowa.
  • Dzisiaj jest dzień ważny. Wszyscy o tym wiemy, bo my sześciolatki doszkoły idziemy – pożegnanie starszaków.
  • Na wakacje ruszać czas – pożegnanie przedszkola.

Ponadto:

Udział w programach

• „Akademia Aquafresh”
  • „Czyste powietrze wokół nas”
  • „Moje dziecko idzie do szkoły"
  • „ Kubusiowi Przyjaciele Natury”
  • „Cała Polska czyta dzieciom we współpracy z Biblioteką Publiczną”
  • „Zbiórka baterii REBA”
  • „Szkoła Promująca Zdrowie”
  • Teatrzyki w wykonaniu profesjonalnych aktorów
  • „Spotkania z muzykami z Filharmonii Podkarpackiej”- audycje muzyczne
  • „ Spotkania muzyczne z panem Wywrockim”