.:Strona Główna | .:Przedszkole | .:O Nas | .:Grupy | .:Dla Rodziców | .:Aktualności | .:Sukcesy | .:Archiwum | .:Kontakt


 

 

Wszystkim Przedszkolakom i ich Rodzicom

życzymy wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji,

miłego wypoczynku oraz szczęśliwego powrotu do przedszkola.

Dziękujemy za wspólnie spędzony rok

i do zobaczenia we wrześniu!

 

Dyrektor i pracownicy przedszkola

 

 

 

 

 

22.06.2018 POŻEGNANIE STARSZAKÓW
Pani dyrektor, pracownicy przedszkola oraz wszystkie dzieci wzięły udział   w uroczystości zakończenia roku szkolnego wraz z pożegnaniem najstarszych przedszkolaków. Maluszki i średniaki wierszem i piosenką pożegnały swoich starszych kolegów, którzy po wakacjach pójdą do szkoły. Życzymy im samych sukcesów!

 

ZOBACZ

 

 

21.06.2018 PIKNIK RODZINNY
W tym dniu do naszego ogrodu przybyły dzieci wraz z rodzicami, aby wziąć udział w Pikniku Rodzinnym.  Odbyły się różnego rodzaju zabawy i konkursy z nagrodami. Atrakcją okazała się dmuchana zjeżdżalnia, skakaniec, malowanie twarzy oraz spotkanie z klaunem. Pogoda pokrzyżowała nam plany, ale imprezę dokończyliśmy w przedszkolu. Odpocząć można było kosztując słodkości, które zostały przygotowane przez rodziców. Gorące kiełbaski pokrzepiły wszystkich uczestników wspólnej zabawy.

 

ZOBACZ

 

 

21.06.2018 GŁOŚNE CZYTANIE
Ostanie- ósme spotkanie na głośnym czytaniu w Bibliotece Publicznej w Czudcu odbyło się w pięknej wakacyjnej scenerii. Dzień szczególny, bo pierwszy dzień lata powitaliśmy przy literaturze o tej porze roku. Pani Ela przeczytała przedszkolakom dwa utwory: Pani Lato  i Nudzimisie na wakacjach. Dziękujemy paniom bibliotekarkom za wszystkie spotkania na głośnym czytaniu. Życzymy wszystkim pracownikom biblioteki letniego wypoczynku i udanego urlopu.

 

ZOBACZ

 

 

20.06.2018 UCZNIOWIE W PRZEDSZKOLU
Starszaki z grupy 6 zaprosiły do przedszkola uczniów ze szkoły podstawowej wraz z wychowawcą p. T. Mikuszewską - Tomoń. Uczniowie wspominali czas pobytu w przedszkolu, odpowiadały na pytania przedszkolaków związanych ze szkołą. Spotkanie zakończyło się wspólna zabawą w ogrodzie oraz słodkim poczęstunkiem.

 

ZOBACZ

 

 

20.06.2018 DZIEŃ PRZYJACIELA
Starszaki z grupy 6 za parę dni żegnają przedszkole i swoich kolegów. Na zakończenie wspólnych spotkań i imprez z dziećmi z grupy 7 odbyła się ostatnia zabawa pod hasłem: Jesteś moim przyjacielem – znaczysz dla mnie bardzo wiele. Wspólne zabawy muzyczne to wspaniały sposób na fajną zabawę.

 

ZOBACZ

 

 

18.06.2018 PLANETARIUM W SZKOLE PODSTAWOWEJ
W tym dniu starsze przedszkolaki miało okazję wybrać się do szkoły podstawowej na pokaz Mobilnego Planetarium z Centrum Nauki Kopernik. W ogromnym przenośnym namiocie sferycznym dzieci oglądały tajemnice wszechświata.

 

ZOBACZ

 

 

15.06.2018 WAKACYJNE RADY
W tym dniu odbyło się spotkanie przedszkolaków z policjantem z Posterunku Policji w Czudcu. Zbliża się koniec roku szkolnego, czas wypoczynku szczególnie upragniony przez dzieci. Wakacje to dużo wolnego czasu i sporo pomysłów, by ten czas atrakcyjnie wypełnić. Nigdy, więc za wiele przypominania, ostrzegania, informowania. Pan dzielnicowy  J. Tęcza wskazał dzieciom niebezpieczeństwa i zagrożenia, których należy unikać, by całe i zdrowe wróciły po wakacjach.

 

ZOBACZ

 

 

czerwiec 2018 GIMNASTYKA BUZI I JĘZYKA
Przez cały rok przedszkolaki z grup młodszych brały udział w ćwiczeniach logopedycznych, które miały na celu stymulowanie prawidłowego rozwoju mowy dzieci. Maluchy wykonywały ćwiczenia motoryki narządów artykulacyjnych z lusterkami i z wykorzystaniem bajek logopedycznych. Szczególnie podobały im się ćwiczenia oddechowe z piórkami, wiatraczkami, piłkami, serwetkami, bibułą oraz ćwiczenia słuchowe z rozpoznawaniem dźwięków. W nagrodę za udział w zabawach logopedycznych dzieci otrzymały dyplom i drobne upominki.

 

ZOBACZ

 

 

05 i 13.06.2018 WYSTAWA PLASTYKI DZIECIĘCEJ
Przedszkolaki obejrzały wystawę prac wykonanych przez dzieci uczęszczające na zajęcia plastyczne w Ośrodku Kultury w Czudcu. Wśród wielu pięknych prac były także wykonane przez naszych przedszkolaków.

 

ZOBACZ

 

 

12.06.2018 RATOWNIK MEDYCZNY
W tym dniu gościliśmy ratownika medycznego - pana Bartka, który przeprowadził warsztaty dla dzieci z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Uświadomił naszym podopiecznym, jak należy zadbać o poszkodowanego. Dzieci uczyły się jak pomóc osobie nieprzytomnej zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, pod jaki numer należy zadzwonić i w jaki sposób rozmawiać z dyspozytorem. Na zakończenie spotkania przedszkolaki obejrzały  karetkę pogotowia.

 

ZOBACZ

 

 

11.06.2018 WYCIECZKA DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ
Dzieci z grupy 4, 6 i 8 odwiedziły Szkołę Podstawową im. kard. S. Wyszyńskiego w Czudcu. Obejrzały klasy lekcyjne oraz inne pomieszczenia szkoły. Spotkały się z nauczycielkami i uczniami, uczestniczyły w lekcji.

