Wycieczka gr. 6 i 7

19 czerwca 2023

15 czerwca grupa 6 i 7 wybrała się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego. Główną atrakcją wycieczki były alpaki Dawidek i Dorianek. Po przybyciu na miejsce panie przekazały dzieciom podstawowe informacje na temat hodowli alpak. Następnie dzieci karmiły, przytulały oraz spacerowały z alpakami. Atrakcją była również oswojona wiewiórka, która mieszka w zagrodzie. Wykonaliśmy prace plastyczne różnymi technikami również z wełny alpaczej. Były różne konkurencje i zabawy na świeżym powietrzu m.in. tory przeszkód, przeciąganie liny, bańki mydlane, rysowanie kredą oraz zabawy ruchowe na placu zabaw. Dzieci nie mogły doczekać się wspólnego ogniska, na którym samodzielnie mogły upiec kiełbaski. Na zakończenie były wspólne zdjęcia oraz każde dziecko otrzymało lizaczek. Do przedszkola dzieci wróciły zmęczone, ale pełne ciekawych i nowych wrażeń.