Wizyta w Publicznej Bibliotece w Czudcu

21 listopada 2021

17 listopada przedszkolaki zawitały w Publicznej Bibliotece w Czudcu. Celem wizyty był udział w edukacyjnym spotkaniu, pod hasłem: „Kto ty jesteś…”. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały legendy pt. „Lech, Czech i Rus”, która opowiada o początkach państwa polskiego oraz o pochodzeniu naszych barw narodowych. Następnie wyrecytowały wiersz Wiesława Bełzy - „Kto ty jesteś? – Polak mały”, który uczy patriotyzmu i obowiązków wobec Ojczyzny. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wzięły także udział w opowieści ruchowej pt. „Zwiedzamy Polskę”, odwiedzając różne zakątki Polski: Gdańsk, Wrocław i Zakopane. Serdecznie dziękujemy Paniom z Gminnej Biblioteki Publicznej w Czudcu za zaproszenie i poświęcony nam czas, a także miłe upominki.