 

ZOBACZ

 

 

11.06.2018 DRÓŻKI MARYJNE
W tym dniu grupa 4 udała się na Dróżki Maryjne. Dzieci przy ołtarzu polowym odmówiły modlitwę a spacerując podziwiały piękne ukwiecone kapliczki.

 

ZOBACZ

 

 

07.06.2018 TEATRZYK
Nasze przedszkole odwiedzili aktorzy Teatru Bazyl , którzy pokazali nową odsłonę znanej baśni braci Grimm: Bajka o rybaku i złotej rybce. Przedstawienie miało na celu pokazać proste wartości w życiu, czyli co jest dobre a co złe. Dzieci obejrzały spektakl  z dużą uwagą i nagrodziły go gromkimi brawami.

 

ZOBACZ

 

 

06.06.2018 KONKURS LOGOPEDYCZNY
W tym dniu odbył się Logopedyczny Konkurs Recytatorski. Wzięły w nim udział dzieci uczęszczające na terapię logopedyczną. Uczestnicy recytowali specjalnie dobrane wierszyki, co pozwoliło im zaprezentować nabyte umiejętności artykulacyjne. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody i okolicznościowe dyplomy, zaś pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia.

 

ZOBACZ

 

 

05.06.2918 TEATRZYK RODZICÓW
Już po raz trzeci rodzice przedszkolaków z grupy 4 przygotowali przedstawienie będące częścią obchodów Dnia Dziecka. Scenariusz i scenografia były inspirowane znanym wierszem J. Tuwima „Rzepka”. Rodzice okazali się doskonałymi aktorami, w bardzo profesjonalny a zarazem przystępny małym widzom sposób, ukazali losy tytułowej rzepki. Na uwagę zasługuje nowoczesna aranżacja oraz idealnie dobrana muzyka. Widownia była zachwycona o czym świadczyły gromkie brawa oraz uśmiech na twarzach dzieci. Występ ten okazał się najwspanialszym prezentem z okazji Dnia Dziecka.

 

ZOBACZ

 

 

 

 

29.05.2018 DZIEŃ DZIECKA
Ten ważny dzień przedszkolaki spędziły tak, jak lubią najbardziej: NA SPORTOWO.
W ogrodzie przedszkolnym bawiły się podczas różnych konkurencji. Nie zabrało także popołudniowego grilla. Wszystkim dzieciom życzymy dużo radości i uśmiechu.

 

ZOBACZ

 

 

21-24.05.2018 DZIEŃ MAMY I TATY

Kiedy rodzina jest w komplecie, jest tak radośnie, jest tak bezpiecznie
Bo kto rodzinę fajną ma, ten jest szczęśliwy tak jak ja...


Jak co roku, to Święto Mamy i Taty jest jednym z najważniejszych i najmilszych uroczystości w przedszkolu. Przedszkolaki zaprezentowały przygotowany program artystyczny. Rodzice ze wzruszeniem podziwiali umiejętności swoich dzieci, a na koniec zostali obdarowani samodzielnie wykonanymi upominkami.

 

ZOBACZ  gr. 6 i 7

 

ZOBACZ  gr. 1 i 5

 

ZOBACZ  gr. 4 i 8

 

ZOBACZ  gr. 2 i 3

 

 

maj 2018 DYPLOM
Dzięki naszym przedszkolakom i ich rodzicom nasza placówka niesie pomoc potrzebującym pomocy. W tegorocznej edycji konkursu Edukujemy-Pomagamy, sprzęt komputerowy i audiowizualny pomagający w codziennym funkcjonowaniu i organizacji zajęć terapeutycznych, otrzymało Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa „Bardziej Kochani”. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w akcję zbierania baterii.

 

ZOBACZ

 

 

17.05.2018 DZIEŃ BIBLIOTEKARZA-GŁOŚNE CZYTANIE
W tym dniu pogoda uniemożliwiała dzieciom wyjście do Biblioteki Publicznej w Czudcu. Spotkanie odbyło się w przedszkolu. Zawitała do nas czarownica, która przeczytała małym słuchaczom piękne bajki: Czarownica Winnie i Winnie w kosmosie. Pani dyrektor wraz z przedszkolakami z okazji Dnia Bibliotekarza złożyła życzenia na ręce dyrektor biblioteki pani H. Zaręba i p. E. Rzemień. Dziękujemy za wszystkie ciekawe spotkania na „ głośnym czytaniu” i życzymy samych wspaniałych czytelników.
 

ZOBACZ

 

 

15-16.05.2018 DZIEŃ POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI
W tych dniach dzieci obchodziły Dzień Polskiej Niezapominajki. Święto miało na celu promowanie walorów przyrodniczych i przypomnieć o ochronie środowiska. Podczas uroczystości dzieci wspaniale się bawiły, a przede wszystkim kształtowały w sobie postawy proekologiczne.

 

ZOBACZ

 

 

14.05.2018 ŚWIĘTO STRAŻAKÓW
Naszą przedszkolną tradycją jest spotkanie ze strażakami. Jak zawsze, wzbudziło u dzieci duże zainteresowanie. Miały okazję poznać wyposażenie samochodu strażackiego, umundurowanie, sprzęt ratowniczo- gaśniczy. Szczególne zainteresowanie wzbudził fantom, na którym dzieci miały możliwość wypróbowania swoich sił jako ratownik. Wprowadzenie tematyki pierwszej pomocy i oswajanie z nią najmłodszych jest bardzo ważne, bowiem kiedy dorosną, nie będą się bały udzielać pierwszej pomocy. Przedszkolaki, z okazji święta strażaków, złożyły życzenia oraz odśpiewały sto lat. Nie zabrakło także słodkiej niespodzianki.

 

ZOBACZ

 

 

07.05.2018 PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĘTA RODZICÓW
To nie żaden bałagan, ale ciężka i twórcza praca, aby niespodzianka dla rodziców była udana.

 

ZOBACZ

 

 

07.05.2018 FILHARMONIA
To siódme i ostatnie, w tym roku szkolnym, spotkanie z muzykami Filharmonii Podkarpackiej z Rzeszowa z audycją: Rozśpiewany finał. Nasze comiesięczne spotkania z muzykami możemy uznać za dzieło wieloczęściowe, zasługujące na godny finał.   W ostatnią muzyczną podróż wyruszyliśmy z walizką pełną ciekawych wykonań słynnych i znanych tematów. Przedszkolaki miały możliwość przypomnieć sobie wszystkie poznane instrumenty.

