.:Strona Główna | .:Przedszkole | .:O Nas | .:Grupy | .:Dla Rodziców | .:Aktualności | .:Sukcesy | .:Archiwum | .:Kontakt

 

 

 

18.10.2018 GŁOŚNE CZYTANIE
Przedszkolaki z grupy 4, 5, 6 i 7 spotkały się w Bibliotece Publicznej w Czudcu na pierwszym po wakacjach głośnym czytaniu. Okazją do tego był Światowy Dzień Mycia Rąk. Panie bibliotekarki zamieniły się w brudaski, które czytały dzieciom teksty literackie związane z myciem. Dzieci chętnie rozwiązywały zagadki. Nie zabrakło także słodkiej niespodzianki.

 

ZOBACZ

 

 

18.10.2018 GMINNY PLAC ZABAW
Korzystając z pięknej jesiennej pogody przedszkolaki z grupy Motylków odwiedziły gminny plac zabaw. Najpierw dzieci zapoznały się tablicą prezentującą zasady zachowania na placu a następnie bawiły się na sprzętach. Największą atrakcją była zjeżdżalnia w kształcie konika polnego.

 

ZOBACZ

 

 

17.10.2018 W PARKU
Jesień to piękna pora roku, która zaprosiła do parku przedszkolaków. Najpierw na wycieczkę udały się grupy 4 i 8. Celem wycieczki była chęć dalszego poznawania swojej miejscowości. Na miejscu oczekiwał na nas dyr. Zespołu Szkół w Czudcu pan R. Wacko. W bardzo ciekawy sposób przedstawił dzieciom informacje o zabudowie Zespołu Pałacowego. Poprowadził nas także do parku, w którym oprócz drzew rodzimych znajdują się drzewa egzotyczne. Pani L. Bytnar oprowadziła nas po Skarbczyku, gdzie dużym zainteresowaniem cieszyły się stare, rodzinne zdjęcia właścicieli Czudca. Obejrzeliśmy także pomieszczenia, gdzie w roku 1975 powstało przedszkole, a obecnie jest kuchnia dla uczniów kierunku gastronomicznego. Nie mogło zabraknąć zabawy w kolorowych liściach. W ślad za nami udała się także grupa 6 i 7.

 

ZOBACZ

 

 

17.10.2018 JESIENNE ZABAWY GRUPY 1 I 3
Dzieci z grupy 1 i 3 na spacerze wokół przedszkola obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Podczas zabaw zwracały uwagę na kolory liści na drzewach oraz na te, które spadły. Zbierały liście tworząc z nich kolorowe bukiety. Dzieci zwracały uwagę na charakterystyczne odgłosy przyrody: szumiący wiatr, szelest liści, po których chodziły. Wszystkie te czynności wyzwoliły u dzieci wiele radości.

 

ZOBACZ

 

 

16.10.2018 W PODZIEMIACH KOŚCIOŁA
Druga wycieczka do Sanktuarium Matki Bożej Czudeckiej miała na celu pokazanie dzieciom podziemi naszego kościoła. Ksiądz Radosław oprowadził nas najpierw po zakrystii. Następnie udaliśmy się do podziemi zwanymi katakumbami. Dzieci oglądały fragmenty starych murów oraz starannie wykonane sklepienia.

 

ZOBACZ

 

 

16.10.2018 DZIEŃ PAPIESKI
Przedszkolaki pamiętają o św. Janie Pawle II. W 40 rocznicę wyboru na papieża dzieci zgromadziły się pod pomnikiem papieża na wspólnej modlitwie, zapaliły także znicze.

 

ZOBACZ

 

 

15.10.2018 EWAKUACJA
W tym dniu w przedszkolu odbyła się próbna ewakuacja. Akcja przebiegła szybko i sprawnie. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia.

 

ZOBACZ

 

 

11.10.2018 W POSZUKIWANIU KOLORÓW JESIENI
Dzieci z grupy 5, korzystając z pięknej pogody, udały się na spacer ulicami Czudca w poszukiwaniu kolorów jesieni. Przedszkolaki mogły podziwiać piękno polskiej złotej jesieni, drzewa w kolorowej szacie i spadające liście.

