20190905 1010390 v3
Grupa 1 - dzieci 3- letnie
SŁONECZKA

Grupa pierwsza to najmłodsza grupa przedszkolna. Maluszki chętnie podejmują różnego rodzaju aktywności w zabawach oraz wykazują się kreatywnością. Poprzez wspólne zabawy poznają się i integrują co sprzyja procesowi ich adaptacji. Trzeba również zaznaczyć, że jest to w większości grupa pozytywnych indywidualistów, jasno wyrażających swoje zdanie i potrzeby. Jak nazwa grupy wskazuje – „Słoneczka” – nasze maluszki są uśmiechnięte, radosne i pogodne. Życzymy im samych mile spędzonych dni. Oby na co dzień „zarażały” nas swoją pozytywna energią. W świat edukacji poprzez zabawę wprowadzają nas p. Justyna i p. Ania. O porządek w naszej sali dbamy wspólnie z p. Edytką i p. Agatką, które przynoszą nam również pyszne posiłki.

Zamierzenia kształcąco-wychowawcze na wrzesień 2019 roku

To jestem ja

• poznawanie imion i nazwisk dzieci z grupy, uczestniczenie we wspólnych zabawach; nazywanie przedmiotów (zabawek, ubrań, pojazdów, naczyń itp.) i ich kolorów.
  • słuchanie piosenek o prostej linii melodycznej, śpiewanych przez nauczyciela; próby zapamiętywania tekstu i melodii.
  • uczestniczenie w zabawach muzyczno-ruchowych, w zabawach z elementem naśladownictwa.

Moja grupa

• rozpoznawanie swojego znaczka rozpoznawczego wśród innych znaczków, określanie, na podstawie dwóch obrazków, co zdarzyło się wcześniej, a co później,
  • określanie położenia przedmiotów w przestrzeni; stosowanie określeń: na, pod, w, przed, za, obok.
  • rysowanie kredkami.

Moja droga do przedszkola

• poznawanie zasad ruchu drogowego w celu bezpiecznego poruszania się po ulicach (pod opieką osoby dorosłej).
  • poznawanie zawodów osób pracujących w bliskim otoczeniu przedszkola; nazywanie ich czynności, narzędzi, przyborów potrzebnych im do pracy. rozpoznawanie wybranych znaków drogowych.
  • określanie kierunków ruchu, stosowanie określeń: do góry, w dół, do przodu, do tyłu, w bok.

Idzie jesień… przez las, park

• obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie w bliskim otoczeniu przedszkola,
  • gromadzenie owoców drzew w kąciku przyrody; wykorzystywanie ich do wszelkiej działalności: matematycznej, plastycznej, muzycznej, w relaksacji lub w ćwiczeniach ruchowych.
  • uczestniczenie w zabawach twórczych (głównie tematycznych, konstrukcyjnych i ruchowych).
  • wyodrębnianie obiektów do liczenia; określanie ich ilości: dużo, mało.

1. To jestem ja
  2. Moja grupa
  3. Moja droga do przedszkola
  4. Idzie jesień… przez las, park
sloneczka

Jestem duży

Jestem duży! Byłem mały!

Wróżki mnie zaczarowały

Jakie wróżki? Dobre wróżki!

Uśmiechałem się do wróżki.

I urosły moje nóżki,

I urosły moje ręce,

Włosów też mam chyba więcej.

Patrzcie jak urosłem cały,

Chociaż byłem taki mały.

Moje przedszkole

1.Maszeruję rano do przedszkola z mamą,

Śpiewa ptak, wiatr powiewa, a ja głośno śpiewam.

Ref.: Czas wesoło płynie w przedszkolnej drużynie,

2.Tu przyjaciół mam i nie jestem sam 2x

W drzwiach nas wita pani, mam laurkę dla niej,

W sali już jest wesoło, wszyscy robią koło.

Ref.: Czas wesoło….

3.Znam magiczne słowa: proszę i przepraszam,

Powiem wam – zawsze chętnie do przedszkola wracam.

Ref.: Czas wesoło….