 

ZOBACZ

 

 

 

 

30.04.2018 ŚWIĘTO FLAGI
W tym dniu odbyła się uroczystość z okazji Święta Flagi. Na wstępie wszyscy odśpiewali hymn państwowy. Przedszkolaki przedstawiły program artystyczny złożony z wierszy i piosenek tematycznie związanych uroczystością. Następnie wyszły na przemarsz ul. Starowiejską z flagą i chorągiewkami. Dzieci wręczyły chorągiewki napotkanym przechodniom.

 

ZOBACZ

 

 

26-27.04.2018 PRZYRODA DLA SMYKA
To siódme spotkanie: Przyroda dla Smyka zatytułowane: Domowe kolorowe eksperymenty cz.2. Powszechnie wiadomo, iż dzieci przedszkolne charakteryzuje naturalna ciekawość tego co je otacza. Najlepszym sposobem zaspokojenia  ciekawości są zabawy badawcze i eksperymenty o charakterze badawczym. Kolejne spotkanie pełne było niespodzianek i sprawiło przedszkolakom ogromną radość.

 

ZOBACZ

 

 

26.04.2018 PRZEDSZKOLE PROMUJĄCE ZDROWIE
W tym dniu w Wólce Podleśnej nasze przedszkole otrzymało Regionalny Certyfikat Przedszkola Promującego Zdrowie.
 

ZOBACZ

 

 

23.04.2018 FILHARMONIA
To szóste spotkanie z muzykami Filharmonii Podkarpackiej z Rzeszowa z audycją: Wiosenne muzykowanie. Dzieci zostały zabrane na muzyczny spacer w poszukiwaniu wiosny. Odgłosy przyrody i zwierząt zostały zilustrowane muzyką.

 

ZOBACZ

 

 

20.04.2018 DZIEŃ ZIEMI
Każdego roku dzieci uczestniczą w obchodach Światowego Dnia Ziemi. Jest to uroczystość, której celem jest promocja ekologii wśród najmłodszych. Dominującym kolorem tego dnia był kolor zielony. Przedszkolaki na podsumowanie wiadomości o ochronie środowiska przygotowały wiersze, piosenki, inscenizacje. Była to wspaniała lekcja ekologii.

 

ZOBACZ

 

 

19.04.2018 GŁOŚNE CZYTANIE
Kolejne spotkanie w Bibliotece Publicznej w Czudcu na głośnym czytaniu zbiegło się z obchodami Światowego Dnia Książki. Pani Halinka w stroju szpaka w bardzo ciekawy sposób wprowadziła dzieci w tajniki bibliotekarstwa, a później przeczytała opowiadanie : Kajtek, uważaj! Mały miłośnik książek zakłada okulary. Przedszkolaki chętnie rozwiązywały zagadki o książce i bibliotece, obejrzały Oddział dla Dzieci i wystawkę ulubionych bajek.

 

ZOBACZ

 

 

17.04.2018 KINO
W tym dniu dzieci z grupy 4, 5, 6, 7 i 8 wybrały się do Kina Sokół w Strzyżowie na bajkę: Gnomeo i Julia. Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały przygody tytułowych bohaterów. Nie mogły doczekać się wyników rozstrzygnięcia zagadki - kto wykrada ogrodowe krasnale z ogródków w Londynie?

 

ZOBACZ

 

 

14.04.2018 WIOSENNY SPACER
Przedszkolaki były na wiosennym spacerze. Przeszły szlakiem wyznaczonym na Dróżkach Maryjnych przy Parafii św. Trójcy w Czudcu. Obserwowały zmiany w przyrodzie rozwijające się drzewa, krzewy. Podziwiały różnorodne kwiaty, które rosną przy kapliczkach przedstawiających tajemnice różańcowe. Przy jednej z kapliczek zatrzymały się na dłużej, aby się pomodlić.

 

ZOBACZ

 

 

05.04.2018 TEATRZYK
Przedszkolaki obejrzały przedstawienie: Wiosenne porządki w wykonaniu aktorów Sceny PRL- u. Para łobuziaków, Kasia i Karolek, nauczyła jak należy robić, aby świat był czysty i przyjazny dla człowieka.

 

ZOBACZ

 

 

 

 

26- 27.03.2018 OZDOBY WIELKANOCNE
Pięknie zdobione jajka od wieków zdobią polskie stoły podczas świąt Wielkanocnych. Nie powinno ich zabraknąć w koszyku ze święconką. Wprawdzie przez lata sposoby barwienia i dekorowania jajek zmieniły się, ale tradycja nadal pozostała. Dzieci z grupy 1 wykonywały wielkanocne ozdoby z masy porcelanowej i ozdabiały styropianowe jajka według własnego pomysłu. Podczas wykonywania wielkanocnych dekoracji w sali panowała miła i przyjazna atmosfera. Przedszkolaki bardzo chętnie i z dużym zainteresowaniem wykonywały swoje ozdoby.

 

ZOBACZ

 

 

26.03.2018 FILHARMONIA
To piąte spotkanie z muzykami Filharmonii Podkarpackiej z Rzeszowa z audycją: Skrzypce i ich kuzyni. Dzieci zapoznały się z grupą instrumentów smyczkowych. Oglądały różnice nie tylko w wyglądzie, ale także w brzmieniu.

 

ZOBACZ

 

 

23.03.2018 TEATRZYK
W naszym przedszkolu gościł Teatrzyk Skrzat z Krakowa z przedstawieniem : Czarująca Żaba. To bajka o pięknej, czarującej żabie, która dzięki swojej życzliwości pomaga królewiczowi przezwyciężyć strach.

 

ZOBACZ

 

 

22.03.2018 ŚWIATOWY DZIEŃ WODY
Żeby zdrowym zawsze być, trzeba dużo wody pić…
W ramach programu Mamo, tato wolę wodę dzieci z naszego przedszkola dowiedziały się o znaczeniu wody w przyrodzie oraz konieczności jej oszczędzania. W tym dniu dzieci z grupy 3, 6 i 7 obchodziły Światowy Dzień Wody. Był to radosny dzień, który obfitował  w ciekawe zabawy.

