Zajęcia polisensoryczne

20 lutego 2022

16.02. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia polisensoryczne przygotowane przez panią Madzię. Na zajęciach wykorzystano elementy metody Snoezelen. Tematem zajęć była ,,Morska głębia”. Dzieci doświadczały świata wszystkimi zmysłami: wzroku, słuchu, zapachu, dotyku i smaku, zrelaksowały się, odprężyły i wyciszyły. Poprzez dostarczenie zróżnicowanych bodźców sensorycznych min. muzyka, efekty świetlne, obrazy i łagodne wibracje – pobudza zmysły do działania stanowiąc ważny element w procesie rozwoju każdego dziecka. Zajęcia polisensoryczne poprawiają koncentrację , rozwijają spostrzegawczość, uwagę i pamięć. Korzystnie wpływają na rozwój emocjonalny, społeczny, ruchowy i poznawczy.  Przedszkolakom bardzo podobały się zajęcia.