.:Strona Główna | .:Przedszkole | .:O Nas | .:Grupy | .:Dla Rodziców | .:Aktualności | .:Sukcesy | .:Archiwum | .:Kontakt

 

 

 

23-26.01.2018 DZIEŃ BABCI I DZIADZIA
Dziadek i Babcia - para kochana, zawsze wesoła i roześmiana.
Oni dla wnuków co dzień czas mają i za to wnuki ich tak kochają.

W tych dniach wszystkie przedszkolaki zaprosiły na uroczyste spotkania  swoje Babcie i Dziadziów. Wnuczęta dziękując przybyłym gościom za miłość, cierpliwość, dobroć i serdeczną troskę wystawiły Jasełka, inscenizacje, recytowały wiersze, tańczyły i śpiewały piosenki. Na koniec przedszkolaki złożyły życzenia i obdarowały swoich najbliższych wykonanymi upominkami.

 

ZOBACZ  gr.2

 

ZOBACZ  gr.3

 

ZOBACZ  gr.4 i 8

 

ZOBACZ  gr.5

 

ZOBACZ  gr.6

 

ZOBACZ  gr.7

 

 

18.01.2018 GŁOŚNE CZYTANIE
To czwarte spotkanie w Bibliotece Publicznej w Czudcu na głośnym czytaniu. Tym razem do biblioteki zawitał nietypowy teatr, a mianowicie japoński Teatrzyk Kamishibai nazywany teatrem ilustracji bądź teatrem obrazkowym. Przedszkolaki po raz pierwszy spotkały się z taką formą czytania i bardzo im się to podobało. Dzieci w skupieniu wysłuchały tradycyjnej japońskiej opowieści: Ogród Niebios, którą przeczytała p. Ela Rz. Dziękujemy za tak wyjątkowe spotkanie.

 

ZOBACZ

 

 

15.01.2018 TEATRZYK
W tym dniu nasze przedszkole gościło aktorów Teatru SKRZAT z Krakowa. Wszystkie dzieci ochoczo i aktywnie oglądały widowisko teatralne: Przygody Okruszka, który spotykał na swojej drodze kolejnych bohaterów bajki w poszukiwaniu ,,zaczarowanego orzeszka”.

 

ZOBACZ

 

 

09.01.2018 WIZYTA DUSZPASTERSKA
W tym dniu odbyła się wizyta duszpasterska, czyli tak zwana kolęda. W godzinach popołudniowych ks. Paweł odwiedził nasze przedszkole. Była wspólna modlitwa, śpiew kolęd oraz nie mogło zabraknąć słodkiej niespodzianki.

 

ZOBACZ

 

 

styczeń 2018 GÓRA GROSZA
Każda drobna moneta może pomóc Twojemu koledze lub koleżance pod takim hasłem odbyła się XVIII edycja akcji Góra Grosza. Na poszczególnych grupach zebrano:
grupa 1- 5,23 zł.
grupa 2 – 52,05 zł.
grupa 3 – 14,17 zł.
grupa 4 – 32, 39 zł.
grupa 5 – 112,60 zł.
grupa 6- 133,42 zł.
grupa 7- 127,68 zł.
grupa 8- 51,02 zł.
Razem: 528,56 zł.

WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY!!!!!!!

 

ZOBACZ

 

 

 

 

22.12.2017 PRZEDSZKOLNA WIGILIA
Tradycją w naszym przedszkolu jest organizowanie wspólnej dla wszystkich Wigilii. Stałą częścią tej uroczystości są Jasełka w wykonaniu starszaków. W tym roku przygotowały je dzieci z grupy 4. Poprzedziły je występy dzieci z grupy 5. Pani dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Nie zabrakło łamania się opłatkiem i życzeń. Do wigilijnego stołu zasiedli wspólnie wszyscy pracownicy przedszkola oraz dzieci. W świąteczną atmosferę wprowadzały wszystkich śpiewne kolędy.

 

ZOBACZ

 

 

21.12.2017 GŁOŚNE CZYTANIE
To trzecie spotkanie w Bibliotece Publicznej w Czudcu na głośnym czytaniu. Tym razem w pięknej świątecznej scenerii dzieci wysłuchały opowiadania: Najpiękniejsze święta w wykonaniu p. Basi. Nie zabrakło wspólnego kolędowania. Na zakończenie przedszkolaki zostały obdarowane pysznymi pierniczkami.

