.:Strona Główna | .:Przedszkole | .:O Nas | .:Grupy | .:Dla Rodziców | .:Aktualności | .:Sukcesy | .:Archiwum | .:Kontakt

 

 

Z okazji Świąt Wielkanocnych
składamy najserdeczniejsze życzenia:
dużo zdrowia, radości, smacznego jajka,
mokrego dyngusa, mnóstwo wiosennego optymizmu oraz odpoczynku  w rodzinnym gronie


życzą
Dyrektor, dzieci i pracownicy
Publicznego Przedszkola w Czudcu

 

 

 

 

 

 

17.04.2019 BABKA WIELKANOCNA
Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne. W wielu domach rozpoczynają się przygotowania. Z tej właśnie okazji dzieci z grupy 6 postanowiły upiec babki wielkanocne. Przedszkolaki na początku zajęć rozpoznawały, nazywały przygotowane produkty i przybory wykorzystywane do przygotowania ciasta. Po omówieniu kolejnych etapów wykonania babki, przedszkolaki zabrały się do pracy. Samodzielnie odmierzały składniki które potem mieszały i z pomocą pani miksowały. Pieczenie babki okazało się wspaniałym kulinarnym przedświątecznym przedsięwzięciem . Po upieczeniu udekorowaliśmy babki białą polewą czekoladową i z jedną podzieliliśmy się z dziećmi z grupy 7. Babki wszystkim bardzo smakowały, a przedszkolaki były dumne, że same mogły je przygotować.

 

ZOBACZ

 

 

15.04.2019 WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI GRUPA 2 I 3
Przedszkolaki z grupy 2 i 3 odwiedziły w tym dniu bibliotekę. Dzieci maiły okazję zapoznać się z księgozbiorem znajdującym się w budynku oraz zasadami zapisania się do biblioteki i wypożyczania książek.

 

ZOBACZ

 

 

11.04.2019 GŁOŚNE CZYTANIE 6
Przedszkolaki z grupy 4, 5, 6 i 7 spotkały się w Bibliotece Publicznej w Czudcu na szóstym głośnym czytaniu. Dzieci miały okazję wysłuchać opowiadań o tematyce wielkanocnej w wykonaniu p. Halinki Z. i p. Gabrysi Z. Przedszkolaki rozwiązały także wspólnie krzyżówkę. Na zakończenie zostały obdarowane czekoladową pisanką.

 

ZOBACZ

 

 

10.04.2019 WARSZTATY GRUPA 1
Maluszki z grupy 1 pilnie przygotowywały się do wiosennych warsztatów, na które zaprosiły swoich rodziców. Celem spotkania była integracja grupy oraz zaprezentowanie przez dzieci poznanych wierszy, piosenek i układów tanecznych o wiosennej tematyce. Po występie przedszkolaki zaprosiły rodziców do wspólnych zabaw. Razem z rodzicami posiali rzeżuchę oraz wykonali kurę, która z pewnością na święta zniesie czekoladowe jajka. Wszyscy świetnie się bawili w miłej i radosnej atmosferze.

 

ZOBACZ

 

 

10.04.2019 WIZYTA W BIBLIOTECE - GR. 6 i 7
Przedszkolaki z grupy 6 i 7 odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Czudcu. Dzieci z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Na zakończenie otrzymały pamiątkową zakładkę do swoich książeczek.

 

ZOBACZ

 

 

05.04. 2019 TEATRZYK
Tego dnia nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z Teatru SKRZAT z przedstawieniem: Nowe przygody Koziołka Matołka. Dzieci z radością i zaciekawieniem oglądały miejsca jakie zwiedził Koziołek Matołek. Wesołe piosenki śpiewane wraz z Koziołkiem sprawiły, że dzieci bawiły się doskonale podczas podróży do Pacanowa.

 

ZOBACZ

 

 

05.04.2019 SPOTKANIE Z RODZICEM
Tego dnia gościem przedszkolaków z grupy 7 była mama Kornela. Pani Sylwia krótko opowiedziała dzieciom czym się zajmuje. W ramach danej tematyki zajęć przeczytała przedszkolakom bajkę pt.: „Kot w butach”. Wspólnie poznaliśmy proces powstawania książki oraz zasady korzystania z książek. Dokonaliśmy klasyfikacji książek ze względu na rodzaj oraz doskonaliliśmy umiejętności przeliczania. W ramach podziękowań dzieci zrobiły grupową książkę, którą podarowały pani Sylwii. Znalazły się w niej postacie z ich ulubionych bajek.

 

ZOBACZ

 

 

05.04.2019 W SKLEPIE GRUPA 7
Dzieci z grupy 7 w ramach zajęć o ekologicznej żywności wyruszyły do pobliskiego sklepu w poszukiwaniu produktów oznaczonych tym symbolem. Dowiedziały się o wadach i zaletach takiej żywości oraz czym jest gospodarstwo ekologiczne. Podczas zabaw konstrukcyjnych przedszkolaki rozbudzały swoją kreatywność budując domy z różnych klocków.

 

ZOBACZ

 

 

03.04.2019 WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI
Dzieci z grupy 4 i 8 wybrały się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Czudcu. Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki oraz poznanie pracy bibliotekarza. Przedszkolaki z wielką ciekawością oglądały pomieszczenia biblioteki. Pani bibliotekarka przypomniała, jakie są zasady korzystania z książek. Obejrzały bardzo kolorowe i ciekawe pozycje dla dzieci. Przy tej okazji odwiedziliśmy także Izbę Historii.

 

ZOBACZ

 

 

kwiecień 2019 WYSTAWA PALM I PISANEK WIELKANOCNYCH
Przedszkolaki udały się do Ośrodka Kultury w Czudcu aby obejrzeć wystawę „Tradycyjne palmy i pisanki wielkanocne”. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem wykonanych dzieł. Z radością odszukiwały prace konkursowe wykonane przez swoich kolegów i koleżanki.

