PSZCZÓŁKI

grupa 8: dzieci 5-, 6 - letnie

Grupa 8 Pszczółki  to dzieci 5-, 6 – letnie. Liczy 12 dzieci, gdzie przewagę stanowią chłopcy. Każdego dnia z radością przychodzimy do naszego przedszkola, by w tak miłej gromadce rozwijać swoje skrzydełka. Śpiewamy, tańczymy, słuchamy bajek, i opowiadań, uczestniczymy w zajęciach, spacerach i wycieczkach. Wraz z nami zawsze jest pani Bożenka.

Jeżeli chcecie Państwo porozmawiać z nauczycielką o swoim dziecku, czekają na Was:

Bożena Niedziałek –  poniedziałek 12.30- 13.00

Zamierzenia kształcąco-wychowawcze na grudzień 2017 roku.

Poznajemy przyrodę

Obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie zimą, zwracanie uwagi na koloryt i piękno przyrody w zimowej szacie, poznawanie wybranych właściwości śniegu, poznawanie zjawisk atmosferycznych charakterystycznych dla zimy np. szron, szadź, opady śniegu.

Nasze rodziny

Kultywowanie tradycji, zwyczajów rodzinnych związanych ze świętami Bożego Narodzenia.

Dbamy o nasze zdrowie

Ubieranie się odpowiednio do warunków atmosferycznych występujących  w danej porze roku, przebywanie na świeżym powietrzu, uczestniczenie  w spacerach, zabawach i ćwiczeniach ruchowych.

Elementarna nauka czytania

Rozpoznawanie liter drukowanych – małych i wielkich (O, o, A, a, M, m, E, e, I , i, T, t, D, d, K, k, l, L, y, Y, r, R), tworzenie z poznanych liter wyrazów i ich odczytywanie.

Nasza edukacja matematyczna

Kształtowanie pojęć liczbowych i umiejętności liczenia, rozpoznawanie cyfr: 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6 rozwijanie intuicji geometrycznej , nazywanie figur geometrycznych, rozwijanie umiejętności szeregowania i klasyfikowania.

Tematyka:

1. Co robimy w wolnym czasie?
2. To już zima.
3. Święta tuż- tuż.

Nauka wiersza: Kolędnicy
Nauka piosenki:  Hola ,Hola pasterze  z pola!

Kolędnicy

Cicho wszędzie biało wszędzie-
Idą chłopcy po kolędzie ..
Niosą szopkę całą w złocie,
Skrycie liczą na łakocie,
Rozcierają zimne dłonie.
A nad nimi gwiazda płonie
I kolędy z wiatrem lecą.
W oknach się choinki świecą.
Kolędnikom serce rośnie,
Tak świątecznie, tak radośnie,
bo nowinę niosą miłą,
Że się Dziecię narodziło
Pod Betlejem w stajni lichej
Pewnej nocy – świętej, cichej,
Żeby w sercach miłość wzbudzić
I pogodzić z Bogiem ludzi…

Hola ,Hola pasterze z pola!

Hola, hola, pasterze z pola!
Idźcie Pana witajcie,
A co macie, to dajcie,
Wołają aniołowie:
Pójdźcie mili bratkowie.
Gloria, gloria, gloria!
Niech żyje Pan Jezus dziecina!

Hola, hola, pasterze z pola!
Pójdźcie przywitać Pana!
Padajcie na kolana,
Oddajcie mu swe dary,
Z serc uprzejmych ofiary.
Gloria, gloria, gloria!
Niech żyje Pan Jezus dziecina!