Muzyczny dziecięcy świat gr. 6

Muzyczny dziecięcy świat gr. 6

Muzyczny dziecięcy świat gr. 6
01 marca 2021

Przez cały tydzień zajmowaliśmy się muzyką. W roli głównej była tym razem muzyka klasyczna słynnego austriackiego kompozytora Johanna Straussa. Dzieci wykonywały próby odśpiewania ,,Arii Adeli” z operetki ,,Zemsta nietoperza” dokładnie fragmentu tzw. Arii ze śmiechem oraz  odegrały własną wersję instrumentalna ,,Matadora”. Jednym z ciekawszych zajęć muzyczno-sensorycznych było samodzielne wykonanie grzechotek ,które posłużyły podczas akompaniamentu  ulubionych przedszkolnych piosenek w tym hymnu naszej grupy pt. ,,My jesteśmy krasnoludki”. Eksperymentowanie rytmem, dźwiękiem, słuchanie odtwarzanie i tworzenie muzyki jest podstawowym aspektem rozwijania wyobraźni muzycznej o czym mowa w nowej podstawie programowej oraz w realizowanym w grupie 6 projekcie autorskim ,,Muzyczno-plastyczny dziecięcy świat”.