 

ZOBACZ

 

 

22.03.2018 GŁOŚNE CZYTANIE
Piąte spotkanie na głośnym czytaniu odbyło się przedszkolu. Panie z Biblioteki Publicznej w Czudcu przybliżyły przedszkolakom zwyczaje świąt Wielkiej Nocy. Dzieci wysłuchały utworów, z których dowiedziały się jak powstają pisanki oraz poznały symbolikę świąt. Obejrzały przygotowane przez panie koszyki ze święconką. Doskonale bawiły się rozwiązując zagadki. Na pożegnanie każdy otrzymał słodkie jajeczko

 

ZOBACZ

 

 

21.03.2018 POWITANIE WIOSNY
W naszym przedszkolu ten dzień obchodzony był pod hasłem WIOSNA. Dzieci pożegnały kukłę Marzannę symbol zimy , a gałązki udekorowały kolorowymi wstążeczkami. Nie zabrakło także wspólnych zabaw, śpiewów i wierszy.

 

ZOBACZ

 

 

13 i 15.03.2018 WYCIECZKA DO NADLEŚNICTWA STRZYŻÓW
W tych dniach dzieci z grupy 4, 6, 7 i 8 zwiedziły siedzibę nadleśnictwa, poznały pracę leśników, ich mundur i strój do pracy w terenie. Obejrzały bogatą ekspozycję zwierząt chronionych zamieszkujących lasy naszego regionu. Brały udział w ciekawych zajęciach, gdzie mogły dotknąć korę drzew, ich liście, nasiona i szyszki jak również różne poroża. Bezpiecznego zachowania w lesie, szacunku do przyrody i jej piękna nauczył przedszkolaków „Dzik Ryjo”, bohater zabawnej kreskówki. Bardzo dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa w Strzyżowie za miłe przyjęcie i rozbudzenie w dzieciach poczucia związku ze środowiskiem naturalnym i zachęcenie do odwiedzenia lasów co przyczyni się do prowadzenia zdrowego stylu życia.

 

ZOBACZ

 

 

13-14.03.2018 WYSTAWA PALM I PISANEK WIELKANOCNYCH
Przedszkolaki obejrzały w Ośrodku Kultury w Czudcu pokonkursową wystawę Palm
i Pisanek Wielkanocnych
. Mogły podziwiać piękne palmy, pisanki, koszyczki wielkanocne oraz kompozycje świąteczne.

 

ZOBACZ

 

 

08.03.2018 PRZYRODA DLA SMYKA
To szóste spotkanie Przyroda dla Smyka zatytułowane: Domowe kolorowe eksperymenty. Tego typu zajęcia to połączenie świetnej zabawy i sporej dawki wiedzy, zdobywanych podczas odkrywania zagadek otaczającego nas świata. Wykonywanie nieskomplikowanych doświadczeń to niezwykle pouczająca przygoda, która procentuje u dzieci rozwijaniem zainteresowań.

 

ZOBACZ

 

 

08.03.2018 DZIEŃ KOBIET
W ten dzień w przedszkolnych salach panował ciepły i wesoły nastrój. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się wyręczać dziewczynki w codziennych obowiązkach, nie zapomnieli o życzeniach, kwiatkach a nawet całusach. Nie zabrakło także słodkich niespodzianek.

 

ZOBACZ

 

 

marzec 2018 ZAKŁADAMY ZIELONE KĄCIKI
Chcąc przyśpieszyć przyjście wiosny przedszkolaki zakładały w salach zielone kąciki. Przed przystąpieniem do pracy dzieci poznały warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Następnie wysiały nasionka, sadziły cebulkę i pietruszkę. Mali ogrodnicy czekają kiedy roślinki wyrosną i dbają o ich podlewanie.

 

ZOBACZ

 

 

 

 

26.02.2018 FILHARMONIA
To czwarte spotkanie z muzykami Filharmonii Podkarpackiej z Rzeszowa w audycji: Polskie tańce narodowe. W Roku Jubileuszowym 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, artyści przypomnieli przedszkolakom o polskich tańcach narodowych, ich cechach i charakterze. Przedszkolaki poznały nowy instrument tj. obój.

 

ZOBACZ

 

 

23.02.2018 MALI BADACZE
Dzieci z grupy 1 postanowiły poeksperymentować. Czarowały, czarowały, aż wyczarowały wybuchający wulkan, który przyniósł dzieciom wiele zachwytu i radości.

 

ZOBACZ

 

 

22.02.2018 PLANETARIUM
W tym dniu nasze przedszkole miało okazję gościć Mobilne Planetarium HECA PLANET. W ogromnym przenośnym namiocie sferycznym przedszkolaki mogły zgłębiać swoją wiedzę na temat wszechświata. Była to okazja do rozwijania zainteresowań o kosmosie oraz odbycia cudownej podróży po niebie.

 

ZOBACZ

 

 

19.02.2018 TEATRZYK
W tym dniu odwiedził nas Teatr Lalek BAJKA z Nowego Sącza. Aktorzy przygotowali dla nas przedstawienie: Calineczka. Dzieci z zapartym tchem i zaciekawieniem oglądały kolejne etapy wędrówki dziewczynki oraz towarzyszyły jej w poznawaniu nowych przyjaciół.

 

ZOBACZ

 

 

13.02.2018 BAL KARNAWAŁOWY
Jak każdego roku, zgodnie z tradycją naszego przedszkola, odbył się Bal Karnawałowy z serduszkiem. Tym razem zabawa połączona była z Walentynkami. Na balu zjawiło się wiele zaczarowanych postaci. Były to dzieci przebrane w piękne, bajkowe stroje. Wszyscy bawili się wesoło przy znanych przebojach muzycznych. Wspólna zabawa dostarczyła wielu wrażeń i radości.

 

ZOBACZ

 

 

 

 

23-26.01.2018 DZIEŃ BABCI I DZIADZIA
Dziadek i Babcia - para kochana, zawsze wesoła i roześmiana.
Oni dla wnuków co dzień czas mają i za to wnuki ich tak kochają.

W tych dniach wszystkie przedszkolaki zaprosiły na uroczyste spotkania  swoje Babcie i Dziadziów. Wnuczęta dziękując przybyłym gościom za miłość, cierpliwość, dobroć i serdeczną troskę wystawiły Jasełka, inscenizacje, recytowały wiersze, tańczyły i śpiewały piosenki. Na koniec przedszkolaki złożyły życzenia i obdarowały swoich najbliższych wykonanymi upominkami.