 

ZOBACZ

 

 

01.04.2019 FILHARMONIA
To piąte spotkanie z muzykami Filharmonii Podkarpackiej z Rzeszowa na audycji: Cudze chwalicie swego nie znacie. Przedszkolaki wybrały się w niezwykłą podróż do naszych korzeni. Dowiedziały się o typowych dla każdego regionu tradycyjnych strojach ludowych. Słuchały pięknych, ludowych piosenek. Poznały także nowy instrument: cymbały.

 

ZOBACZ

 

 

 

29.03.2019 W SKLEPIE
Przedszkolaki z grupy 6 wybrały się do pobliskiego sklepu. Wizyta w sklepie spożywczym związana była z tematem produktów mlecznych. Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaków z wyrobami z mleka, a także porównywaniu cen produktów. Wchodząc do sklepu dzieci powitały pracujące tam panie po czym podeszły do chłodziarek, gdzie w większości znajdowały się wyroby mleczne. Kiedy dzieci zapoznały się z produktami mlecznymi na zakończenie wycieczki dokonaliśmy drobnych zakupów w postaci mlecznej czekolady i jogurtu truskawkowego, który zjedliśmy po powrocie do przedszkola.

 

ZOBACZ

 

 

27-28.03.2019 WARSZTATY WIELKANOCNE
Okres przygotowań do Świąt Wielkanocnych to szczególna okazja do poznania przez dzieci polskich tradycji świątecznych a najlepiej kiedy to robią wspólnie ze rodzicami. W grupie 6 i 7 odbyły się Warsztaty Wielkanocne. Celem tego spotkania było zaprezentowanie przez dzieci poznanych wierszy, piosenek i tańców wiosennych i związanych z Wielkanocą, a także wykonanie wspólnie z rodzicami koszyczka wielkanocnego, pisanki, kury, zajączka i baranka. Do wykonania dekoracji świątecznych wykorzystaliśmy różnorodne materiały. Dziękujemy rodzicom Mai M. z grupy 6 za podarowanie figurek wielkanocnych, które pomalowaliśmy podczas warsztatów. Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Wszyscy świetnie się bawili, wykazując się dużą kreatywnością i inwencją twórczą. Na zakończenie przedszkolaki zaprosiły rodziców do wspólnej zabawy w kole.

 

ZOBACZ

 

 

25.03.2019 ŚWIATOWY DZIEŃ WODY
W ramach programu Mamo, tato wolę wodę dzieci z naszego przedszkola dowiedziały się o znaczeniu wody w przyrodzie i konieczności jej oszczędzania. W tym dniu dzieci z grupy 2 i 5 oraz 4 i 8 obchodziły Światowy Dzień Wody. Był to radosny dzień, który obfitował w ciekawe zabawy.

 

ZOBACZ

 

 

21.03.2019 POWITANIE WIOSNY
W naszym przedszkolu ten dzień obchodzony był pod hasłem WITAMY WIOSNĘ. Dzieci pożegnały kukłę Marzannę symbol zimy, a gałązki udekorowały kolorowymi wstążeczkami. Nie zabrakło także wspólnych zabaw, śpiewów i wierszy.

 

ZOBACZ

 

 

19.03.2019 KINO SFERYCZNE
W naszym przedszkolu gościło mobilne kino sferyczne. Dzieci miały niepowtarzalną okazję obejrzeć film wewnątrz kopuły w technice 3D. To były niezapomniane wrażenia. To nowa forma kształcenia dla dzieci. Prezentowany jest sferyczny obraz panoramiczny, którego nie ma żadne inne współczesne kino.

 

ZOBACZ

 

 

18.03.2019 FILHARMONIA
To czwarte spotkanie z muzykami Filharmonii Podkarpackiej z Rzeszowa na audycji: Lata 20-ste, lata 30-ste. Wiecznie żywe przeboje Polski przedwojennej przeniosły nas w czasie o kilkadziesiąt lat wstecz. Usłyszeliśmy niezapomniane piosenki, które były wykonywane przez kapele podwórkowe, ale też te, które królowały na salonach w czasie dwudziestolecia międzywojennego.

 

ZOBACZ

 

 

14.03.2019 MALI OGRODNICY
Przedszkolaki z grupy Motylków tęsknią za wiosną, dlatego postanowiły założyć w sali „Zielony kącik przyrody”. Przedszkolaki zaprosiły także swoich kolegów z grupy 5, aby pokazać zabawkowe narzędzia, które przydają się do pracy w ogrodzie. Na koniec zaprezentowały wiosenne tańce.

 

ZOBACZ

 

 

marzec 2019 ZIELONE KĄCIKI
Zbliżająca się wiosna zachęciła nas do założenia „zielonych kącików”. Dzieci sadziły w doniczkach cebulę, korzenie pietruszki, nasiona rzeżuchy i fasoli. Kiedy w naszych doniczkach się zazieleni, zrywamy szczypiorek, natkę pietruszki i rzeżuchę i przekazujemy do przedszkolnej kuchni. Własnoręcznie udekorowane nimi kanapki są bardzo smaczne i zachęcają dzieci do zjadania witamin, które są bardzo ważne w żywieniu każdego człowieka.

 

ZOBACZ

 

 

14.03.2019 TEATRZYK
Teatr Lalek PINOKIO wystawił dla nas spektakl ekologiczny: Zaczarowany Las, którego motto brzmiało: „żyj z przyrodą w zgodzie”. Głównym przesłaniem przedstawienia było, przypomnienie dzieciom jak ważne jest dbanie o przyrodę i otaczający nas świat.

 

ZOBACZ

 

 

08.03.2014 DZIEŃ KOBIET
W ten dzień w przedszkolnych salach panował ciepły i wesoły nastrój. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się wyręczać dziewczynki w codziennych obowiązkach, nie zapomnieli o życzeniach a nawet całusach. Nie zabrakło także słodkich niespodzianek.

 

ZOBACZ

 

 

07.03. 2019 GŁOŚNE CZYTANIE 5
Przedszkolaki z grupy 4, 5, 6 i 7 spotkały się w Bibliotece Publicznej w Czudcu na piątym głośnym czytaniu. Czekała na nas wiosna- pani G. Zielińska w pięknej scenerii. Dzieci miały okazję wysłuchać opowiadań o tematyce wiosennej. Rozwiązywały także zagadki i poznawały przysłowia o tej porze roku. Nie zabrakło także słodkiej niespodzianki.