 

ZOBACZ

 

 

10.10.2018 PIKNIK INTEGRACYJNY
Rumiane jabłuszko to hasło tegorocznego Pikniku Integracyjnego z Rodzicami. Piękna pogoda umożliwiała nam pobyt w ogrodzie przedszkolnym. Wspólne konkurencje, gdzie główną rolę odgrywały jabłuszka, zabawy muzyczne przy akompaniamencie pana Jacka przyniosły wszystkim wiele radości. Wzmocnić siły można było pyszną szarlotką oraz sokiem jabłkowym.

 

ZOBACZ

 

 

10.10.2018 DZIEŃ DRZEWA
W tym dniu przedszkolaki świętowały Dzień Drzewa. Celem zajęć było zwiększenie świadomości w zakresie ochrony przyrody oraz kształtowanie postaw proekologicznych. Dzieci z tej okazji wykonywały grupowe drzewa, inne obchodziły urodziny Kolczatka- drzewka posadzonego w ogrodzie przedszkolnym. Nie zabrakło także wspólnych zabaw.

 

ZOBACZ

 

 

09.10.2018 KOŚCIÓŁ PARAFIALNY
W ramach programu regionalnego grupa 4 udała się do Sanktuarium Matki Bożej Czudeckiej. Przewodnikiem był ks. Radosław, który opowiedział przedszkolakom historię tego wyjątkowego miejsca, będącego ważnym zabytkiem naszej miejscowości.

 

ZOBACZ

 

 

05.10.2018 STACJA KOLEJOWA
Korzystając z pięknej, jesiennej pogody przedszkolaki z grupy 4 zawędrowały na stację kolejową. W oczekiwaniu na przejazd pociągu, podziwiali mieniący się kolorami las i postępujące prace przy obwodnicy Czudca. W drodze powrotnej na składzie węgla utrwaliły wiedzę na temat wag i ważenia.

 

ZOBACZ

 

 

04-05.10.2018 OWOCOWE SZALEŃSTWO
W tych dniach przedszkolaki na zajęciach wykorzystały przyniesione przez siebie owoce do zrobienia przepysznej i zdrowej przekąski. Własnoręcznie wykonane sałatki, szaszłyki owocowe smakowały doskonale, gdyż dzieci wszystko samodzielnie kroiły i mieszały. Przedszkolaki udały się także z poczęstunkiem do innych grup, pani dyrektor oraz pracowników kuchni. Dzieci zapoznawały sie także z możliwością wykonywania przetworów.

 

ZOBACZ

 

 

04.10.2018 MAŁE LABORATORIUM
Dzieci z grupy 5 podczas zajęć z wykorzystaniem lupy miały okazję przyglądnąć się z bliska jak wyglądają owoce i warzywa. Dzięki temu mogły zobaczyć wszystkie szczegóły budowy zdrowych witaminek, które tak chętnie spożywają każdego dnia.
 

ZOBACZ

 

 

01-02.10.2018  NAUKOBUS
Dzięki zaproszeniu Gminnego Dyrektora Oświaty pani M. Skalskiej - Nieroda i Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Zaborowie pani A. Rykała starsze przedszkolaki  miały możliwość zobaczyć Naukobus, pełniący rolę nowoczesnego laboratorium. Dzieci zobaczyły i eksperymentowały na eksponatach przygotowanych i obsługiwanych przez zespół animatorów z Centrum Nauki Kopernik. Uczestnicy w praktyczny sposób mogli poznać tajniki różnych dziedzin nauki.

 

ZOBACZ

 

 

 

 

28.09.2018 ZABAWY MALUSZKÓW
Zabawa na grupie pierwszej to podstawa. Maluszki podejmują różne zabawy stolikowe, gry, malowanki, układanki oraz wznoszą fantastyczne budowle i budują wspaniałe tory samochodowe oraz zagrodę dla zwierząt. Nie jest im również obcy kącik kuchenny gdzie przygotowują przepyszne posiłki oraz koktajle dla swoich pań. W większości aktywnie uczestniczą również w zabawach integracyjnych. ”Słoneczka” z grupy pierwszej proces adaptacji przeszły znakomicie.

 

ZOBACZ

 

 

28.09.2018 U KSIĘDZA PROBOSZCZA
Tradycja naszą jest korzystanie z zaproszenia ks. Proboszcza. W tym roku w gościnę udały się starsze przedszkolaki. Ks. A. Kocoł przygotował dla nas pełne kosze winogrona, a także słodkie niespodzianki. Na zakończenie spotkania udaliśmy się do kościoła na krótką modlitwę.

