Badamy- doświadczamy czyli ,,co pływa a co tonie" gr. 7

04 listopada 2021

03.11.2021r. przedszkolaki z grupy 7 postanowiły zamienić się w małych badaczy. Sprawdzały, które przedmioty pływają po powierzchni wody, a które toną. Nasz eksperyment zaczęliśmy od ustalenia reguł, które będą panowały podczas zajęć.  Kiedy przystąpiliśmy do naszych doświadczeń dzieci zastanawiały się czy dany przedmiot utrzyma się na powierzchni wody czy utonie, a następnie sprawdzaliśmy co się stanie gdy go wrzucimy do wody. Oczywiście nie zabrakło wyciągania wniosków. Dlaczego niektóre przedmioty toną, a inne nie? Wnioski które ustaliliśmy były dostosowany do dzieci. Ustaliliśmy, że to co lekkie unosi się na wodzie, a to co ciężkie opada na dno. Przedszkolaki były zainteresowane przeprowadzonymi doświadczeniami i chętnie brały w nich udział.