Spotkanie z pielęgniarką gr 5

05 marca 2020

2 marca naszą grupę odwiedził specjalny gość - pani pielęgniarka. Pani Agatka opowiedziała dzieciom, na czym polega jej praca, jaka jest trudna, a jednocześnie przynosi wiele radości. Zaprezentowała przedmioty potrzebne do codziennej pracy oraz wyjaśniła do czego służą. Pokazała strzykawki, igły, kroplówki, termometr, bandaże, ciśnieniomierz, stetoskop, maski tlenowe, glukometr i wiele innych ciekawych rzeczy. Demonstracja stetoskopu i możliwość posłuchania bicia swojego serca wzbudziła ogromne zainteresowanie. Zajęcia  przebiegły w bardzo miłej atmosferze. Na koniec dzieci wręczyły pani pielęgniarce własnoręcznie wykonany upominek oraz zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie. Dziękujemy za bardzo interesujące spotkanie.