 

ZOBACZ

 

 

28.09. i 01.10.2018 DZIEŃ CHŁOPAKA
W ten dzień dziewczynki pamiętały o swoich kolegach. Z okazji ich święta złożyły życzenia i obdarowały chłopców drobnymi upominkami.

 

ZOBACZ

 

 

27- 28.09.2018 POZNAWANIE CZUDCA
Przedszkolaki z grupy 4 w ramach programu: Czudec to moja mała Ojczyzna zawędrowały na Dróżki Maryjne. Oglądały także stare zabudowania na Górnym Podcieniu. W trakcie spaceru poznawały nazwy mijanych ulic oraz opowiadały o swoich miejscach zamieszkania.

 

ZOBACZ

 

 

27.09.2018
Przedszkolaki z grupy 5 przekazały panu Darkowi do kuchni zgromadzone w kąciku przyrody warzywa i owoce, które przydadzą się jako dodatek do smacznych posiłków. Posadziły również pietruszkę, która będzie zielonym dodatkiem do kanapek.

 

ZOBACZ

 

 

26-28.09.2018 WYSTAWA: NASZA POLSKA, NIEPODLEGŁA 2018
Przedszkolaki obejrzały wystawę prac plastycznych w Gminnym Ośrodku Kultury. Konkursowa ekspozycja została przygotowana z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzieci z Publicznego Przedszkola w Czudcu również wykonały pracę wpisującą się w konkursowe hasło: Nasza Polska, Niepodległa 2018.

 

ZOBACZ

 

 

21.09.2018 DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
W tym dniu dzieci z grupy 1, 2, 3 i 5 świętowały Dzień Przedszkolaka. Podczas wspólnych zabaw i konkurencji sportowych udowodniły, że są prawdziwymi przedszkolakami i potrafią wesoło bawić się w gronie kolegów. Uroczystość zakończyła się dużymi brawami dla wszystkich dzieci oraz drobnymi upominkami.

 

ZOBACZ

 

 

21.09.2018 SPACER DO WĄWOZU
W ten dzień dzieci wyszły na dłuższy spacer do ,,Wąwozu” w Przedmieściu Czudeckim. Szukaliśmy oznak odchodzącego lata i zbliżającej się jesieni. Zebraliśmy do przedszkolnego kącika przyrody przepiękne kasztany, żołędzie i kolorowe liście. Obserwowaliśmy jak powoli opadają liście i słuchaliśmy szumu drzew. Na koniec odpoczęliśmy przy zabytkowej kapliczce.

 

ZOBACZ

 

 

20.09.2018 OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
Na tę uroczystość przygotowano dla dzieci wiele atrakcji i niespodzianek dostarczając okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. W tym dniu świętowały dzieci z grupy 4,6,7 i 8.

 

ZOBACZ

 

 

19.09.2018 WYCIECZKA NA DRÓŻKI MARYJNE
Przedszkolaki były na wycieczce na dróżkach Maryjnych przy parafii pod wezwaniem Trójcy Św. w Czudcu. Przeszliśmy cały wyznaczony szlak, oglądaliśmy wszystkie kapliczki symbolizujące kolejne tajemnice różańca świętego. Przy ołtarzu polowym pomodliliśmy się do naszego Anioła Stróża. Z samego szczytu podziwialiśmy panoramę Czudca skąpaną w pięknym słońcu.

 

ZOBACZ

 

 

19.09.2018 WYCIECZKA NA SKRZYŻOWANIE
Dzieci z grupy 4 i 8 udały się w pobliże skrzyżowania, aby w praktyczny sposób nauczyć się bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Przedszkolaki oglądały także znaki drogowe.

 

ZOBACZ

 

 

17.09.2018 TEATRZYK
W tym dniu gościliśmy aktorów z Teatru Lalek „Bajka” z przedstawieniem: Cenne rady. Bajka miała charakter edukacyjny – ukazywała, w jaki sposób unikać zagrożeń na ulicy oraz gdzie szukać pomocy, kiedy w pobliżu nie ma rodziców ani opiekunów.

 

ZOBACZ

 

 

09.2018 DARY JESIENI
Dzieci z grupy 7 przyniosły do przedszkola dary jesieni: kasztany, szyszki i żołędzie. Nasz kącik zdobi teraz jeżyk wykonany z szyszek.

 

ZOBACZ

 

 

 

Wszystkie zdjęcia z poprzedniego roku można zobaczyć w ARCHIWUM.

 

ZOBACZ