zdjecie na strone
Grupa 3 - dzieci 3-, 4-letnie
MUCHOMORKI

3 grupa - dzieci  3-, 4-letnie

Grupa „Muchomorki” to dzieci 3 i 4-letnie. Jesteśmy ciekawi świata i interesujemy się wszystkim co nas otacza. Poznajemy przedszkole, nasze panie – Marcelinę, Madzię i Małgosię oraz rówieśników, z którymi spotykamy się codziennie. Dużo czasu spędzamy na wspólnej zabawie, ale pamiętamy również o rozwijaniu umiejętności samoobsługowych. Podczas zajęć staramy się skupić uwagę, żeby poznać wiele ciekawych rzeczy. Uczymy się tańczyć, śpiewać, rysować i malować. Lubimy zabawy w ogrodzie przedszkolnym i spacery na świeżym powietrzu. Wspólnie z panią Basią, dbamy o porządek w naszej sali. Po całym dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywamy słuchając czytanych książeczek.

Zamierzenia kształcąco-wychowawcze na wrzesień 2019 roku

• Koledzy, grupa przedszkolna

• Poznawanie imion i nazwisk dzieci z grupy, współdziałanie w grupie, uczestniczenie we wspólnych zabawach.
    • Nazywanie przedmiotów i ich kolorów (zabawek, ubrań, pojazdów, naczyń itp.).
    • Rozpoznawanie swojego znaczka rozpoznawczego wśród innych znaczków.

Bezpieczeństwo

• Poznawanie zasad ruchu drogowego w celu bezpiecznego poruszania się po ulicach (pod opieką osoby dorosłej).
    • Określanie, na podstawie dwóch obrazków, co zdarzyło się wcześniej, a co później.
    • Uczestniczenie w zabawach twórczych (głównie tematycznych, konstrukcyjnych i ruchowych).

Przyroda

• Obserwacja przyrody. Obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie w bliskim otoczeniu przedszkola.

Elementy matematyki

• Porównywanie przedmiotów; klasyfikowanie ich ze względu na jakość (np. barwa, wielkość) i przynależność (np. klocki do klocków).
    • Określanie położenia przedmiotów w przestrzeni; stosowanie określeń: na, pod, w, przed, za, obok oraz kierunków ruchu, stosowanie określeń: do góry, w dół, do przodu, do tyłu, w bok.

W świecie sztuki – muzyka

• Słuchanie piosenek o prostej linii melodycznej, śpiewanych przez nauczyciela; próby zapamiętywania tekstu i melodii.
    • Uczestniczenie w zabawach muzyczno-ruchowych.

1. To jestem ja.
  2. Moja grupa.
  3. Moja droga do przedszkola.
  4. Idzie jesień... przez las, park.
muchomorki

W przedszkolu jak w domu

Czy słońce na niebie, czy deszcz z nieba leci,
Idą do przedszkola z rodzicami dzieci.
W przedszkolu zabawek i książek bez liku,
Każdy ma tam miejsce przy małym stoliku.
Razem z naszą Panią, pilnie się uczymy.
Gdy czas na zabawę, chętnie się bawimy.
Powiem Wam coś jeszcze!Nie mówcie nikomu…
Że my się czujemy jak u siebie w domu!

Moje przedszkole

1.Maszeruję rano do przedszkola z mamą,

Śpiewa ptak, wiatr powiewa, a ja głośno śpiewam.

Ref.: Czas wesoło płynie w przedszkolnej drużynie,

2.Tu przyjaciół mam i nie jestem sam 2x

W drzwiach nas wita pani, mam laurkę dla niej,

W sali już jest wesoło, wszyscy robią koło.

Ref.: Czas wesoło….

3.Znam magiczne słowa: proszę i przepraszam,

Powiem wam – zawsze chętnie do przedszkola wracam.

Ref.: Czas wesoło….