 

ZOBACZ  gr.2

 

ZOBACZ  gr.3

 

ZOBACZ  gr.4 i 8

 

ZOBACZ  gr.5

 

ZOBACZ  gr.6

 

ZOBACZ  gr.7

 

 

18.01.2018 GŁOŚNE CZYTANIE
To czwarte spotkanie w Bibliotece Publicznej w Czudcu na głośnym czytaniu. Tym razem do biblioteki zawitał nietypowy teatr, a mianowicie japoński Teatrzyk Kamishibai nazywany teatrem ilustracji bądź teatrem obrazkowym. Przedszkolaki po raz pierwszy spotkały się z taką formą czytania i bardzo im się to podobało. Dzieci w skupieniu wysłuchały tradycyjnej japońskiej opowieści: Ogród Niebios, którą przeczytała p. Ela Rz. Dziękujemy za tak wyjątkowe spotkanie.

 

ZOBACZ

 

 

15.01.2018 TEATRZYK
W tym dniu nasze przedszkole gościło aktorów Teatru SKRZAT z Krakowa. Wszystkie dzieci ochoczo i aktywnie oglądały widowisko teatralne: Przygody Okruszka, który spotykał na swojej drodze kolejnych bohaterów bajki w poszukiwaniu ,,zaczarowanego orzeszka”.

 

ZOBACZ

 

 

09.01.2018 WIZYTA DUSZPASTERSKA
W tym dniu odbyła się wizyta duszpasterska, czyli tak zwana kolęda. W godzinach popołudniowych ks. Paweł odwiedził nasze przedszkole. Była wspólna modlitwa, śpiew kolęd oraz nie mogło zabraknąć słodkiej niespodzianki.

 

ZOBACZ

 

 

styczeń 2018 GÓRA GROSZA
Każda drobna moneta może pomóc Twojemu koledze lub koleżance pod takim hasłem odbyła się XVIII edycja akcji Góra Grosza. Na poszczególnych grupach zebrano:
grupa 1- 5,23 zł.
grupa 2 – 52,05 zł.
grupa 3 – 14,17 zł.
grupa 4 – 32, 39 zł.
grupa 5 – 112,60 zł.
grupa 6- 133,42 zł.
grupa 7- 127,68 zł.
grupa 8- 51,02 zł.
Razem: 528,56 zł.

WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY!!!!!!!

 

ZOBACZ

 

 

 

 

22.12.2017 PRZEDSZKOLNA WIGILIA
Tradycją w naszym przedszkolu jest organizowanie wspólnej dla wszystkich Wigilii. Stałą częścią tej uroczystości są Jasełka w wykonaniu starszaków. W tym roku przygotowały je dzieci z grupy 4. Poprzedziły je występy dzieci z grupy 5. Pani dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Nie zabrakło łamania się opłatkiem i życzeń. Do wigilijnego stołu zasiedli wspólnie wszyscy pracownicy przedszkola oraz dzieci. W świąteczną atmosferę wprowadzały wszystkich śpiewne kolędy.

 

ZOBACZ

 

 

21.12.2017 GŁOŚNE CZYTANIE
To trzecie spotkanie w Bibliotece Publicznej w Czudcu na głośnym czytaniu. Tym razem w pięknej świątecznej scenerii dzieci wysłuchały opowiadania: Najpiękniejsze święta w wykonaniu p. Basi. Nie zabrakło wspólnego kolędowania. Na zakończenie przedszkolaki zostały obdarowane pysznymi pierniczkami.

 

ZOBACZ

 

 

20.12.2017 JASEŁKA GRUPA 6 I 7
Jasełka mają wieloletnią tradycję, a w wykonaniu przedszkolaków nabierają szczególnego wdzięku. W tym dniu przedszkolaki z grupy 6 i 7 wystawiły je dla swoich przedszkolnych kolegów. Była to dobra okazja na przełamanie nieśmiałości i tremy przed dużą publicznością. Po południu wystąpiły dla swoich Rodziców. Z wielkim przejęciem i dumą prezentowały swoje role. Nie zabrakło także pysznego barszczu.
 

ZOBACZ

 

 

19.12.2017 KOMPOZYTOR W PRZEDSZKOLU
Spotkanie muzyczne z kompozytorem W. Wywrockim było dla dzieci miłym przeżyciem. Śpiewy i tańce porwały wszystkich do wspólnej zabawy. Dużą atrakcją były piękne, kolorowe stroje, które dzieci miały możliwość założyć. Mimo, że spotkanie nie trwało długo, to muzyka pana Wywrockiego nadal brzmi w naszym przedszkolu, a wszystko dzięki CD jakie nasze grupy otrzymały w prezencie.

 

ZOBACZ

 

 

15.12.2017 PIECZENIE PIERNIKÓW
Przedszkolaki z grupy 3 obserwowały kolejne etapy powstawania pierników. Poznały składniki i sposób wyrabiania ciasta, samodzielnie wykrawały pierniczki w różnych kształtach. Dzieci z przyjemnością próbowały własnych wypieków.

 

ZOBACZ

 

 

15.12.2017 PRZYRODA DLA SMYKA
To piąte, ostatnie spotkanie: Przyroda dla Smyka zatytułowane: Elektrostatyka. Dzieci dowiedziały się, jak powstaje prąd, dlaczego ciała się elektryzują, zobaczyły jak powstaje błyskawica w maszynie elektrostatycznej, mogły sprawdzić przewodzenie przedmiotów. Zajęcia były dla wszystkich interesujące i przybliżyły tajemnice otaczającego nas świata poprzez zabawy i eksperymenty fizyczne. Szkoda tylko, że to ostatnie spotkanie z tego cyklu.

 

ZOBACZ

 

 

13-14.12.2017 WYSTAWA
Przedszkolaki obejrzały w sali Ośrodku Kultury w Czudcu pokonkursową wystawę: Tradycyjne stroiki i ozdoby choinkowe. Grupy, które wzięły udział w konkursie otrzymały nagrody. Serdecznie im gratulujemy.