 

ZOBACZ

 

 

20.12.2017 JASEŁKA GRUPA 6 I 7
Jasełka mają wieloletnią tradycję, a w wykonaniu przedszkolaków nabierają szczególnego wdzięku. W tym dniu przedszkolaki z grupy 6 i 7 wystawiły je dla swoich przedszkolnych kolegów. Była to dobra okazja na przełamanie nieśmiałości i tremy przed dużą publicznością. Po południu wystąpiły dla swoich Rodziców. Z wielkim przejęciem i dumą prezentowały swoje role. Nie zabrakło także pysznego barszczu.
 

ZOBACZ

 

 

19.12.2017 KOMPOZYTOR W PRZEDSZKOLU
Spotkanie muzyczne z kompozytorem W. Wywrockim było dla dzieci miłym przeżyciem. Śpiewy i tańce porwały wszystkich do wspólnej zabawy. Dużą atrakcją były piękne, kolorowe stroje, które dzieci miały możliwość założyć. Mimo, że spotkanie nie trwało długo, to muzyka pana Wywrockiego nadal brzmi w naszym przedszkolu, a wszystko dzięki CD jakie nasze grupy otrzymały w prezencie.

 

ZOBACZ

 

 

15.12.2017 PIECZENIE PIERNIKÓW
Przedszkolaki z grupy 3 obserwowały kolejne etapy powstawania pierników. Poznały składniki i sposób wyrabiania ciasta, samodzielnie wykrawały pierniczki w różnych kształtach. Dzieci z przyjemnością próbowały własnych wypieków.

 

ZOBACZ

 

 

15.12.2017 PRZYRODA DLA SMYKA
To piąte, ostatnie spotkanie: Przyroda dla Smyka zatytułowane: Elektrostatyka. Dzieci dowiedziały się, jak powstaje prąd, dlaczego ciała się elektryzują, zobaczyły jak powstaje błyskawica w maszynie elektrostatycznej, mogły sprawdzić przewodzenie przedmiotów. Zajęcia były dla wszystkich interesujące i przybliżyły tajemnice otaczającego nas świata poprzez zabawy i eksperymenty fizyczne. Szkoda tylko, że to ostatnie spotkanie z tego cyklu.

 

ZOBACZ

 

 

13-14.12.2017 WYSTAWA
Przedszkolaki obejrzały w sali Ośrodku Kultury w Czudcu pokonkursową wystawę: Tradycyjne stroiki i ozdoby choinkowe. Grupy, które wzięły udział w konkursie otrzymały nagrody. Serdecznie im gratulujemy.

 

ZOBACZ

 

 

11.12.2017 PIERNIKI
Święta tuż, tuż... więc czas na pieczenie pierników. Dla dzieci z grupy słoneczek ten dzień był bardzo pracowity, ponieważ tego dnia piekły pierniczki. Najpierw umyły rączki i przygotowały fartuszki. Następnie poznały składniki , sposób wykonania ciasta a także potrzebne przybory kuchenne i zasady bezpieczeństwa. Kiedy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy- wałkowały ciasto i wykrawały ciastka wybierając sobie foremki . Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tam pod czujnym okiem kucharzy pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku.
 

ZOBACZ

 

 

11.12.2017 FILHARMONIA
To trzecie spotkanie z muzykami Filharmonii Podkarpackiej z Rzeszowa: Staropolskie kolędowanie. Podczas grudniowej audycji odkryliśmy tradycje świąteczne. Mogliśmy wsłuchać się w dźwięki polskich kolęd i pastorałek.

 

ZOBACZ

 

 

06.12.2017 WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
Ten dzień był bardzo wyjątkowy. Już rano czekała na dzieci niespodzianka- nowe zabawki grupowe. Z wielką niecierpliwością przedszkolaki oczekiwały na św. Mikołaja. Zanim zapukał do drzwi obejrzały przedstawienie nawiązujące do tradycji Świąt Bożego Narodzenia w wykonaniu Agencji Artystycznej SCENA PRL: Świąteczne przygoda Józia brudaska. Kiedy wszyscy byli gotowi zjawił się wyczekiwany gość. Święty Mikołaj obdarował dzieci podarunkami.

 

ZOBACZ

 

 

04.12.2017 UBIERANIE CHOINKI
Czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania choinki. Tuż przed wizytą św. Mikołaja przedszkolaki z wielkim zapałem zabrały się do ubierania świątecznego drzewka. W przedszkolu od razu zrobiło się świątecznie i bajkowo.

