Warsztaty Wielkanocne

27 marca 2019

Okres przygotowań do Świąt Wielkanocnych to szczególna okazja do poznania przez dzieci polskich tradycji świątecznych a najlepiej kiedy to robią wspólnie ze rodzicami. W grupie 6 i 7 odbyły się Warsztaty Wielkanocne. Celem tego spotkania było zaprezentowanie przez dzieci poznanych wierszy, piosenek i tańców wiosennych i związanych z Wielkanocą, a także wykonanie wspólnie z rodzicami koszyczka wielkanocnego, pisanki, kury, zajączka i baranka. Do wykonania dekoracji świątecznych wykorzystaliśmy różnorodne materiały. Dziękujemy rodzicom Mai M. z grupy 6 za podarowanie figurek wielkanocnych, które pomalowaliśmy podczas warsztatów. Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Wszyscy świetnie się bawili, wykazując się dużą kreatywnością i inwencją twórczą. Na zakończenie przedszkolaki zaprosiły rodziców do wspólnej zabawy w kole.