Święto Strażaków

16 maja 2022

Z okazji Święta Strażaków wszystkie dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Czudcu. Dzięki życzliwości Panów Strażaków przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego. Dużo emocji wzbudził prezentowany sprzęt do rozcinania samochodów oraz sprzęt do gaszenia pożarów. Z zainteresowaniem nasi wychowankowie obejrzeli strój strażaka i z wielką ochotą przymierzali hełm. Strażacy przypomnieli w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną, a dzieci utrwaliły numery alarmowe. Z wycieczki przedszkolaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień.

Składamy serdeczne podziękowania Panom Strażakom OSP w Czudcu za umożliwienie naszym dzieciom poznanie zawodu strażaka z bliska. Z okazji Święta Strażaków życzymy Wam bezpiecznej służby i zawsze szczęśliwych powrotów z akcji.