 

ZOBACZ

 

 

 

 

30.11.2017 GŁOŚNE CZYTANIE DLA DZIECI MŁODSZYCH
Przedszkolaki z grup 1,2,3 i 8 spotkały się na głośnym czytaniu, które przygotowały panie z Biblioteki Publicznej w Czudcu. Dzieci z uwagą wysłuchały przygód Misia Uszatka         Cz. Janczarskiego. Na zakończenie bawiły się z misiem oraz otrzymały misiowe łakocie.

 

ZOBACZ

 

 

30.11.2017 ANDRZEJKOWE WRÓŻBY
W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach. Atmosfera od samego rana była gorąca. Dzieci podekscytowane nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy. Wesołe wróżby-konkursy były wielką atrakcją dla przedszkolaków. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie...

 

ZOBACZ

 

 

28.11.2017 PASOWANIE
"My jesteśmy przedszkolaki Maluszki kochane.
Zapraszamy wszystkich na nasze pasowanie…”.

W tym dniu dzieci z grupy 1 i 3 recytując wiersze oraz śpiewając piosenki przed panią dyrektor i rodzicami udowodniły, że mogą zostać prawdziwymi przedszkolakami. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami, a pan dyrektor na zakończenie uroczystości przyjęła ich do grona przedszkolnego, pasując każdego z nich na przedszkolaka.

 

ZOBACZ

 

 

24.11.2017 ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
Dzieci z wszystkich grup wzięły udział w obchodach Święta Pluszowego Misia. Każdy przedszkolak przyniósł do przedszkola swojego, ulubionego misia, który towarzyszył mu we wszystkich zabawach, konkursach i tańcach. Spotkanie sprawiło dzieciom dużo radości i przyjemności.

 

ZOBACZ

 

 

23.11.2017 SPOTKANIE JESIENNE W GRUPIE 2
"Idzie jesień, piękna jesień
dla każdego dary niesie..."

Tymi słowami przedszkolaki rozpoczęły spotkanie jesienne z rodzicami. Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki o tematyce jesiennej. Nie zabrakło również tańców z rodzicami, które sprawiły wszystkim wiele radości.

 

ZOBACZ

 

 

23.11.2017 GŁOŚNE CZYTANIE
Przedszkolaki z grupy 4, 5, 6 i 7 spotkały się w Bibliotece Publicznej w Czudcu na drugim głośnym czytaniu. Panie bibliotekarki przygotowały dla dzieci wielką niespodziankę. Czekały na nich misie z okazji zbliżającego się święta. Miały okazję wysłuchać historii Misia Uszatka wg Cz. Janczarskiego. Nie zabrakło wesołych zabaw oraz słodkiego miodku.

 

ZOBACZ

 

 

23.11.2017 ĆWICZENIA GIMNASTYCZNE
Jednym z ulubionych zajęć w przedszkolu są zabawy ruchowe i ćwiczenia gimnastyczne. Spełniają one ważną rolę w życiu małych przedszkolaków ponieważ pozwalają na zachowanie prawidłowej postawy. Poprzez zabawy i ćwiczenia gimnastyczne dzieci pokonują trudności i wzmacniają wiarę we własne możliwości.

 

ZOBACZ

 

 

21-23.11.2017 PRZYRODA DLA SMYKA
To czwarte spotkanie: Przyroda dla Smyka zatytułowane: Aerodynamika. Dzieci zapoznały się z historią lotnictwa od Dedala i Ikara, aż do statków kosmicznych. Dowiedziały się dlaczego samoloty latają. Wszyscy z zainteresowaniem oglądali prezentację multimedialną i brali udział w eksperymentach. Było odlotowo!

 

ZOBACZ

 

 

20.11.2017 ANDRZEJKI
W tym dniu odbyła się zabawa taneczna. Do tańca przygrywał rytmik- pan Jacek. Przedszkolaki bawiły się przy największych przebojach dziecięcych i współczesnych. Dzieci chętnie prezentowały swoje umiejętności taneczne.

 

ZOBACZ

 

 

19.11.2017 PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ
W niedzielne popołudnie przedszkolaki uczestniczyły w XXI Przeglądzie Piosenki Religijnej. Wykonały pieśni: Święta Maryjo, Królowo oraz Zostawili wszystko. Zebrały gromkie brawa a także nagrody.

