image0 v2
Grupa 3
MUCHOMORKI

3 grupa - dzieci  3-, 4-letnie

Grupa „Muchomorki” to dzieci 3 i 4-letnie. Jesteśmy ciekawi świata i interesujemy się wszystkim co nas otacza. Poznajemy przedszkole, nasze panie – Anię i Justynkę   oraz rówieśników, z którymi spotykamy się codziennie. Dużo czasu spędzamy na wspólnej zabawie, ale pamiętamy również o rozwijaniu umiejętności samoobsługowych. Podczas zajęć staramy się skupić uwagę, żeby poznać wiele ciekawych rzeczy. Uczymy się tańczyć, śpiewać, rysować i malować. Lubimy zabawy w ogrodzie przedszkolnym i spacery na świeżym powietrzu. Wspólnie z panią Basią, dbamy o porządek w naszej sali. Po całym dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywamy słuchając czytanych książeczek.

Zamierzenia kształcąco-wychowawcze na wrzesień 2020 roku

·       Integrowanie grupy, zapamiętywanie i poznawanie imion kolegów i koleżanek, swoich znaczków

·       Zapoznanie z salą zajęć, rozwijanie orientacji przestrzennej poprzez nazywanie i pokazywanie części ciała

·       Zapoznanie z ogólnymi zasadami ruchu drogowego

·       Poznawanie różnego rodzaju środków transportu, budowanie wiedzy na ich temat.

·       Kształtowanie poczucia rytmu, umuzykalnienia oraz umiejętności wokalnych

·       Przestrzeganie ustalonych umów zasad regulujących współżycie w grupie

·       Rozwijanie sprawności fizycznej

·       Rozwijanie mowy i poszerzanie słownictwa

·       Porównywanie liczebności zbiorów

·       Wyczulanie na piękno otaczającej przyrody, obserwowanie w sposób bezpośredni  i pośredni zmian zachodzących w przyrodzie          jesienią

·       Ubieranie się odpowiednio do warunków atmosferycznych występujących w danej porze roku

·       Pokazywanie na wybranych przykładach, jak zwierzęta przygotowują się do nadchodzącej zimy

1. W przedszkolu
2. Droga do przedszkola
3. Nadeszła jesień
4. Co robią zwierzęta jesienią

muchomorki

Jestem duży

Jestem duży! Byłem mały!

Wróżki mnie zaczarowały

Jakie wróżki? Dobre wróżki!

Uśmiechałem się do wróżki.

I urosły moje nóżki,

I urosły moje ręce,

Włosów też mam chyba więcej.

Patrzcie jak urosłem cały,

Chociaż byłem taki mały.

Mały przedszkolak

Słońce świeci, wietrzy wieje

Latek jeszcze mam niewiele.

Nóżką tupnę, w rączki klasnę

Jestem przedszkolakiem właśnie.

Ref.: Hop, hop, hop i la, la, la

Przedszkolakiem jestem ja

Hop, hop, hop i li, li, li

Przedszkolakiem jesteś ty

Bardzo grzecznie, co dzień rano

Do przedszkola idę z mamą.

Tam się bawię, pilnie uczę

I piosenki czasem nucę.

Ref.: Hop, hop, hop….