MOTYLKI

7 grupa - dzieci 5- letnie

Grupa 7 to starsze średniaki. Uczęszcza do niej 12 dziewczynek i 13 chłopców. Bardzo lubimy chodzić do przedszkola i uczestniczyć w różnorodnych zajęciach organizowanych przez panią Angelikę i panią Anię. Jesteśmy radośni i bardzo ciekawi świata. Uwielbiamy tańczyć i śpiewać, chętnie uczymy się nowych rzeczy poprzez zabawę. O porządek w naszej sali dbamy wspólnie z panią Anią, która przynosi nam również pyszne jedzonko.

Jeżeli chcecie Państwo porozmawiać z nauczycielką o swoim dziecku, czekają na Was:

Angelika Trojnar - czwartek 15.00- 15.30

Anna Sanecka- Zubek- piątek 15.00- 15.30

Zamierzenia kształcąco-wychowawcze na maj 2019 roku.

Polska to mój dom

Utrwalenie polskich symboli narodowych, zapoznanie z monetami  i banknotami; kształtowanie poczucia tożsamości narodowej; rozbudzanie dumy z bycia Polakiem.

Zapoznanie z legendami i symbolami największych polskich miast.

W krainie muzyki

Poszerzenie wiedzy muzycznej; doskonalenie umiejętności matematycznych( porównywanie, klasyfikowanie, tworzenie i kontynuowanie rytmów).

Zapoznanie z współczesnymi gatunkami muzycznymi; rozwijanie ekspresji muzycznej podczas improwizacji muzycznych; doskonalenie motoryki małej podczas pisania szlaczków i wykonywania prac plastycznych..

Doskonalenie umiejętności kodowania i postępowania zgodnie z instrukcją; utrwalenie aspektu porządkowego liczby.

Wrażenia i uczucia

Utrwalenie nazw emocji; rozwijanie u umiejętności kontynuowania rytmu kilkuelementowego.

Rozpoznawanie i podawanie nazw emocji własnych oraz innych osób; wskazywanie sposobów radzenia sobie z negatywnymi emocjami.
Doskonalenie umiejętności matematycznych w codziennych sytuacjach – objętość, waga, dzielenie.

Święto mamy i taty

Poszerzenie wiadomości na temat zawodów wykonywanych przez kobiety; przypomnienie nazw zawodów określanych jako męskie; doskonalenie umiejętności: słuchania, wypowiadania się o własnej rodzinie, argumentacji;.
Uwrażliwienie na losy innych, zapoznanie z terminem „adopcja”; doskonalenie umiejętności przeliczania.
Rozwijanie wrażliwości estetycznej; doskonalenie umiejętności mówienia  o emocjach.

Tematyka:

1. Polska to mój dom.
2. W krainie muzyki.
3. Wrażenia i uczucia.
4. Święto mamy i taty.

Nauka wiersza: Dla taty
Nauka piosenki: Wszystkie chcemy być kochane

Dla taty

Dla mojego Tatki
Zerwę wszystkie kwiatki
Z nieba chmurkę złapie
I deszcz, który kapie