Kraina zmysłów gr. 3

28 września 2021

,,Sensorycznie się rozwijam bo skaczę, biegam, badam i dotykam”.

Głównym celem wdrożenia innowacji jest wsparcie rozwoju dzieci angażując ich zmysły poprzez stwarzanie wielu sytuacji w formie konstruktywnej zabawy; niezbędnych do stymulacji bazowych systemów sensorycznych. Dzieci z grupy 3 wykonały wrześniowe zadania z programu. Wspólnie stworzyliśmy kącik sensoryczny i wykonaliśmy ,,sensorka”- przyjaciela o imieniu ,,Puszek”, który będzie mam towarzyszył przez cały rok. Poznaliśmy  zmysły człowieka.  Doświadczyliśmy ich poprzez wykonanie gniotków z balonów i ryżu, sałatki owocowej. Słuchaliśmy dźwięków zwierząt a także spacerowaliśmy ścieżką sensoryczną. Dzieciom bardzo podobały się wszystkie zaproponowane zajęcia, dzięki nim dostarczamy dzieciom zróżnicowanych bodźców sensorycznych i wspieramy ich rozwój pod kątem prawidłowej integracji sensorycznej.