 

ZOBACZ

 

 

17.11.2017 JESIENNE SPOTKANIE GRUPY 5

17 listopada na grupie 5 odbyło się Jesienne spotkanie z Rodzicami, na którym dzieci pokazały swe umiejętności: tańcząc, śpiewając i recytując wiersze o tematyce jesiennej. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

ZOBACZ

 

 

16.11.2017 JESIENNE SPOTKANIE GRUPY 6 I 7
Pod hasłem: Spotkanie jesienne dzieci z grupy 6 i 7 zaprosiły Rodziców, aby zaprezentować swoje umiejętności artystyczne w tańcach , piosenkach, inscenizacjach i wierszach. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a największą radość sprawiły dzieciom wspólne zabawy z rodzicami. Celem tego spotkania była integracja środowiska rodzinnego i przedszkolnego, wzmocnienie więzi rodzinnych oraz dobra zabawa we wspólnym gronie.

 

ZOBACZ

 

 

16.11.2017 DZIEŃ POMARAŃCZOWY
W ramach kolorowych dni w przedszkolu obchodziliśmy dzień pomarańczowy. Tego dnia nasze sale zamieniły się w pomarańczowe krainy. Nie brakowało pomarańczowych atrakcji i posiłków. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji o marchewce i dyni. Było też wiele konkursów, zabaw ruchowych, muzyki, tańców. Dla wszystkich był to bardzo wesoły dzień!

 

ZOBACZ

 

 

15.11.2017 SPOTKANIE Z DIETETYKIEM
W dniu 15 listopada grupa 2 i 4 odbyły zajęcia z panią dietetyk. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Przedszkolaki "nakarmiły" owocami, warzywami i ziarnami wesołego misia i sprawdziły z panią Ewą ile cukru zawierają niezdrowe dla nas produkty.

 

ZOBACZ

 

 

13.11.2017 DESZCZOWY KRÓL
Przedszkolaki grupy 2 przedstawiły inscenizację utworu Doroty Gellner: Deszczowy król. Nawiązywała ona do zmieniającej się pogody późną jesienią. Przypomniała o odpowiednim stroju na deszczowe dni.

 

ZOBACZ

 

 

13.11.2017 FILHARMONIA
To drugie spotkanie z muzykami Filharmonii Podkarpackiej z Rzeszowa. Audycja: Marszowym krokiem przybliżyła dzieci do świata instrumentów dętych. Poznały: tubę, puzon i trąbkę. Zabrzmiały piękne marsze towarzyszące ważnym uroczystościom państwowym.

 

ZOBACZ

 

 

10.11.2017 ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
W tym dniu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się w sali ruchu, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Przedszkolaki odśpiewały hymn, recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze maluchy uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

 

ZOBACZ

 

 

09.11.2017 TEATRZYK
W naszym przedszkolu gościliśmy artystów z objazdowego Teatru Lalek PINOKIO, którzy przedstawili dla naszych milusińskich spektakl: Przygody wesołego Psiuńcia. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem śledziły losy sympatycznej rodzinki misiów i uroczego, bezdomnego pieska.

 

ZOBACZ

 

 

06.11.2017 WYCIECZKA DO KUCHNI
W tym dniu dzieci z grupy 1 odwiedziły przedszkolną kuchnię, gdzie obserwowały w jaki sposób przygotowuje się posiłki. Największe zainteresowanie wzbudził ogromny mikser, którym p. Basia ucierała ciasto.

 

ZOBACZ

 

 

 

 

31.10.2017 TEATRZYK
W naszym przedszkolu, gościliśmy Teatr „Skrzat” z Krakowa, który zaprezentował dzieciom przedstawienie: Z kulturą na Ty. Aktorzy w humorystyczny sposób przybliżyli zasady dobrego zachowania.

 

ZOBACZ

 

 

26.10.2017 PRZYRODA DLA SMYKA
To trzecie spotkanie: Przyroda dla Smyka. Tym razem dzieci poznawały tajemnice dźwięku. Co to jest dźwięk ? Jak powstaje dźwięk ? W jaki sposób się rozchodzi ?  Na te i inne pytania przedszkolaki szukały odpowiedzi przeprowadzając kilka ciekawych doświadczeń. Tak, jak podczas poprzednich spotkań, wszystkie dzieci były żywo zainteresowane i aktywne podczas całych warsztatów.