 

ZOBACZ

 

 

07.03.2019 LEKCJA PRZYRODY
W tym dniu dzieci grupy 7 gościły mamę Tomka, która uczy biologii w Szkole Podstawowej. Przedszkolaki poznały sowę uszatą oraz cechy charakterystyczne jej wyglądu. Dowiedziały się również, jakie są inne gatunki sów. Podczas zajęć, które przygotowała pani Asia dzieci mogły dotknąć eksponatu sowy, posłuchać jej nawoływania i patrzeć przez lornetkę na pobliski las. Na koniec wykonały pracę plastyczną i otrzymały słodką niespodziankę od gościa.

 

ZOBACZ

 

 

05.03.2019 ZABAWA OSTATKOWA
W tym dniu odbyła się zabawa taneczna dla wszystkich przedszkolaków. Do tańca przygrywał rytmik- pan Jacek.
 

ZOBACZ

 

 

25.02.- 04.03.2019 IZBA PAMIĘCI
Starsze przedszkolaki wybrały się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Czudcu na wystawę do Izby Pamięci. Przewodnikiem podczas zwiedzania była pani dyrektor biblioteki pani H. Zaręba, która zapoznała nas ze zgromadzonymi eksponatami, ich wyglądem, nazwą i przeznaczeniem. Dzieci przeżyły prawdziwą lekcję historii wykazując duże zainteresowanie przeszłością.

 

ZOBACZ

 

 

 

 

28.02.2019 FINAŁ KONKURSU PLASTYCZNEGO
W tym dniu we Frysztaku odbyło się uroczyste podsumowanie wystawy konkursowej Pomniki i zabytki powiatu strzyżowskiego, w której brały udział przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Czudcu. Spośród ponad 130 prac otrzymaliśmy nagrodę i 3 wyróżnienia. W programie było zwiedzanie wystawy, wręczenie nagród od przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Strzyżowie, Powiatowego Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej, Gminnego Ośrodka Kultury we Frysztaku oraz mini warsztaty malarskie: Pocztówka z Frysztaka. Na dzieci, rodziców i opiekunów czekała słodka niespodziana.

 

ZOBACZ

 

 

26.02.2019 DZIEŃ DINOZAURA
W tym dniu dzieci z grupy 7 obchodziła Dzień Dinozaura. Przedszkolaki mogły poznać życie tych fascynujących gadów, poprzez ciekawe propozycje zajęć i zabaw. Dzieci wykazały olbrzymie zainteresowanie tematem. W skupieniu oglądały albumy i wykonywały prace plastyczne oraz słuchały informacji dotyczących dinozaurów. Najwięcej przeżyć i emocji dostarczyło dzieciom mini wykopalisko oraz stworzenie szkieletów dinozaurów  z papierowych rolek. Zajęcia z pewnością pogłębiły wiedzę dzieci, a w niektórych rozbudziły nową pasję.

 

ZOBACZ

 

 

14.02.2019 WALENTYNKI
Przedszkolaki obchodziły Walentynki bawiąc się przy muzyce. Do zabaw tanecznych wykorzystały balony, pompony oraz kolorowe chusty. Wykonały także papierowe serca, którymi obdarowały swoich rodziców. Uroczystość uświetniła pani Ania z grupką dziewczyn ze Szkoły Podstawowej w Czudcu, ucząc dzieci tańców do znanych utworów dyskotekowych.

 

ZOBACZ

 

 

12.02.2019 TEATRZYK
Przedszkolaki skorzystały z zaproszenia Gminnej Biblioteki Publicznej w Czudcu i obejrzały spektakl: Baśń dla małych łakomczuszków, tajemnica zdrowych brzuszków. Przedstawienie bardzo się spodobało dzieciom.

 

ZOBACZ

 

 

06.02.2019 ZABAWY W TEATR
Przedszkolaki z grupy 6 wykonywały kukiełki do teatrzyku. Pomysłów było co niemiara: na drewnianych patyczkach powstawały księżniczki, rycerze, Czerwony Kapturek, baba Jaga, leśniczy, królowa śniegu itp. Wiemy, że tak niewiele trzeba aby rozbudzić w dzieciach twórcze działanie. W sali panowała radość i wspaniała zabawa. Dzieci z dużym zaangażowaniem i przyjemnością pracowały. Kiedy kukiełki były wykonane rozpoczął się teatrzyk. Dzieci przedstawiły bajki pt. ,,Czerwony Kapturek" i ,, Królowa śniegu".

 

ZOBACZ

 

 

 

 

29.01.2019 WYSTAWA FOTOGRAFICZNA
Przedszkolaki obejrzały piękną wystawę fotografii przyrodniczej pani M. Dołęgi: Ptaki.

 

ZOBACZ

 

 

22- 25.01.2019 DZIEŃ BABCI I DZIADZIA
W tych dniach wszystkie przedszkolaki zaprosiły do przedszkola swoje Babcie i Dziadziów. Wnuczęta dziękując przybyłym gościom za miłość, cierpliwość, dobroć i serdeczną troskę wystawiły Jasełka, recytowały wiersze, tańczyły i śpiewały piosenki. Na koniec przedszkolaki złożyły życzenia i obdarowały swoich najbliższych serduszkami. Nie zabrakło także wspólnych tańców.

 

ZOBACZ  grupa 1

 

ZOBACZ  grupa 2

 

ZOBACZ grupa 3

 

ZOBACZ grupa 4

 

ZOBACZ grupa 5

 

ZOBACZ  grupa 6

 

ZOBACZ  grupa 7

 

ZOBACZ  grupa 8

 

 

23.01.2019 TEATRZYK
Nasze przedszkole odwiedził Teatr SKRZAT z Krakowa ze spektaklem: O babci, krasnalu i kolorowych kulkach. Pełna humoru opowieść o babci Danucie, Krasnalku z lasu, nie zawsze grzecznym Kotku Psotku, a także tytułowych kolorowych kulkach, za sprawą których zrobiło się niezłe zamieszanie nie tylko na scenie, ale również wśród widowni, dostarczyła dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i wspaniałej zabawy.

