Harmonogram spotkań, imprez oraz uroczystości przedszkolnych na rok szkolny 2018 - 2019

Wrzesień

• Mała Zuzia, Staś i Ola już wracają do przedszkola, bo tu miło płynie czas, a zabawa woła nas –zabawy integracyjne dzieci.
  • Jestem mały przedszkolaczek, mam dwie ręce, nogi dwie. Jestem dzielny, już nie płaczę, do przedszkola chodzić chcę –Dzień Przedszkolaka.

Październik

• Jabłuszko rumiane, jakże cię dostanę –zabawy integracyjne z rodzicami w ogrodzie przedszkolnym.
  • Bezpieczeństwo przede wszystkim! Spotkanie z policjantem.
  • Posadzenie Drzewa Niepodległości w przedszkolnym ogrodzie
  • Moja Mała Ojczyzna –Czudec w obiektywie.

• O bohaterach pamiętamy i hołd im w ofierze składamy.
  • 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości –uroczysta akademia w przedszkolu.
  • Piękna nasza Polska cała –wystawa prac plastycznych.
  • Jestem sobie przedszkolaczek –pasowanie na przedszkolaka.
  • Pokochaj pluszowego misia –Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Grudzień

• Wieje wiatr za oknem i śnieżny puch leci, czekają na Mikołaja wszystkie grzeczne dzieci – spotkanie z Mikołajem.
  • Stoi choinka, mruga lampkami, pięknie się wita z przedszkolakami – strojenie choinek.
  • Cóż to proszę za nowina, narodził się Bóg-Dziecina –Jasełka i Wigilia w przedszkolu.
  • Wystawa bożonarodzeniowych prac plastycznych.

• Przegląd kolęd i pastorałek.
  • Pędzą wnuki ulicami z ogromnymi laurkami –Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu.

Luty

• Małe przedszkolaki piękne stroje mają, na bal przebierańców wszystkich zapraszają – zabawa karnawałowa w przedszkolu.
  • Czwartek Tłusty – dniem rozpusty, każdy zjada pączek tłusty.

• Wspólne zabawy przy muzyce - Ostatki.
  • Naplotkowała sosna, że już się zbliża wiosna –powitanie wiosny.

Kwiecień

• Słońce mocniej grzeje, ciepła już poranki, a my tu w przedszkolu robimy pisanki-Święta Wielkanocne.
  • Ziemia zielona wyspa –uroczyste obchody Dnia Ziemi
  • Wycieczka do Izby Pamięci i Izby Tradycji.

• Powiewa flaga-przedszkolaki z biało-czerwoną. Uroczyste obchody Święta Flagi.
  • Straż ogniowa dzisiaj wzywa. Nie do ognia, lecz przeżywa. Swoje Święto, wielkie lecie bo to 140 lecie – spotkanie ze strażakami.
  • Galeria zdrowia-konkurs plastyczny.
  • „Tata i mama bardzo mnie kochają. Tata i mama mój cały świat” - Dzień Mamy i Taty w przedszkolu.

• Dzień Dziecka
  • W zdrowym ciele zdrowia wiele –Olimpiada sportowa
  • Dzisiaj jest dzień ważny. Wszyscy o tym wiemy, bo my sześciolatki do szkoły idziemy –pożegnanie starszaków.
  • Na wakacje ruszać czas –pożegnanie przedszkola.

Ponadto udział w programach:

• „Akademia Aquafresh”
  • „Czyste powietrze wokół nas”
  • „Moje dziecko idzie do szkoły"
  • „Cała Polska czyta dzieciom we współpracy z Biblioteką Publiczną”
  • „Zbiórka baterii REBA”
  • „Szkoła Promująca Zdrowie”
  • Teatrzyki w wykonaniu profesjonalnych aktorów
  • „Spotkania z muzykami”-audycje muzyczne