 

ZOBACZ

 

 

19-26.10.2017 CMENTARZ
Przedszkolaki odwiedzały cmentarz, aby zapalić znicze na grobie żołnierzy poległych za wolność Ojczyzny. Wyjściu towarzyszyła zaduma i modlitwa za zmarłych spoczywających na cmentarzu. Udały się także pod pomnik św. Jana Pawła II. Dzieci obejrzały również Kościółek św. Marcina oraz udały się na modlitwę do kościoła parafialnego.

 

ZOBACZ

 

 

19.10.2017 GŁOŚNE CZYTANIE
Przedszkolaki z grupy 4, 5, 6 i 7 spotkały się w Bibliotece Publicznej w Czudcu na pierwszym, po wakacjach, głośnym czytaniu. Panie bibliotekarki czytały dzieciom wybrane teksty literackie, których tematem były warzywa. Przedszkolakom bardzo podobały się rymowane historyjki o warzywach J. Brzechwy , J. Tuwima oraz wiersz: W sklepie u Malwiny.  Dzieci chętnie rozwiązywały zagadki związane z przeczytanym tekstem.

 

ZOBACZ

 

 

16.10.2017 DRÓŻKI MARYJNE
Dzieci z grupy 4 i 7 poznały lokalizację Dróżek Maryjnych. Słoneczna pogoda dostarczyła także pięknych widoków na panoramę Czudca.

 

ZOBACZ

 

 

16.10.2017 FILHARMONIA
To pierwsze po wakacjach spotkanie z muzykami Filharmonii Podkarpackiej z Rzeszowa.
Audycja: Muzyczna układanka miała na celu zapoznać dzieci z elementami utworu muzycznego: rytm, melodia, tempo, dynamika. Przedszkolaki poznały także nowe instrumenty.

 

ZOBACZ

 

 

12.10.2017 WYSTAWA W OŚRODKU KULTURY
W Ośrodku Kultury w Czudcu dzieci obejrzały pokonkursową wystawę Kwiatem malowane. Przedszkolaki podziwiały piękne prace wykonane przez dzieci ze szkół i przedszkoli z terenu naszej gminy.

 

ZOBACZ

 

 

09- 12.10.2017 DZIEŃ DRZEWA
W tych dniach przedszkolaki świętowały Dzień Drzewa. Celem zajęć było zwiększenie świadomości w zakresie ochrony przyrody oraz kształtowanie postaw proekologicznych. Dzieci z tej okazji wzięły udział w zabawach integracyjnych, wykonywały grupowe drzewa,  inne obchodziły urodziny Kolczatka- drzewka posadzonego w ogrodzie przedszkolnym.

 

ZOBACZ

 

 

11.10.2017 PRZYRODA DLA SMYKA
To drugie spotkanie: Przyroda dla Smyka mające na celu przybliżenie tajemnic otaczającego nas świata poprzez zabawę i eksperymenty. Tym razem dzieci zagłębiły się w świat optyki. Przeprowadzając szereg doświadczeń dowiedziały się m.in. skąd się bierze światło, w jaki sposób powstaje tęcza. Mogły też zobaczyć świat oczami owadów. Jak zawsze, wszystko było ciekawe i zaskakujące.

 

ZOBACZ

 

 

10-11.10.2017 WYCIECZKA EDUKACYJNA
Dzięki realizacji projektu UE Rodzice pracują, dzieci harcują przedszkolaki wyjechały na wycieczkę edukacyjną do Siedliska Janczar w Pstrągowej. Czekały na nich wspaniałe atrakcje. Dzieci wyruszyły bryczką podziwiać najbliższą okolicę, miały możliwość indywidualnej przejażdżki konnej. Kolejnym punktem programu był udział w warsztatach edukacyjnych „Od ziarna do chleba ” , by ostatecznie upiec swój bochenek chleba. Także lepienie z gliny i zabawy z animatorami przypadły dzieciom do gustu. Po tak licznych atrakcjach obiad smakował wyśmienicie.
 

ZOBACZ

 

 

03- 04.10.2017 OWOCOWE SZALEŃSTWO
Przedszkolaki w trakcie omawiania tematyki o owocach odwiedziły sklep warzywny, wykonywały soczki oraz sałatki owocowe.

 

ZOBACZ

 

 

 

 

29.09.2017 DZIEŃ CHŁOPAKA
Dziewczynki w tym dniu pamiętają o swoich kolegach. Z okazji ich święta złożyły życzenia. Wszyscy chłopcy zostali obdarowani drobnymi upominkami.