 

ZOBACZ

 

 

21.01.2019 FILHARMONIA
To trzecie spotkanie z muzykami Filharmonii Podkarpackiej z Rzeszowa na audycji: Skąd się wzięła muzyka country? Czy kojarzy nam się tylko z farmerami i kapeluszami kowbojskimi? A może country to muzyka ludzi ciężko pracujących, ale też i styl życia w USA? Na te wszystkie pytania dzieci otrzymały odpowiedź, jednocześnie poznając historię muzyki country oraz jej wpływ na współczesną muzykę rozrywkową.

 

ZOBACZ

 

 

17.01.2019 GŁOŚNE CZYTANIE 4
Przedszkolaki z grupy 4, 5, 6 i 7 spotkały się w Bibliotece Publicznej w Czudcu na czwartym głośnym czytaniu. Czekała na nas piękna zimowa sceneria. Dzieci miały okazję poznać przygody dwójki małych przyjaciół – Kaya i Gerdy na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena: Królowa Śniegu. Na zakończenie Królowa Śniegu, czyli p. Ela Rz. przygotowała zagadki o zimie, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Na dzieci czekała też słodka niespodzianka.

 

ZOBACZ

 

 

10.01.2019 DOKARMIANIE PTAKÓW
Przedszkolaki z grupy 3, 5 i 8 korzystając z uroków zimy obserwowały ślady na śniegu oraz same wyznaczały ścieżki. Nie zapomniały o ptakach, sypiąc im do karmnika słonecznik oraz inne smakołyki.

 

ZOBACZ

 

 

09.01.2019 WIZYTA DUSZPASTERSKA
W tym dniu odbyła się wizyta duszpasterska, czyli tak zwana kolęda. W godzinach popołudniowych ks. M. Łączkowski odwiedził nasze przedszkole.

 

ZOBACZ

 

 

08.01.2019 TEATRZYK
Nasze przedszkole odwiedził Teatr Bajka ze Starego Sącza ze spektaklem: Kot w butach. Motywami przewodnimi przedstawienia była przyjaźń i wierność. Jak to w bajkach bywa dobro odnosi zwycięstwo nad złem. Dzieci nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

 

ZOBACZ

 

 

 

 

21.12.2018 PRZEDSZKOLNA WIGILIA
Tradycją w naszym przedszkolu jest organizowanie wspólnej dla wszystkich Wigilii. Stałą częścią tej uroczystości są Jasełka w wykonaniu starszaków. W tym roku przygotowały je dzieci z grupy 4. Pani dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Nie zabrakło łamania się opłatkiem i życzeń. Do wigilijnego stołu zasiedli wspólnie wszyscy pracownicy przedszkola oraz dzieci. W świąteczną atmosferę wprowadzały wszystkich śpiewne kolędy.

 

ZOBACZ

 

 

21.12.2018 ŚWIĄTECZNA KOLEJKA
Tego dnia mama Gabrysi Cz. z grupy 5 zaprezentowała świąteczną kolejkę, która poruszając się po torach wygrywała świąteczne melodie. Każdy przedszkolak mógł chociaż przez chwilę poczuć się jak prawdziwy maszynista. Kolejka sprawiła dzieciom wiele radości i wprawiła je w świąteczny nastrój

 

ZOBACZ

 

 

20.12.2018 ZABAWY NA ŚNIEGU
Pani Zima postanowiła nas odwiedzić i sprawiła nam wielką radość. Z tego powodu dzieci z grupy 6 i 7 dbając o zdrowie i hartując organizm wybrały się na przedszkolny plac zabaw. Wreszcie mogliśmy urządzić wesołe zabawy na śniegu. Dzieci miały ogromną frajdę i wiele radości przy lepieniu bałwana.

 

ZOBACZ

 

 

13- 19.12. 2018 SPOTKANIA NA GRUPACH
Przedszkolaki zaprosiły do przedszkola swoich najbliższych na spotkania świąteczne. Rodzice obejrzeli przygotowane programy artystyczne. Tematyka bożonarodzeniowa i nastrój świąteczny towarzyszył tym spotkaniom.

 

ZOBACZ  grupa 7

 

ZOBACZ grupa 6

 

ZOBACZ grupa 2i 5

 

ZOBACZ grupa 4

 

 

13.12.2018 GŁOŚNE CZYTANIE 3
Przedszkolaki z grupy 4, 5 i 6 spotkały się w Bibliotece Publicznej w Czudcu na trzecim głośnym czytaniu. Czekała na nas piękna świąteczna scenografia. Dzieci wysłuchały wzruszającej opowieści: Gwiazdka. Spotkanie wprowadziło nas w przedświąteczny nastrój.

 

ZOBACZ

 

 

10-13.12.2018 PIERNIKI I OZDOBY CHOINKOWE
W naszym przedszkolu dzieci w okresie przedświątecznym wykonują wiele ozdób choinkowych. Dekorują nimi choinki przedszkolne. Niektóre grupy z pomocą pracowników kuchni piekły także pierniczki. Piernikową choinką obdarowały Panią Dyrektor oraz złożyły świąteczne życzenia. W ramach podziękowań za przygotowane ciasto zaniosły pierniczki pracownikom kuchni. Bez wątpienia będą wszystkim smakować!

 

ZOBACZ

 

ZOBACZ

 

 

06.12.2018 WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
Tradycyjnie , jak co roku, nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość - Święty Mikołaj. Na tą wizytę wszystkie przedszkolaki czekały z wielką niecierpliwością. Rano odnalazły na swoich salach nowe zabawki . Po śniadaniu św. Mikołaj odwiedzając poszczególne grupy wręczał upominki, wysłuchał piosenek, które dzieci dla niego przygotowały. Nie zabrakło także wspólnych zabaw z Elfem.

 

ZOBACZ

 

 

05- 12.12.2018 WYSTAWA W OŚRODKU KULTURY
Przedszkolaki obejrzały w sali Ośrodku Kultury w Czudcu pokonkursową wystawę: Tradycyjne stroiki i ozdoby choinkowe.
 

