MOTYLKI

7 grupa - dzieci 5- letnie

Nasza grupa to starsze średniaki. Liczy 25 dzieci. Bardzo chętnie chodzimy do przedszkola, bo uczymy się wciąż nowych zabaw i razem możemy się wesoło bawić. Przez świat edukacji prowadzi nas pani Gosia i pani Natalia. Jesteśmy otwarci i bardzo ciekawi świata. Pani Ania donosi nam pyszne jedzenie i dba o porządek  w naszej sali.

Jeżeli chcecie Państwo porozmawiać z nauczycielką o swoim dziecku, czekają na Was:

Małgorzata Barć - czwartek 15.00- 15.30

Natalia Biela- piątek 15.00- 15.30

Zamierzenia kształcąco-wychowawcze na grudzień 2017 roku.

Poznajemy przyrodę. Zima.

Obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie zimą; zwrócenie uwagi na koloryt i piękno przyrody w zimowej szacie.

Poznawanie zjawisk atmosferycznych charakterystycznych dla zimy, nazywanie ich, np.: opady śniegu, szron, szadź, zawieje śnieżne.

Poznawanie wybranych właściwości fizycznych śniegu i lodu, zwracanie uwagi na zanieczyszczenia, które zatrzymują w sobie.

Dbamy o nasze zdrowie

Ubieranie się odpowiednio do warunków atmosferycznych występujących  w danej porze roku (zapobieganie przegrzaniu i zmarznięciu).
Przebywanie na świeżym powietrzu; uczestniczenie w spacerach, zabawach  i ćwiczeniach ruchowych.

Nasze rodziny

Kultywowanie tradycji, zwyczajów rodzinnych, np. związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.
Wzajemne okazywanie sobie uczuć, mówienie o nich – tworzenie wzajemnych relacji, opartych na szacunku, akceptacji i miłości.

Tematyka:

1. Co robić w taki smutny czas?
2. Nadeszła zima.
3. Święta tuż-tuż.

Nauka wiersza: Życzenia
Nauka piosenki: Złota Gwiazdka

Życzenia

Gdy opłatkiem się łamiemy
to życzymy bliskim,
żeby pokój był na ziemi
i niósł radość wszystkim.
Żeby słońce nam świeciło,
raj był naokoło,
żeby ludziom tutaj było
dobrze i wesoło.