 

ZOBACZ

 

 

11.12.2017 PIERNIKI
Święta tuż, tuż... więc czas na pieczenie pierników. Dla dzieci z grupy słoneczek ten dzień był bardzo pracowity, ponieważ tego dnia piekły pierniczki. Najpierw umyły rączki i przygotowały fartuszki. Następnie poznały składniki , sposób wykonania ciasta a także potrzebne przybory kuchenne i zasady bezpieczeństwa. Kiedy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy- wałkowały ciasto i wykrawały ciastka wybierając sobie foremki . Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tam pod czujnym okiem kucharzy pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku.
 

ZOBACZ

 

 

11.12.2017 FILHARMONIA
To trzecie spotkanie z muzykami Filharmonii Podkarpackiej z Rzeszowa: Staropolskie kolędowanie. Podczas grudniowej audycji odkryliśmy tradycje świąteczne. Mogliśmy wsłuchać się w dźwięki polskich kolęd i pastorałek.

 

ZOBACZ

 

 

06.12.2017 WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
Ten dzień był bardzo wyjątkowy. Już rano czekała na dzieci niespodzianka- nowe zabawki grupowe. Z wielką niecierpliwością przedszkolaki oczekiwały na św. Mikołaja. Zanim zapukał do drzwi obejrzały przedstawienie nawiązujące do tradycji Świąt Bożego Narodzenia w wykonaniu Agencji Artystycznej SCENA PRL: Świąteczne przygoda Józia brudaska. Kiedy wszyscy byli gotowi zjawił się wyczekiwany gość. Święty Mikołaj obdarował dzieci podarunkami.

 

ZOBACZ

 

 

04.12.2017 UBIERANIE CHOINKI
Czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania choinki. Tuż przed wizytą św. Mikołaja przedszkolaki z wielkim zapałem zabrały się do ubierania świątecznego drzewka. W przedszkolu od razu zrobiło się świątecznie i bajkowo.

 

ZOBACZ

 

 

 

 

30.11.2017 GŁOŚNE CZYTANIE DLA DZIECI MŁODSZYCH
Przedszkolaki z grup 1,2,3 i 8 spotkały się na głośnym czytaniu, które przygotowały panie z Biblioteki Publicznej w Czudcu. Dzieci z uwagą wysłuchały przygód Misia Uszatka         Cz. Janczarskiego. Na zakończenie bawiły się z misiem oraz otrzymały misiowe łakocie.

 

ZOBACZ

 

 

30.11.2017 ANDRZEJKOWE WRÓŻBY
W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach. Atmosfera od samego rana była gorąca. Dzieci podekscytowane nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy. Wesołe wróżby-konkursy były wielką atrakcją dla przedszkolaków. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie...

 

ZOBACZ

 

 

28.11.2017 PASOWANIE
"My jesteśmy przedszkolaki Maluszki kochane.
Zapraszamy wszystkich na nasze pasowanie…”.

W tym dniu dzieci z grupy 1 i 3 recytując wiersze oraz śpiewając piosenki przed panią dyrektor i rodzicami udowodniły, że mogą zostać prawdziwymi przedszkolakami. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami, a pan dyrektor na zakończenie uroczystości przyjęła ich do grona przedszkolnego, pasując każdego z nich na przedszkolaka.

 

ZOBACZ

 

 

24.11.2017 ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
Dzieci z wszystkich grup wzięły udział w obchodach Święta Pluszowego Misia. Każdy przedszkolak przyniósł do przedszkola swojego, ulubionego misia, który towarzyszył mu we wszystkich zabawach, konkursach i tańcach. Spotkanie sprawiło dzieciom dużo radości i przyjemności.

 

ZOBACZ

 

 

23.11.2017 SPOTKANIE JESIENNE W GRUPIE 2
"Idzie jesień, piękna jesień
dla każdego dary niesie..."

Tymi słowami przedszkolaki rozpoczęły spotkanie jesienne z rodzicami. Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki o tematyce jesiennej. Nie zabrakło również tańców z rodzicami, które sprawiły wszystkim wiele radości.

 

ZOBACZ

 

 

23.11.2017 GŁOŚNE CZYTANIE
Przedszkolaki z grupy 4, 5, 6 i 7 spotkały się w Bibliotece Publicznej w Czudcu na drugim głośnym czytaniu. Panie bibliotekarki przygotowały dla dzieci wielką niespodziankę. Czekały na nich misie z okazji zbliżającego się święta. Miały okazję wysłuchać historii Misia Uszatka wg Cz. Janczarskiego. Nie zabrakło wesołych zabaw oraz słodkiego miodku.

 

ZOBACZ

 

 

23.11.2017 ĆWICZENIA GIMNASTYCZNE
Jednym z ulubionych zajęć w przedszkolu są zabawy ruchowe i ćwiczenia gimnastyczne. Spełniają one ważną rolę w życiu małych przedszkolaków ponieważ pozwalają na zachowanie prawidłowej postawy. Poprzez zabawy i ćwiczenia gimnastyczne dzieci pokonują trudności i wzmacniają wiarę we własne możliwości.

 

ZOBACZ

 

 

21-23.11.2017 PRZYRODA DLA SMYKA
To czwarte spotkanie: Przyroda dla Smyka zatytułowane: Aerodynamika. Dzieci zapoznały się z historią lotnictwa od Dedala i Ikara, aż do statków kosmicznych. Dowiedziały się dlaczego samoloty latają. Wszyscy z zainteresowaniem oglądali prezentację multimedialną i brali udział w eksperymentach. Było odlotowo!

 

ZOBACZ

 

 

20.11.2017 ANDRZEJKI
W tym dniu odbyła się zabawa taneczna. Do tańca przygrywał rytmik- pan Jacek. Przedszkolaki bawiły się przy największych przebojach dziecięcych i współczesnych. Dzieci chętnie prezentowały swoje umiejętności taneczne.

 

ZOBACZ

 

 

19.11.2017 PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ
W niedzielne popołudnie przedszkolaki uczestniczyły w XXI Przeglądzie Piosenki Religijnej. Wykonały pieśni: Święta Maryjo, Królowo oraz Zostawili wszystko. Zebrały gromkie brawa a także nagrody.

