Grupa 4
KOTKI

Grupa 4 to starszaki. Uczęszcza do niej 10 dziewczynek i 15 chłopców. Bardzo lubimy chodzić do przedszkola i uczestniczyć w różnorodnych zajęciach organizowanych przez panie: Martę, Wiesię i panią dyrektor. Jesteśmy radośni i bardzo ciekawi świata. Uwielbiamy tańczyć i śpiewać, chętnie uczymy się nowych rzeczy poprzez zabawę. O porządek w naszej sali dbamy wspólnie z panią Krysią, która przynosi nam również pyszne jedzonko.

Zamierzenia kształcąco-wychowawcze na czerwiec 2021 roku

• Poznanie wyglądu dzieci różnych narodowości, porównywanie życia na różnych kontynentach, budzenie uczuć tolerancji i akceptacji.
  • Kształtowanie umiejętności dbania o bezpieczeństwo własne i kolegów podczas wspólnych zabaw w ogrodzie przedszkolnym. Poznawanie sytuacji zagrażających bezpieczeństwu.
  • Zapoznanie z etapami rozwoju pszczoły.
  • Poznanie wybranych środków transportu lądowego, wodnego i powietrznego.
  • Przestrzeganie przed nieodpowiednimi zabawami podczas letniego wypoczynku.
  • Utrwalanie poznanych liter, doskonalenie umiejętności czytania oraz układania wyrazów i zdań.
  • Ćwiczenia w rozwiązywaniu i układaniu zadań tekstowych w zakresie dodawania i odejmowania w obrębie 10, zapoznanie z nominałami polskich pieniędzy, poznanie wyglądu kuli.

1. Dzieci z całego świata.
  2. Moje podwórko.
  3. Wkrótce wakacje. (dwa tygodnie)

kotki

Żegnajprzedszkole

Wszyscy dziś stajemy w kole

by pożegnać się z przedszkolem.

Byliśmy tu latek wiele,

razem było nam weselej.

Nie płaczcie kochani, gdy nas tu nie będzie,

nasz wesoły uśmiech zostawimy wszędzie,

a gdy po wakacjach znajdziemy się w szkole,

będziemy wspominać kochane przedszkole.

Ostatni raz

1. Ostatni raz z kolegami, przy stoliku

w naszej sali usiedliśmy dziś,

wspominając czasy, gdy byliśmy mali

i za mamą ciągle płakał mały Krzyś.

Przez te lata nasza ukochana pani

jak rodzona matka doglądała nas

i dlatego tak uwierzyć nam jest trudno,

że dziś właśnie pożegnania nadszedł czas.

Ref. Żegnaj przedszkole nasze ukochane,

żegnajcie ławki i kochane panie,

już odchodzimy, już nadszedł czas,

lecz przyrzekamy,