ZOBACZ

 

ZOBACZ

 

 

 

03.12.2018 UBIERANIE CHOINEK
Oczekując na św. Mikołaja dzieci postanowiły ubrać choinki. Sprawiło to dzieciom dużo radości i wprawiły w świąteczny nastrój.

 

ZOBACZ

 

 

03.12.2018 MALUCHY W KUCHNI
Grupa 1 odwiedziła kuchnię przedszkolną. Dzieci zapoznały się z ubiorem kucharza, jego pracą. Poznały narzędzia i przybory potrzebne do wykonywania tego zawodu. Korzystając z okazji dzieci złożyły całej ekipie kuchennej życzenia świąteczne i podarowały świątecznego Aniołka.

 

ZOBACZ

 

 

 

 

29.11.2018 ANDRZEJKI
W tym dniu odbyła się zabawa taneczna. Do tańca przygrywał rytmik- pan Jacek. Przedszkolaki bawiły się przy największych przebojach dziecięcych i współczesnych. Dzieci chętnie prezentowały swoje umiejętności taneczne. W godzinach popołudniowych odbyły się także zabawy związane z wróżbami andrzejkowymi.

 

ZOBACZ

 

 

26.11.2018 FILHARMONIA
To drugie spotkanie z muzykami Filharmonii Podkarpackiej z Rzeszowa na audycji: 100 lat Polsko! Uroczyste Jubileuszowe obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczciliśmy słuchając i śpiewając najsłynniejsze i najpiękniejsze pieśni patriotyczne, żołnierskie i wojskowe. Dzieci poznały także kolejne instrumenty: trąbkę i puzon.

 

ZOBACZ

 

 

22-26.11.2018 DZIEŃ MISIA
W tych dniach wszystkie sale w naszym przedszkolu były piękne i kolorowe a to za sprawą pluszaków, które przyniosły dzieci. Przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe i kolorowe. A każdy był piękny, wyjątkowy i niepowtarzalny. Te dni w przedszkolu był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy ze swoim ukochanym pluszakiem.

 

ZOBACZ

 

 

23.11.2018 ZAJĘCIA Z ANIMATORKĄ
Zajęcia : Bezpieczne zasady, poprowadzone przez animatorkę miały na celu poszerzenie wiedzy na temat różnych aspektów i przejawów przemocy ze strony dorosłych. Dzieci rozwijały umiejętności rozpoznawania zagrażających sytuacji.

 

ZOBACZ

 

 

23. 11.2018 GŁOŚNE CZYTANIE DLA MŁODSZYCH
W tym dniu przedszkolaki z grupy 1, 2, 3 i 8 odwiedziły panie z Publicznej Biblioteki w Czudcu. Panie zachwyciły przedszkolaków pięknymi strojami: króla Bolesława Chrobrego, królowej Jadwigi oraz Błazna. Dzieci miały okazję bliższego zapoznania się z tymi postaciami poprzez wysłuchanie utworów literackich. Na zakończenie dzieci zostały obdarowane wiatraczkami z symbolami narodowymi.

 

ZOBACZ

 

 

21.11.2018 TEATRZYK
Teatr Pinokio z Nowego Sącza wystawił przedstawienie: Mała myszka. Dzieci poznały bardzo wzruszającą historię o sierotce Kasi. Bajka pokazała przedszkolakom, że im więcej w życiu dobrego uczynimy tym więcej do nas tego dobra wróci, a wytrwała praca pozwala zdobyć największą nagrodę.

 

ZOBACZ

 

 

20.11.2018 SPOTKANIE JESIENNE NA GRUPIE 6
W tym dniu odbyło się ,, Jesienne przedstawienie’’ podczas, którego przedszkolaki wystąpiły w pięknych przebraniach i ciekawie recytowały, śpiewały. Prawdziwym przebojem spotkania okazał się skoczny taniec z pomponami do piosenki ,,Pani Jesień do nas przyszła”. Występ zachwycił wszystkich zgromadzonych: rodziców i rodzeństwo naszych przedszkolaków. Zakończenie było dla wszystkich miłą niespodzianką, gdyż dzieci z rodziną uczestniczyły w zabawach ruchowych i wspólnej pamiątkowej fotografii.

 

ZOBACZ

 

 

19.11.2018 SPOTKANIE NA GRUPIE 8
Dzieci z grupy 8 zaprosiły rodziców do przedszkola na zajęcia otwarte. Zaprezentowały przygotowany program złożony z inscenizacji, wierszy, piosenek i tańców. Wszyscy rodzice uczestniczyli w zajęciach i zabawach, podczas których dzieci doskonaliły swoje wiadomości i umiejętności. Wspólna praca i zabawa z rodzicami dostarczyła dzieciom dużo radości.

 

ZOBACZ

 

 

18.11.2018 PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ
W niedzielne popołudnie przedszkolaki uczestniczyły w XXII Przeglądzie Piosenki Religijnej. Wykonały piosenki: My jesteśmy Polakami oraz Do Maryi tup, tup, tup. Zebrały gromkie brawa a także nagrody.

 

ZOBACZ

 

 

15.11.2018 GŁOŚNE CZYTANIE 2
Przedszkolaki z grupy 4, 5, 6 i 7 spotkały się w Bibliotece Publicznej w Czudcu na drugim głośnym czytaniu. Okazją do tego była 100. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Panie bibliotekarki zamieniły się w króla Bolesława Chrobrego, królową Jadwigę oraz w Błazna. Dzieci poprzez literaturę poznały te postacie. Na zakończenie spotkania dzieci zostały obdarowane pamiątkowymi wiatraczkami.

 

ZOBACZ

 

 

14.11.2018 JESIENNE SPOTKANIE NA GRUPIE 4
Przedszkolaki z grupy 4 zaprosiły swoich rodziców na jesienne spotkanie z muzyką i plastyką. Zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne. Nie mogło zabraknąć wspólnych zabaw dzieci z rodzicami. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zaangażowali się we wspólnym działaniu. „ Czudec w oczach rodziców i dzieci” to wystawa prac wykonanych na tym spotkaniu. Miło było patrzeć na zadowolone i uśmiechnięte buzie dzieciaków.

