MOTYLKI

7 grupa - dzieci 5- letnie

Nasza grupa to starsze średniaki. Liczy 25 dzieci. Bardzo chętnie chodzimy do przedszkola, bo uczymy się wciąż nowych zabaw i razem możemy się wesoło bawić. Przez świat edukacji prowadzi nas pani Gosia i pani Natalia. Jesteśmy otwarci i bardzo ciekawi świata. Pani Ania donosi nam pyszne jedzenie i dba o porządek  w naszej sali.

Jeżeli chcecie Państwo porozmawiać z nauczycielką o swoim dziecku, czekają na Was:

Małgorzata Barć - czwartek 15.00- 15.30

Natalia Biela- piątek 15.00- 15.30

Zamierzenia kształcąco-wychowawcze na październik 2017 roku.

Poznajemy przyrodę. Jesień

Rozpoznawanie drzew owocowych po owocach; wyjaśnienie znaczenia słowa sad.

Nazywanie przetworów z owoców i warzyw (dżemy, soki, kiszonki, kompoty); samodzielne wykonywanie wybranych.

Rozpoznawanie i nazywanie wybranych warzyw; rozróżnianie ich za pomocą wzroku, dotyku, smaku, zapachu.

Nasze rodziny

Podawanie informacji na temat swojej rodziny: czym się zajmują, jakie zawody wykonują rodzice.
Określanie czynności domowych wykonywanych przez poszczególnych członków rodziny.
Podawanie powiązań między członkami rodziny, np. babcia to mama mamy lub mama taty. Wyjaśnienie wieloznaczności słowa dom.
Dzielenie się wiadomościami na temat życia w rodzinie, np. sposobów wspólnego spędzania czasu, pojawienia się nowego potomka.
Oglądanie drzew znajdujących się w bliskim otoczeniu, nazywanie ich; wyjaśnianie zjawiska usychania liści- rozpoznawanie drzew po ich liściach  i owocach.
Wzmacnianie więzi w rodzinie: wzajemne okazywanie sobie uczuć, mówienie o nich – tworzenie wzajemnych relacji, opartych na szacunku, akceptacji  i miłości.

Przyroda w sali, w domu

Poznawanie zasad dbania o zwierzęta hodowane w domu: karmienie ich, wizyty u weterynarza, zapewnieni odpowiedniego miejsca na odpoczynek  i sen, wychodzenie na spacer.
Nazywanie dorosłych i młodych zwierząt.

Tematyka:

1. Jesień w sadzie.
2. Jesień na działce.
3. Nasze rodziny.
4. Nasi domowi ulubieńcy.

Nauka wiersza: Dziękuję
Nauka piosenki: Do przedszkola

Dziękuję

Jeśli ktoś ci w czym pomoże
lub czymś smacznym poczęstuje,
nie zapomnij sam powiedzieć,
że uprzejmie mu dziękujesz.

Kiedy ktoś chce cię pocieszyć,
albo coś ci podaruje,
choć troszeczkę życzliwości,
także powiedz mu dziękuję.

I za każde: „ jedz na zdrowie”,
i za wszystkie uprzejmości,
swym „ dziękuję” sprawisz innym
bardzo wiele przyjemności.

Do przedszkola

1. Serce mocno puka, Jaś plecaka szuka
Do przedszkola pora biec.
Blok, farby i kredki, ręcznik, pantofelki.
Do przedszkola zawsze trzeba nieść.

Ref. Do przedszkola, do przedszkola,
biegnie mały Jaś.
Bo w przedszkolu, bo w przedszkolu,
Jest kolega Staś.

2. Już na Jasia czeka najlepszy kolega,
I zabawek cały rząd.
Biegną do zabawy radośni i żwawi,
Wszystkie smutki uciekają w kąt.