Święto Niepodległości w przedszkolu

Święto Niepodległości w przedszkolu

10 listopada 2020

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.
10 listopada w przedszkolu obchodziliśmy kolejną Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Głównym celem działań było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.
Przedszkolaki słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny.
Również tego dnia wzięliśmy udział w biciu ,,Rekordu dla Niepodległej “. Dzieci ze wszystkich grup dokładnie o 11.11 wspólnie odśpiewali pieśń Mazurka Dąbrowskiego przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski.
Można było zobaczyć łezkę wzruszenia w oku zaproszonych gości, co świadczyło o tym, że z pewnością ta uroczystość zapadnie wszystkim.
Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak każdy patriota.

Hymn gr. 7 - https://drive.google.com/file/d/1EXiK4f6op6Ze04AZY01RzCpKAJMlg8tu/view?usp=sharing

Hymn gr. 6 - https://drive.google.com/file/d/1t4XhWhJzN79rwpcOOGf-cbODXCQIhB1s/view?usp=sharing

Występ gr. 1 - https://we.tl/t-kYmX0Ftxjw

Występ gr. 4 - https://photos.app.goo.gl/ptBMt19SZAgDBjHE9 

https://photos.app.goo.gl/M3poJe1AErvSbUrLA

Występ gr. 3

Występ gr. 5 https://drive.google.com/drive/folders/1dcXdo3XMzm5lDL0NR-0GI2iSAJUvM0y7?usp=sharing