.:Strona Główna | .:Przedszkole | .:O Nas | .:Grupy | .:Dla Rodziców | .:Aktualności | .:Sukcesy | .:Archiwum | .:Kontakt

 

 

 

09- 12.10.2017 DZIEŃ DRZEWA
W tych dniach przedszkolaki świętowały Dzień Drzewa. Celem zajęć było zwiększenie świadomości w zakresie ochrony przyrody oraz kształtowanie postaw proekologicznych. Dzieci z tej okazji wzięły udział w zabawach integracyjnych, wykonywały grupowe drzewa,  inne obchodziły urodziny Kolczatka- drzewka posadzonego w ogrodzie przedszkolnym.

 

ZOBACZ

 

 

11.10.2017 PRZYRODA DLA SMYKA
To drugie spotkanie: Przyroda dla Smyka mające na celu przybliżenie tajemnic otaczającego nas świata poprzez zabawę i eksperymenty. Tym razem dzieci zagłębiły się w świat optyki. Przeprowadzając szereg doświadczeń dowiedziały się m.in. skąd się bierze światło, w jaki sposób powstaje tęcza. Mogły też zobaczyć świat oczami owadów. Jak zawsze, wszystko było ciekawe i zaskakujące.

 

ZOBACZ

 

 

10-11.10.2017 WYCIECZKA EDUKACYJNA
Dzięki realizacji projektu UE Rodzice pracują, dzieci harcują przedszkolaki wyjechały na wycieczkę edukacyjną do Siedliska Janczar w Pstrągowej. Czekały na nich wspaniałe atrakcje. Dzieci wyruszyły bryczką podziwiać najbliższą okolicę, miały możliwość indywidualnej przejażdżki konnej. Kolejnym punktem programu był udział w warsztatach edukacyjnych „Od ziarna do chleba ” , by ostatecznie upiec swój bochenek chleba. Także lepienie z gliny i zabawy z animatorami przypadły dzieciom do gustu. Po tak licznych atrakcjach obiad smakował wyśmienicie.
 

ZOBACZ

 

 

03- 04.10.2017 OWOCOWE SZALEŃSTWO
Przedszkolaki w trakcie omawiania tematyki o owocach odwiedziły sklep warzywny, wykonywały soczki oraz sałatki owocowe.

 

ZOBACZ

 

 

 

 

29.09.2017 DZIEŃ CHŁOPAKA
Dziewczynki w tym dniu pamiętają o swoich kolegach. Z okazji ich święta złożyły życzenia. Wszyscy chłopcy zostali obdarowani drobnymi upominkami.

 

ZOBACZ

 

 

28.09.2017 PIKNIK W GOSPODARSTWIE AGROTURYSTYCZNYM
W ramach projektu UE Rodzice pracują, dzieci harcują odbył się Piknik Integracyjny Dzień Wesołej Kapusty. Wzięły w nim udział  całe rodziny naszych przedszkolaków.  Wspaniały wypoczynek na łonie natury w Gospodarstwie Agroturystycznym RANCZO w Pstrągowej bardzo przypadł przedszkolakom do gustu. Miały możliwość zwiedzania terenu Mini ZOO w towarzystwie oswojonych zwierząt, zabaw z konkursami z wodzirejem, zwiedzanie indiańskiego namiotu tipi, zabaw na dmuchańcach, trampolinach, huśtawkach, w kulach, malowanie twarzy itp. Przejażdżka wozem turystycznym po okolicy sprawiła dzieciom dużo radości. Nawet kiełbaski z grilla, bigos, ziemniaki z ogniska i słodkości smakowały wyśmienicie, w tak pięknym otoczeniu przyrodniczym.

 

ZOBACZ

 

 

27.09.2017 JARZYNOWE GRZYBKI
Liście zmieniają swe kolory. Zbieramy kasztany, żołędzie i szyszki. Pod drzewami rośnie mnóstwo grzybów, przedszkolaki wybrały się więc na poszukiwanie jesieni. Po spacerze wykonały prace plastyczną – warzywne grzybki.

 

ZOBACZ

 

 

26.09.2017 W PARKU
Wyjście do parku grupy 4 w poszukiwaniu oznak jesieni. Rozpoznawanie i nazywanie poznanych drzew, zbieranie liści oraz innych napotkanych darów. Obserwowanie zmieniającej sie przyrody.

 

ZOBACZ

 

 

25.09.2017 SPOTKANIE Z POLICJANTEM
W naszym przedszkolu duży nacisk kładziemy na edukację związaną z bezpieczeństwem. Dlatego dziś naszych przedszkolaków odwiedził mł. asp. J. Pieczykolan z Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie. Funkcjonariusz policji przypomniały dzieciom zasady bezpiecznego zachowania się w domu i na drodze.

 

ZOBACZ

 

 

21.09.2017 TEATRZYK
W naszym przedszkolu gościł Teatr Bazyl z przedstawieniem: Zagubiony. Spektakl opowiada o chłopcu, który zatraca się w wirtualnym świecie gry komputerowej, zapominając o rodzinie i prawdziwej przyjaciółce. Dopiero kiedy zostaje przeniesiony do wnętrza tego elektronicznego świata uświadamia sobie, jak ważni są przyjaciele a świat wirtualny jest obcy i niebezpieczny. Treść bardzo pouczająca i aktualna na dzisiejsze czasy.

 

ZOBACZ

 

 

21.09.2017 DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
Od najmłodszego aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka.
Dzień ten był dla wszystkich wyjątkowy, gdyż grupy otrzymały swoje nazwy. Od dziś w naszym przedszkolu będą: słoneczka, biedroneczki, muchomorki, kotki, misie, krasnale, motylki i pszczółki. Każda z grup na tą okazję przygotowała tematyczny wierszyk, piosenkę czy taniec.  Nie zabrakło także wspólnych zabaw.

 

ZOBACZ

 

 

19-20.09.2017 PRZYRODA DLA SMYKA
Przedszkolaki miały okazję wziąć udział w pierwszych zajęciach z cyklu Przyroda dla Smyka. Spotkania mają na celu przybliżenie dzieciom tajemnic otaczającego nas świata poprzez zabawy i eksperymenty fizyczne. Tematem warsztatów był magnetyzm i zjawiska z nim związane.

 

ZOBACZ

 

 

18.09.2017 WYCIECZKA NA SKRZYŻOWANIE
W tym dniu przedszkolaki udały się na pobliskie skrzyżowanie. Dzieci w praktyczny sposób uczyły się przechodzić przez jezdnię. Poznawały także wygląd i znaczenie ważnych znaków drogowych. Miały okazję obserwować zachowanie pieszych i pojazdów.

 

ZOBACZ

 

 

 

 

Wszystkie zdjęcia z poprzedniego roku można zobaczyć w ARCHIWUM.

 

ZOBACZ