 

ZOBACZ

 

 

13.11.2018  W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH – SPOTKANIE Z DIETETYKIEM
W ramach promowania w naszym przedszkolu zdrowego odżywiania, dzieci z grupy 7 odwiedziła mama Oli, która jest dietetykiem. Na początku pani Ewa wyjaśniła na czym polega jej praca. Następnie wytłumaczyła dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie warzyw i owoców. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak żywność wpływa na ich zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Pani dietetyk w interesujący sposób przedstawiła przedszkolakom Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Na koniec dzieci poczęstowały się zdrową przekąską – suszonymi jabłkami.

 

ZOBACZ

 

 

listopad 2018 GRUPA 4 DLA NIEPODLEGŁEJ
Dzieci z grupy 4 wraz z rodzicami i wychowawcami, na 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości, zgromadziły sto zdjęć z naszej miejscowości. Ze zgromadzonych materiałów została wykonana wystawa zdjęciowa: Przedszkolaki dla Niepodległej- Czudec to moja mała Ojczyzna. Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie w ten projekt.

 

ZOBACZ

 

 

09.11.2018 REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ
Ten dzień przedszkolaki rozpoczęły od posadzenia drzewka- dębu na setną rocznicę odzyskania niepodległości. Następnie udały się do sali ruchu gdzie dla młodszych kolegów wystawiły program artystyczny przygotowany na ta okazję. Dokładnie o godzinie 11:11 włączyły się do bicia Rekordu dla Niepodległej. Wszystkie przedszkolaki wraz z pracownikami przedszkola odśpiewały 4- zwrotkowy hymn narodowy.

 

ZOBACZ

 

 

07.11.2018 PAMIĘTAMY O ŻOŁNIERZACH
Tego dnia przedszkolaki z grupy 5, korzystając z pięknej, słonecznej pogody, udały się na cmentarz. W przededniu 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę dzieci zapaliły znicze na grobie poległych żołnierzy, wyrażając tym samym pamięć o Tych, bez których nie byłoby to możliwe.

 

ZOBACZ

 

 

06.11.2018 PRZEDSZKOLAKI DLA NIEPODLEGŁEJ
Obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości to dla przedszkolaków wiele działań przybliżających im nasz rodzinny kraj. Dzieci pod kierunkiem wychowawców
zapoznawały się z dziejami Polski i Polaków, w atrakcyjnej i przystępnej formie poznawały symbole narodowe. Na tak ważną rocznicę przygotowywały także program artystyczny, który zaprezentowały przed zaproszonymi gośćmi.

 

ZOBACZ

 

 

 

29- 30.10.2018 CMENTARZ
Przedszkolaki wybrały się na cmentarz w Czudcu, aby zapalić znicze na grobie żołnierzy poległych za wolność Ojczyzny. Wyjściu towarzyszyła zaduma i modlitwa za zmarłych spoczywających na cmentarzu. Miały możliwość obejrzeć kościółek św. Marcina oraz stare, zabytkowe nagrobki. Zatrzymały się także pod pomnikiem św. Jana Pawła II.

 

ZOBACZ

 

 

25 i 29.10.2018 ZAJĘCIA Z MIKROSKOPEM
W tych dniach przedszkolaki z grupy 5 , 4 i 8 miały okazję spotkać się z panią Katarzyną, mamą Ewki, która jest nauczycielem zawodu w Medyczno Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Dzieci miały okazję dowiedzieć się o wirusach, złych i dobrych bakteriach oraz gdzie je można spotkać. Zdobyły także cenne rady jak się przed nimi chronić. Każdy przedszkolak mógł oglądać przez mikroskop małe organizmy. Dziękujemy za interesujące spotkanie.

 

ZOBACZ

 

 

24.10.2018 TEATRZYK 2
W tym dniu gościliśmy Teatr Skrzat z Krakowa, który przybył do nas ze spektaklem: Przyjaciele z zielonej polany. Dzieci z uwagą śledziły przygody krówki, świnki, leśnego dziadka, złego wilka, a nawet Batmana. I jak to w bajkach bywa, wszystko dobrze się skończyło i przyjaźń zwyciężyła!

 

ZOBACZ

 

 

23.10.2018 WYJAZD DO DOMU KULTURY SOKÓŁ W STRZYŻOWIE
Przedszkolaki wzięły udział w spektaklu Kieleckiego Teatru Lektur : Niesamowita wycieczka na każdym kroku bajeczka, czyli wędrówka to niesłychana baran spotkał barana. Bohaterowie podczas górskich wędrówek sprawiali sobie nawzajem różne figle, psoty i niespodzianki. Aktorzy zaskoczyli i rozbawili do łez widownię żartobliwą interpretacją utworów J. Brzechwy i J. Tuwima, zachęcili również do wspólnego śpiewu, zabawy i tańca. Będziemy długo i mile wspominać niesamowity świat bajkowych istot.

 

ZOBACZ

 

 

22.10.2018 FILHARMONIA
To pierwsze po wakacjach spotkanie z muzykami Filharmonii Podkarpackiej z Rzeszowa.
Audycja: Muzyczne ABC miała na celu zapoznać dzieci z historią powstawania instrumentów i muzyki. Przedszkolaki poznały fagot i cajon- nowe instrumenty.

 

ZOBACZ

 

 

18.10.2018 GŁOŚNE CZYTANIE
Przedszkolaki z grupy 4, 5, 6 i 7 spotkały się w Bibliotece Publicznej w Czudcu na pierwszym po wakacjach głośnym czytaniu. Okazją do tego był Światowy Dzień Mycia Rąk. Panie bibliotekarki zamieniły się w brudaski, które czytały dzieciom teksty literackie związane z myciem. Dzieci chętnie rozwiązywały zagadki. Nie zabrakło także słodkiej niespodzianki.

 

ZOBACZ

 

 

18.10.2018 GMINNY PLAC ZABAW
Korzystając z pięknej jesiennej pogody przedszkolaki z grupy Motylków odwiedziły gminny plac zabaw. Najpierw dzieci zapoznały się tablicą prezentującą zasady zachowania na placu a następnie bawiły się na sprzętach. Największą atrakcją była zjeżdżalnia w kształcie konika polnego.

