Spotkanie z dietetykiem

Spotkanie z dietetykiem

Spotkanie z dietetykiem
28 kwietnia 2022

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Pan łumaczył dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie warzyw i owoców. Wyjaśnił również przedszkolakom w oparciu o ilustracje, że oprócz dobrego żywienia bardzo ważna jest aktywność fizyczna. Pan Mateusz w interesujący sposób przedstawił dzieciom piramidę żywienia. Omówiał produkty żywnościowe od tych najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które w odżywianiu powinny się znaleźć w niewielkich ilościach. Przedszkolaki bardzo chętnie brały udział w zadaniach przygotowanych dla nich. Bez żadnego problemu potrafiły podzielić produkty spożywcze na zdrowe i niezdrowe i umieścić w odpowiednich miejscach. Zaproszony gość zrobił  przedszkolakom niesamowitą niespodziankę i obdarował przedszkolaki medalami i dyplomami.

Serdecznie dziękujemy!