zdjecie na strone
Grupa 3 - dzieci 3-, 4-letnie
MUCHOMORKI

3 grupa - dzieci  3-, 4-letnie

Grupa „Muchomorki” to dzieci 3 i 4-letnie. Jesteśmy ciekawi świata i interesujemy się wszystkim co nas otacza. Poznajemy przedszkole, nasze panie – Marcelinę, Madzię i Małgosię oraz rówieśników, z którymi spotykamy się codziennie. Dużo czasu spędzamy na wspólnej zabawie, ale pamiętamy również o rozwijaniu umiejętności samoobsługowych. Podczas zajęć staramy się skupić uwagę, żeby poznać wiele ciekawych rzeczy. Uczymy się tańczyć, śpiewać, rysować i malować. Lubimy zabawy w ogrodzie przedszkolnym i spacery na świeżym powietrzu. Wspólnie z panią Basią, dbamy o porządek w naszej sali. Po całym dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywamy słuchając czytanych książeczek.

Zamierzenia kształcąco-wychowawcze na kwiecień 2020 roku

Przyroda wiosną

• Obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie w związku z nadejściem wiosny – powroty ptaków (np. bocian), pojawiające się pierwsze kwiaty (przebiśniegi, krokusy).
  • Omawianie życia ptaków wiosną (budowanie gniazd).
  • Poznawanie wybranych zwierząt hodowanych na wsi (dorosłych i młodych).
  • Rozpoznawanie i nazywanie zwierząt hodowlanych, porównywanie wyglądu zwierząt dorosłych i ich potomstwa, nazywanie zwierząt.

Rodzina

• Kultywowanie tradycji, zwyczajów rodzinnych związanych ze Świętami Wielkanocy, przejmowanych od pokoleń.
  • Poznawanie własnych możliwości w toku wykonywania różnych czynności i w konfrontacji z rówieśnikami (określanie: sam potrafię…). Określanie swoich mocnych stron.

Podstawy ekologii

• Podstawy ekologii, poznawanie sposobów ochrony środowiska.
  • Poznawanie przejawów działalności ekologicznej: segregowanie odpadów, oczyszczanie ścieków, ochrona roślin i zwierząt, oszczędne korzystanie z surowców i materiałów (oszczędzanie wody i energii) itp.
  • Uczestniczenie w pracach zielonego ogródka przedszkolnego (wysiewanie nasion, sadzenie roślin, podlewanie).

1. Wiosenne powroty.
  2. Wielkanoc.
  3. Wiosna na wsi.
  4. Dbamy o przyrodę.
muchomorki

Kwiatki

Wiosna wcześnie

z łóżka wstała:

Halo,  kwiatki-

zawołała.

- Ciągle jeszcze

w ziemi tkwicie?

Kiedy wreszcie

się zbudzicie?

Jak się żaden z was nie ruszy,

to wyciągnę was za uszy!

Taniec kurczaka

Wyklułem się z jajka

i jest mi wesoło,
więc tańczę od rana

obracam się w koło.
W skorupce za ciasno,

tu dużo swobody,
a ja lubię dużo ruchu

jak to kurczak młody.

Ref. Hop, hop, hejże hola,

obróć ze mną się do koła
hop, hop, hejże ha,

zaklaszcz w ręce tak jak ja.