 

ZOBACZ

 

 

17.10.2018 W PARKU
Jesień to piękna pora roku, która zaprosiła do parku przedszkolaków. Najpierw na wycieczkę udały się grupy 4 i 8. Celem wycieczki była chęć dalszego poznawania swojej miejscowości. Na miejscu oczekiwał na nas dyr. Zespołu Szkół w Czudcu pan R. Wacko. W bardzo ciekawy sposób przedstawił dzieciom informacje o zabudowie Zespołu Pałacowego. Poprowadził nas także do parku, w którym oprócz drzew rodzimych znajdują się drzewa egzotyczne. Pani L. Bytnar oprowadziła nas po Skarbczyku, gdzie dużym zainteresowaniem cieszyły się stare, rodzinne zdjęcia właścicieli Czudca. Obejrzeliśmy także pomieszczenia, gdzie w roku 1975 powstało przedszkole, a obecnie jest kuchnia dla uczniów kierunku gastronomicznego. Nie mogło zabraknąć zabawy w kolorowych liściach. W ślad za nami udała się także grupa 6 i 7.

 

ZOBACZ

 

 

17.10.2018 DRÓŻKI MARYJNE
Tego dnia dzieci z grupy 5 odwiedziły Dróżki Maryjne. Przedszkolaki maiły okazję podziwiać uroki tego miejsca oraz panoramę Czudca w jesiennej szacie.

 

ZOBACZ

 

 

17.10.2018 JESIENNE ZABAWY GRUPY 1 I 3
Dzieci z grupy 1 i 3 na spacerze wokół przedszkola obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Podczas zabaw zwracały uwagę na kolory liści na drzewach oraz na te, które spadły. Zbierały liście tworząc z nich kolorowe bukiety. Dzieci zwracały uwagę na charakterystyczne odgłosy przyrody: szumiący wiatr, szelest liści, po których chodziły. Wszystkie te czynności wyzwoliły u dzieci wiele radości.

 

ZOBACZ

 

 

16.10.2018 W PODZIEMIACH KOŚCIOŁA
Druga wycieczka do Sanktuarium Matki Bożej Czudeckiej miała na celu pokazanie dzieciom podziemi naszego kościoła. Ksiądz Radosław oprowadził nas najpierw po zakrystii. Następnie udaliśmy się do podziemi zwanymi katakumbami. Dzieci oglądały fragmenty starych murów oraz starannie wykonane sklepienia.

 

ZOBACZ

 

 

16.10.2018 DZIEŃ PAPIESKI
Przedszkolaki pamiętają o św. Janie Pawle II. W 40 rocznicę wyboru na papieża dzieci zgromadziły się pod pomnikiem papieża na wspólnej modlitwie, zapaliły także znicze.

 

ZOBACZ

 

 

15.10.2018 EWAKUACJA
W tym dniu w przedszkolu odbyła się próbna ewakuacja. Akcja przebiegła szybko i sprawnie. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia.

 

ZOBACZ

 

 

11.10.2018 W POSZUKIWANIU KOLORÓW JESIENI
Dzieci z grupy 5, korzystając z pięknej pogody, udały się na spacer ulicami Czudca w poszukiwaniu kolorów jesieni. Przedszkolaki mogły podziwiać piękno polskiej złotej jesieni, drzewa w kolorowej szacie i spadające liście.

 

ZOBACZ

 

 

10.10.2018 PIKNIK INTEGRACYJNY
Rumiane jabłuszko to hasło tegorocznego Pikniku Integracyjnego z Rodzicami. Piękna pogoda umożliwiała nam pobyt w ogrodzie przedszkolnym. Wspólne konkurencje, gdzie główną rolę odgrywały jabłuszka, zabawy muzyczne przy akompaniamencie pana Jacka przyniosły wszystkim wiele radości. Wzmocnić siły można było pyszną szarlotką oraz sokiem jabłkowym.

 

ZOBACZ

 

 

10.10.2018 DZIEŃ DRZEWA
W tym dniu przedszkolaki świętowały Dzień Drzewa. Celem zajęć było zwiększenie świadomości w zakresie ochrony przyrody oraz kształtowanie postaw proekologicznych. Dzieci z tej okazji wykonywały grupowe drzewa, inne obchodziły urodziny Kolczatka- drzewka posadzonego w ogrodzie przedszkolnym. Nie zabrakło także wspólnych zabaw.

 

ZOBACZ

 

 

09.10.2018 KOŚCIÓŁ PARAFIALNY
W ramach programu regionalnego grupa 4 udała się do Sanktuarium Matki Bożej Czudeckiej. Przewodnikiem był ks. Radosław, który opowiedział przedszkolakom historię tego wyjątkowego miejsca, będącego ważnym zabytkiem naszej miejscowości.

 

ZOBACZ

 

 

05.10.2018 STACJA KOLEJOWA
Korzystając z pięknej, jesiennej pogody przedszkolaki z grupy 4 zawędrowały na stację kolejową. W oczekiwaniu na przejazd pociągu, podziwiali mieniący się kolorami las i postępujące prace przy obwodnicy Czudca. W drodze powrotnej na składzie węgla utrwaliły wiedzę na temat wag i ważenia.

 

ZOBACZ

 

 

04-05.10.2018 OWOCOWE SZALEŃSTWO
W tych dniach przedszkolaki na zajęciach wykorzystały przyniesione przez siebie owoce do zrobienia przepysznej i zdrowej przekąski. Własnoręcznie wykonane sałatki, szaszłyki owocowe smakowały doskonale, gdyż dzieci wszystko samodzielnie kroiły i mieszały. Przedszkolaki udały się także z poczęstunkiem do innych grup, pani dyrektor oraz pracowników kuchni. Dzieci zapoznawały sie także z możliwością wykonywania przetworów.

 

ZOBACZ

 

 

04.10.2018 MAŁE LABORATORIUM
Dzieci z grupy 5 podczas zajęć z wykorzystaniem lupy miały okazję przyglądnąć się z bliska jak wyglądają owoce i warzywa. Dzięki temu mogły zobaczyć wszystkie szczegóły budowy zdrowych witaminek, które tak chętnie spożywają każdego dnia.
 