 

ZOBACZ

 

 

17.11.2017 JESIENNE SPOTKANIE GRUPY 5

17 listopada na grupie 5 odbyło się Jesienne spotkanie z Rodzicami, na którym dzieci pokazały swe umiejętności: tańcząc, śpiewając i recytując wiersze o tematyce jesiennej. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

ZOBACZ

 

 

16.11.2017 JESIENNE SPOTKANIE GRUPY 6 I 7
Pod hasłem: Spotkanie jesienne dzieci z grupy 6 i 7 zaprosiły Rodziców, aby zaprezentować swoje umiejętności artystyczne w tańcach , piosenkach, inscenizacjach i wierszach. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a największą radość sprawiły dzieciom wspólne zabawy z rodzicami. Celem tego spotkania była integracja środowiska rodzinnego i przedszkolnego, wzmocnienie więzi rodzinnych oraz dobra zabawa we wspólnym gronie.

 

ZOBACZ

 

 

16.11.2017 DZIEŃ POMARAŃCZOWY
W ramach kolorowych dni w przedszkolu obchodziliśmy dzień pomarańczowy. Tego dnia nasze sale zamieniły się w pomarańczowe krainy. Nie brakowało pomarańczowych atrakcji i posiłków. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji o marchewce i dyni. Było też wiele konkursów, zabaw ruchowych, muzyki, tańców. Dla wszystkich był to bardzo wesoły dzień!

 

ZOBACZ

 

 

15.11.2017 SPOTKANIE Z DIETETYKIEM
W dniu 15 listopada grupa 2 i 4 odbyły zajęcia z panią dietetyk. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Przedszkolaki "nakarmiły" owocami, warzywami i ziarnami wesołego misia i sprawdziły z panią Ewą ile cukru zawierają niezdrowe dla nas produkty.

 

ZOBACZ

 

 

13.11.2017 DESZCZOWY KRÓL
Przedszkolaki grupy 2 przedstawiły inscenizację utworu Doroty Gellner: Deszczowy król. Nawiązywała ona do zmieniającej się pogody późną jesienią. Przypomniała o odpowiednim stroju na deszczowe dni.

 

ZOBACZ

 

 

13.11.2017 FILHARMONIA
To drugie spotkanie z muzykami Filharmonii Podkarpackiej z Rzeszowa. Audycja: Marszowym krokiem przybliżyła dzieci do świata instrumentów dętych. Poznały: tubę, puzon i trąbkę. Zabrzmiały piękne marsze towarzyszące ważnym uroczystościom państwowym.

 

ZOBACZ

 

 

10.11.2017 ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
W tym dniu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się w sali ruchu, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Przedszkolaki odśpiewały hymn, recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze maluchy uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

 

ZOBACZ

 

 

09.11.2017 TEATRZYK
W naszym przedszkolu gościliśmy artystów z objazdowego Teatru Lalek PINOKIO, którzy przedstawili dla naszych milusińskich spektakl: Przygody wesołego Psiuńcia. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem śledziły losy sympatycznej rodzinki misiów i uroczego, bezdomnego pieska.

 

ZOBACZ

 

 

06.11.2017 WYCIECZKA DO KUCHNI
W tym dniu dzieci z grupy 1 odwiedziły przedszkolną kuchnię, gdzie obserwowały w jaki sposób przygotowuje się posiłki. Największe zainteresowanie wzbudził ogromny mikser, którym p. Basia ucierała ciasto.

 

ZOBACZ

 

 

 

 

31.10.2017 TEATRZYK
W naszym przedszkolu, gościliśmy Teatr „Skrzat” z Krakowa, który zaprezentował dzieciom przedstawienie: Z kulturą na Ty. Aktorzy w humorystyczny sposób przybliżyli zasady dobrego zachowania.

 

ZOBACZ

 

 

26.10.2017 PRZYRODA DLA SMYKA
To trzecie spotkanie: Przyroda dla Smyka. Tym razem dzieci poznawały tajemnice dźwięku. Co to jest dźwięk ? Jak powstaje dźwięk ? W jaki sposób się rozchodzi ?  Na te i inne pytania przedszkolaki szukały odpowiedzi przeprowadzając kilka ciekawych doświadczeń. Tak, jak podczas poprzednich spotkań, wszystkie dzieci były żywo zainteresowane i aktywne podczas całych warsztatów.

 

ZOBACZ

 

 

19-26.10.2017 CMENTARZ
Przedszkolaki odwiedzały cmentarz, aby zapalić znicze na grobie żołnierzy poległych za wolność Ojczyzny. Wyjściu towarzyszyła zaduma i modlitwa za zmarłych spoczywających na cmentarzu. Udały się także pod pomnik św. Jana Pawła II. Dzieci obejrzały również Kościółek św. Marcina oraz udały się na modlitwę do kościoła parafialnego.

 

ZOBACZ

 

 

19.10.2017 GŁOŚNE CZYTANIE
Przedszkolaki z grupy 4, 5, 6 i 7 spotkały się w Bibliotece Publicznej w Czudcu na pierwszym, po wakacjach, głośnym czytaniu. Panie bibliotekarki czytały dzieciom wybrane teksty literackie, których tematem były warzywa. Przedszkolakom bardzo podobały się rymowane historyjki o warzywach J. Brzechwy , J. Tuwima oraz wiersz: W sklepie u Malwiny.  Dzieci chętnie rozwiązywały zagadki związane z przeczytanym tekstem.

 

ZOBACZ

 

 

16.10.2017 DRÓŻKI MARYJNE
Dzieci z grupy 4 i 7 poznały lokalizację Dróżek Maryjnych. Słoneczna pogoda dostarczyła także pięknych widoków na panoramę Czudca.

 

ZOBACZ

 

 

16.10.2017 FILHARMONIA
To pierwsze po wakacjach spotkanie z muzykami Filharmonii Podkarpackiej z Rzeszowa.
Audycja: Muzyczna układanka miała na celu zapoznać dzieci z elementami utworu muzycznego: rytm, melodia, tempo, dynamika. Przedszkolaki poznały także nowe instrumenty.

 

ZOBACZ

 

 

12.10.2017 WYSTAWA W OŚRODKU KULTURY
W Ośrodku Kultury w Czudcu dzieci obejrzały pokonkursową wystawę Kwiatem malowane. Przedszkolaki podziwiały piękne prace wykonane przez dzieci ze szkół i przedszkoli z terenu naszej gminy.

 

ZOBACZ

 

 

09- 12.10.2017 DZIEŃ DRZEWA
W tych dniach przedszkolaki świętowały Dzień Drzewa. Celem zajęć było zwiększenie świadomości w zakresie ochrony przyrody oraz kształtowanie postaw proekologicznych. Dzieci z tej okazji wzięły udział w zabawach integracyjnych, wykonywały grupowe drzewa,  inne obchodziły urodziny Kolczatka- drzewka posadzonego w ogrodzie przedszkolnym.

