Grupa 8
PSZCZÓŁKI

Grupa Pszczółki to dzieci 5-, 6- letnie. Każdego dnia odkrywamy nasze  przedszkole,  do którego przychodzimy z wielką radością. Edukacja łączy się z zabawą, przez co zdobywamy nowe wiadomości i umiejętności. Chętnie poznajemy otaczający nas świat, jesteśmy twórczymi, dociekliwymi i bardzo pomysłowymi pszczółkami. Dzieci 6- letnie  w ciągu całego roku będą aktywnie przygotowywać się do rozpoczęcia edukacji w szkole. Wszystkie Pszczółki z uśmiechem na twarzach i wiarą we własne możliwości zapewne z łatwością sprostają wszystkim tegorocznym wyzwaniom.

Zamierzenia kształcąco-wychowawcze na czerwiec 2022 roku

Koledzy, grupa przedszkolna. Rodzina

• Dostrzeganie potrzeb innych dzieci, szanowanie ich, uwrażliwianie na krzywdy, kłopoty, trudności innych dzieci.
  • Celebrowanie Dnia Dziecka (aktywny udział w organizacji wspólnych zabaw); poznawanie jego międzynarodowego charakteru.

Przyroda latem

• Obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie latem – występujące zjawiska atmosferyczne (np.: opady deszczu, burze, tęcza itp.), dłuższe dni, krótsze noce, wyższa temperatura powietrza.
  • Wyjaśnianie znaczenia pobytu (zabaw) na świeżym powietrzu (kąpiele słoneczne) wraz z przyswajaniem zasad właściwego ubierania się (noszenie nakrycia głowy) i zachowania (chowanie się do cienia w czasie upału).

Bezpieczeństwo

• Przestrzeganie ustalonych zasad korzystania ze sprzętu rekreacyjnego i sportowego. Orientowanie się w bezpiecznym korzystaniu ze środków transportu.
  • Zachowanie czujności w sytuacjach, które mogą stanowić zagrożenie, organizowanie bezpiecznych miejsc zabaw.

Początkowa nauka czytania i pisania. Elementy matematyki

• Wyodrębnianie w słowach sylab, określanie ich kolejności; dzielenie słów na sylaby; liczenie sylab w słowach; tworzenie słów rozpoczynających się, kończących się daną sylabą. Rozpoznawanie liter – małych i wielkich. Tworzenie wyrazów z poznanych liter i ich odczytywanie.
  • Utrwalanie poznanych cyfr. Stosowanie zapisu +,, =, >,<. Rozwijanie umiejętności dodawania i odejmowania.

1. Niby tacy sami, a jednak inni.
  2. Wakacyjne podróże.
  3. Pożegnania nadszedł czas.
  4. Wakacje.
pszczolki v2

Idziemy do szkoły

Idziemy do szkoły, do jasnych klas

Każdy radosny, każdy wesoły

Nauka czeka nas

I książka ta prawdziwa

Mądrą literką nas woła

Zeszyt, pióro, ołówek nas wzywa

Wzywa nas szkoła.

I znów tu małe dzieci

Na tych krzesełkach zasiądą

Czas im przyjemnie zleci

Wesoło bawić się będą

A my wspominać będziemy

Nasze kochane przedszkole

Bo już naprawdę idziemy

Na szóstkach uczyć się w szkole.

Hej, przedszkole ukochane

1. Gdy maj nadchodzi i kwitną kwiatki,

a ty już kończysz swe siedem lat,

żegnasz zerówkę lub sześciolatki

i zaraz ruszysz dalej w świat.

Ref.: Hej przedszkole ukochane,

co bez ciebie zrobię ja?

Może jednak tu zostanę

jeszcze rok lub dwa.

2. A kiedy czerwiec jak woda płynie,

na dworze lata nadchodzi dzień,

dla wszystkich chłopców

i dla dziewczynek

przedszkole właśnie kończy się…

3. Rzec: „do widzenia” trzeba na drogę,

bo po wakacjach nie wrócisz już.

Wspominaj często przedszkolne progi,

by miłych wspomnień nie krył kurz.