ZOBACZ

 

 

01-02.10.2018  NAUKOBUS
Dzięki zaproszeniu Gminnego Dyrektora Oświaty pani M. Skalskiej - Nieroda i Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Zaborowie pani A. Rykała starsze przedszkolaki  miały możliwość zobaczyć Naukobus, pełniący rolę nowoczesnego laboratorium. Dzieci zobaczyły i eksperymentowały na eksponatach przygotowanych i obsługiwanych przez zespół animatorów z Centrum Nauki Kopernik. Uczestnicy w praktyczny sposób mogli poznać tajniki różnych dziedzin nauki.

 

ZOBACZ

 

 

 

 

28.09.2018 ZABAWY MALUSZKÓW
Zabawa na grupie pierwszej to podstawa. Maluszki podejmują różne zabawy stolikowe, gry, malowanki, układanki oraz wznoszą fantastyczne budowle i budują wspaniałe tory samochodowe oraz zagrodę dla zwierząt. Nie jest im również obcy kącik kuchenny gdzie przygotowują przepyszne posiłki oraz koktajle dla swoich pań. W większości aktywnie uczestniczą również w zabawach integracyjnych. ”Słoneczka” z grupy pierwszej proces adaptacji przeszły znakomicie.

 

ZOBACZ

 

 

28.09.2018 U KSIĘDZA PROBOSZCZA
Tradycja naszą jest korzystanie z zaproszenia ks. Proboszcza. W tym roku w gościnę udały się starsze przedszkolaki. Ks. A. Kocoł przygotował dla nas pełne kosze winogrona, a także słodkie niespodzianki. Na zakończenie spotkania udaliśmy się do kościoła na krótką modlitwę.

 

ZOBACZ

 

 

28.09. i 01.10.2018 DZIEŃ CHŁOPAKA
W ten dzień dziewczynki pamiętały o swoich kolegach. Z okazji ich święta złożyły życzenia i obdarowały chłopców drobnymi upominkami.

 

ZOBACZ

 

 

27- 28.09.2018 POZNAWANIE CZUDCA
Przedszkolaki z grupy 4 w ramach programu: Czudec to moja mała Ojczyzna zawędrowały na Dróżki Maryjne. Oglądały także stare zabudowania na Górnym Podcieniu. W trakcie spaceru poznawały nazwy mijanych ulic oraz opowiadały o swoich miejscach zamieszkania.

 

ZOBACZ

 

 

27.09.2018
Przedszkolaki z grupy 5 przekazały panu Darkowi do kuchni zgromadzone w kąciku przyrody warzywa i owoce, które przydadzą się jako dodatek do smacznych posiłków. Posadziły również pietruszkę, która będzie zielonym dodatkiem do kanapek.

 

ZOBACZ

 

 

26-28.09.2018 WYSTAWA: NASZA POLSKA, NIEPODLEGŁA 2018
Przedszkolaki obejrzały wystawę prac plastycznych w Gminnym Ośrodku Kultury. Konkursowa ekspozycja została przygotowana z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzieci z Publicznego Przedszkola w Czudcu również wykonały pracę wpisującą się w konkursowe hasło: Nasza Polska, Niepodległa 2018.

 

ZOBACZ

 

 

21.09.2018 DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
W tym dniu dzieci z grupy 1, 2, 3 i 5 świętowały Dzień Przedszkolaka. Podczas wspólnych zabaw i konkurencji sportowych udowodniły, że są prawdziwymi przedszkolakami i potrafią wesoło bawić się w gronie kolegów. Uroczystość zakończyła się dużymi brawami dla wszystkich dzieci oraz drobnymi upominkami.

 

ZOBACZ

 

 

21.09.2018 SPACER DO WĄWOZU
W ten dzień dzieci wyszły na dłuższy spacer do ,,Wąwozu” w Przedmieściu Czudeckim. Szukaliśmy oznak odchodzącego lata i zbliżającej się jesieni. Zebraliśmy do przedszkolnego kącika przyrody przepiękne kasztany, żołędzie i kolorowe liście. Obserwowaliśmy jak powoli opadają liście i słuchaliśmy szumu drzew. Na koniec odpoczęliśmy przy zabytkowej kapliczce.

 

ZOBACZ

 

 

20.09.2018 OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
Na tę uroczystość przygotowano dla dzieci wiele atrakcji i niespodzianek dostarczając okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. W tym dniu świętowały dzieci z grupy 4,6,7 i 8.

 

ZOBACZ

 

 

19.09.2018 WYCIECZKA NA DRÓŻKI MARYJNE
Przedszkolaki były na wycieczce na dróżkach Maryjnych przy parafii pod wezwaniem Trójcy Św. w Czudcu. Przeszliśmy cały wyznaczony szlak, oglądaliśmy wszystkie kapliczki symbolizujące kolejne tajemnice różańca świętego. Przy ołtarzu polowym pomodliliśmy się do naszego Anioła Stróża. Z samego szczytu podziwialiśmy panoramę Czudca skąpaną w pięknym słońcu.

 

ZOBACZ

 

 

19.09.2018 WYCIECZKA NA SKRZYŻOWANIE
Dzieci z grupy 4 i 8 udały się w pobliże skrzyżowania, aby w praktyczny sposób nauczyć się bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Przedszkolaki oglądały także znaki drogowe.

 

ZOBACZ

 

 

17.09.2018 TEATRZYK
W tym dniu gościliśmy aktorów z Teatru Lalek „Bajka” z przedstawieniem: Cenne rady. Bajka miała charakter edukacyjny – ukazywała, w jaki sposób unikać zagrożeń na ulicy oraz gdzie szukać pomocy, kiedy w pobliżu nie ma rodziców ani opiekunów.

 

ZOBACZ

 

 

09.2018 DARY JESIENI
Dzieci z grupy 7 przyniosły do przedszkola dary jesieni: kasztany, szyszki i żołędzie. Nasz kącik zdobi teraz jeżyk wykonany z szyszek.

 

ZOBACZ

 

 

 

Wszystkie zdjęcia z poprzedniego roku można zobaczyć w ARCHIWUM.

 

ZOBACZ