Sałatka owocowa gr. 5 i 8

15 października 2022

W myśl hasła: Zdrowo jemy i zdrowo żyjemy dzieci z własnoręcznie wykonały sałatkę owocową, która była pysznym przysmakiem na drugie śniadanie. Wszyscy mieliśmy soczyste minki na widok tak smakowitych owoców. Dzieci przyniosły kolorowe owoce takie jak gruszki, śliwki, jabłka, winogrono, banany, kiwi, melon. Przed przystąpieniem do pracy dzieci oglądały owoce, nazywały je i dowiedziały się z czego się składają. Następnie dokładnie umyły ręce, pamiętając o zasadach higieny. Założyły fartuszki wcielając się w rolę kucharzy i kucharek. Przedszkolaki pokazały, że potrafią bezpiecznie posługiwać się nożem podczas krojenia owoców na małe kawałki. Wszystko razem wymieszały i sałatka była gotowa. Degustacja sałatki owocowej była bardzo przyjemna.