 

ZOBACZ

 

 

11.10.2017 PRZYRODA DLA SMYKA
To drugie spotkanie: Przyroda dla Smyka mające na celu przybliżenie tajemnic otaczającego nas świata poprzez zabawę i eksperymenty. Tym razem dzieci zagłębiły się w świat optyki. Przeprowadzając szereg doświadczeń dowiedziały się m.in. skąd się bierze światło, w jaki sposób powstaje tęcza. Mogły też zobaczyć świat oczami owadów. Jak zawsze, wszystko było ciekawe i zaskakujące.

 

ZOBACZ

 

 

10-11.10.2017 WYCIECZKA EDUKACYJNA
Dzięki realizacji projektu UE Rodzice pracują, dzieci harcują przedszkolaki wyjechały na wycieczkę edukacyjną do Siedliska Janczar w Pstrągowej. Czekały na nich wspaniałe atrakcje. Dzieci wyruszyły bryczką podziwiać najbliższą okolicę, miały możliwość indywidualnej przejażdżki konnej. Kolejnym punktem programu był udział w warsztatach edukacyjnych „Od ziarna do chleba ” , by ostatecznie upiec swój bochenek chleba. Także lepienie z gliny i zabawy z animatorami przypadły dzieciom do gustu. Po tak licznych atrakcjach obiad smakował wyśmienicie.
 

ZOBACZ

 

 

03- 04.10.2017 OWOCOWE SZALEŃSTWO
Przedszkolaki w trakcie omawiania tematyki o owocach odwiedziły sklep warzywny, wykonywały soczki oraz sałatki owocowe.

 

ZOBACZ

 

 

 

 

29.09.2017 DZIEŃ CHŁOPAKA
Dziewczynki w tym dniu pamiętają o swoich kolegach. Z okazji ich święta złożyły życzenia. Wszyscy chłopcy zostali obdarowani drobnymi upominkami.

 

ZOBACZ

 

 

28.09.2017 PIKNIK W GOSPODARSTWIE AGROTURYSTYCZNYM
W ramach projektu UE Rodzice pracują, dzieci harcują odbył się Piknik Integracyjny Dzień Wesołej Kapusty. Wzięły w nim udział  całe rodziny naszych przedszkolaków.  Wspaniały wypoczynek na łonie natury w Gospodarstwie Agroturystycznym RANCZO w Pstrągowej bardzo przypadł przedszkolakom do gustu. Miały możliwość zwiedzania terenu Mini ZOO w towarzystwie oswojonych zwierząt, zabaw z konkursami z wodzirejem, zwiedzanie indiańskiego namiotu tipi, zabaw na dmuchańcach, trampolinach, huśtawkach, w kulach, malowanie twarzy itp. Przejażdżka wozem turystycznym po okolicy sprawiła dzieciom dużo radości. Nawet kiełbaski z grilla, bigos, ziemniaki z ogniska i słodkości smakowały wyśmienicie, w tak pięknym otoczeniu przyrodniczym.

 

ZOBACZ

 

 

27.09.2017 JARZYNOWE GRZYBKI
Liście zmieniają swe kolory. Zbieramy kasztany, żołędzie i szyszki. Pod drzewami rośnie mnóstwo grzybów, przedszkolaki wybrały się więc na poszukiwanie jesieni. Po spacerze wykonały prace plastyczną – warzywne grzybki.

 

ZOBACZ

 

 

26.09.2017 W PARKU
Wyjście do parku grupy 4 w poszukiwaniu oznak jesieni. Rozpoznawanie i nazywanie poznanych drzew, zbieranie liści oraz innych napotkanych darów. Obserwowanie zmieniającej sie przyrody.

 

ZOBACZ

 

 

25.09.2017 SPOTKANIE Z POLICJANTEM
W naszym przedszkolu duży nacisk kładziemy na edukację związaną z bezpieczeństwem. Dlatego dziś naszych przedszkolaków odwiedził mł. asp. J. Pieczykolan z Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie. Funkcjonariusz policji przypomniały dzieciom zasady bezpiecznego zachowania się w domu i na drodze.

 

ZOBACZ

 

 

21.09.2017 TEATRZYK
W naszym przedszkolu gościł Teatr Bazyl z przedstawieniem: Zagubiony. Spektakl opowiada o chłopcu, który zatraca się w wirtualnym świecie gry komputerowej, zapominając o rodzinie i prawdziwej przyjaciółce. Dopiero kiedy zostaje przeniesiony do wnętrza tego elektronicznego świata uświadamia sobie, jak ważni są przyjaciele a świat wirtualny jest obcy i niebezpieczny. Treść bardzo pouczająca i aktualna na dzisiejsze czasy.

 

ZOBACZ

 

 

21.09.2017 DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
Od najmłodszego aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka.
Dzień ten był dla wszystkich wyjątkowy, gdyż grupy otrzymały swoje nazwy. Od dziś w naszym przedszkolu będą: słoneczka, biedroneczki, muchomorki, kotki, misie, krasnale, motylki i pszczółki. Każda z grup na tą okazję przygotowała tematyczny wierszyk, piosenkę czy taniec.  Nie zabrakło także wspólnych zabaw.

 

ZOBACZ

 

 

19-20.09.2017 PRZYRODA DLA SMYKA
Przedszkolaki miały okazję wziąć udział w pierwszych zajęciach z cyklu Przyroda dla Smyka. Spotkania mają na celu przybliżenie dzieciom tajemnic otaczającego nas świata poprzez zabawy i eksperymenty fizyczne. Tematem warsztatów był magnetyzm i zjawiska z nim związane.

 

ZOBACZ

 

 

18.09.2017 WYCIECZKA NA SKRZYŻOWANIE
W tym dniu przedszkolaki udały się na pobliskie skrzyżowanie. Dzieci w praktyczny sposób uczyły się przechodzić przez jezdnię. Poznawały także wygląd i znaczenie ważnych znaków drogowych. Miały okazję obserwować zachowanie pieszych i pojazdów.

 

ZOBACZ

 

 

 

 

Wszystkie zdjęcia z poprzedniego roku można zobaczyć w ARCHIWUM.

 

ZOBACZ