 

ZOBACZ

 

 

28.09.2017 PIKNIK W GOSPODARSTWIE AGROTURYSTYCZNYM
W ramach projektu UE Rodzice pracują, dzieci harcują odbył się Piknik Integracyjny Dzień Wesołej Kapusty. Wzięły w nim udział  całe rodziny naszych przedszkolaków.  Wspaniały wypoczynek na łonie natury w Gospodarstwie Agroturystycznym RANCZO w Pstrągowej bardzo przypadł przedszkolakom do gustu. Miały możliwość zwiedzania terenu Mini ZOO w towarzystwie oswojonych zwierząt, zabaw z konkursami z wodzirejem, zwiedzanie indiańskiego namiotu tipi, zabaw na dmuchańcach, trampolinach, huśtawkach, w kulach, malowanie twarzy itp. Przejażdżka wozem turystycznym po okolicy sprawiła dzieciom dużo radości. Nawet kiełbaski z grilla, bigos, ziemniaki z ogniska i słodkości smakowały wyśmienicie, w tak pięknym otoczeniu przyrodniczym.

 

ZOBACZ

 

 

27.09.2017 JARZYNOWE GRZYBKI
Liście zmieniają swe kolory. Zbieramy kasztany, żołędzie i szyszki. Pod drzewami rośnie mnóstwo grzybów, przedszkolaki wybrały się więc na poszukiwanie jesieni. Po spacerze wykonały prace plastyczną – warzywne grzybki.

 

ZOBACZ

 

 

26.09.2017 W PARKU
Wyjście do parku grupy 4 w poszukiwaniu oznak jesieni. Rozpoznawanie i nazywanie poznanych drzew, zbieranie liści oraz innych napotkanych darów. Obserwowanie zmieniającej sie przyrody.

 

ZOBACZ

 

 

25.09.2017 SPOTKANIE Z POLICJANTEM
W naszym przedszkolu duży nacisk kładziemy na edukację związaną z bezpieczeństwem. Dlatego dziś naszych przedszkolaków odwiedził mł. asp. J. Pieczykolan z Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie. Funkcjonariusz policji przypomniały dzieciom zasady bezpiecznego zachowania się w domu i na drodze.

 

ZOBACZ

 

 

21.09.2017 TEATRZYK
W naszym przedszkolu gościł Teatr Bazyl z przedstawieniem: Zagubiony. Spektakl opowiada o chłopcu, który zatraca się w wirtualnym świecie gry komputerowej, zapominając o rodzinie i prawdziwej przyjaciółce. Dopiero kiedy zostaje przeniesiony do wnętrza tego elektronicznego świata uświadamia sobie, jak ważni są przyjaciele a świat wirtualny jest obcy i niebezpieczny. Treść bardzo pouczająca i aktualna na dzisiejsze czasy.

 

ZOBACZ

 

 

21.09.2017 DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
Od najmłodszego aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka.
Dzień ten był dla wszystkich wyjątkowy, gdyż grupy otrzymały swoje nazwy. Od dziś w naszym przedszkolu będą: słoneczka, biedroneczki, muchomorki, kotki, misie, krasnale, motylki i pszczółki. Każda z grup na tą okazję przygotowała tematyczny wierszyk, piosenkę czy taniec.  Nie zabrakło także wspólnych zabaw.

 

ZOBACZ

 

 

19-20.09.2017 PRZYRODA DLA SMYKA
Przedszkolaki miały okazję wziąć udział w pierwszych zajęciach z cyklu Przyroda dla Smyka. Spotkania mają na celu przybliżenie dzieciom tajemnic otaczającego nas świata poprzez zabawy i eksperymenty fizyczne. Tematem warsztatów był magnetyzm i zjawiska z nim związane.

 

ZOBACZ

 

 

18.09.2017 WYCIECZKA NA SKRZYŻOWANIE
W tym dniu przedszkolaki udały się na pobliskie skrzyżowanie. Dzieci w praktyczny sposób uczyły się przechodzić przez jezdnię. Poznawały także wygląd i znaczenie ważnych znaków drogowych. Miały okazję obserwować zachowanie pieszych i pojazdów.

 

ZOBACZ

 

 

 

 

Wszystkie zdjęcia z poprzedniego roku można zobaczyć w ARCHIWUM.

 

ZOBACZ