Babka Wielkanocna

17 kwietnia 2019

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne. W wielu domach rozpoczynają się przygotowania. Z tej właśnie okazji dzieci z grupy 6 postanowiły upiec babki wielkanocne. Przedszkolaki na początku zajęć rozpoznawały, nazywały przygotowane produkty i przybory wykorzystywane do przygotowania ciasta. Po omówieniu kolejnych etapów wykonania babki, przedszkolaki zabrały się do pracy. Samodzielnie odmierzały składniki które potem mieszały i z pomocą pani miksowały. Pieczenie babki okazało się wspaniałym kulinarnym przedświątecznym przedsięwzięciem . Po upieczeniu udekorowaliśmy babki białą polewą czekoladową i z jedną podzieliliśmy się z dziećmi z grupy 7. Babki wszystkim bardzo smakowały, a przedszkolaki były dumne, że same mogły je przygotować.