KRASNALE

6 grupa - dzieci 5-, 6- letnie

Grupa 6 to starszaki, najstarsze dzieci w przedszkolu. Wszystkie dzieci z tej grupy uczęszczają do przedszkola już 3 rok. Charakteryzują się dużą ruchliwością, żywiołowością i otwartością na zdobywanie nowych wiadomości i doświadczeń. Chętnie uczestniczą w zabawach i zajęciach organizowanych przez panią Krysię i panią Beatkę. Z panią Renią dbają o porządek i ład w sali.

Jeżeli chcecie Państwo porozmawiać z nauczycielką o swoim dziecku, czekają na Was:

Krystyna Grodzka–  czwartek 14.30- 15.00

Beata Szpakowska – środa 14.30- 15.00

Zamierzenia kształcąco-wychowawcze na grudzień 2017 roku.

Poznajemy przyrodę

Obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie zimą, zwracanie uwagi na koloryt i piękno przyrody w zimowej szacie, poznawanie wybranych właściwości śniegu, poznawanie zjawisk atmosferycznych charakterystycznych dla zimy np. szron, szadź, opady śniegu.

Nasze rodziny

Kultywowanie tradycji, zwyczajów rodzinnych związanych ze świętami Bożego Narodzenia.

Dbamy o nasze zdrowie

Ubieranie się odpowiednio do warunków atmosferycznych występujących w danej porze roku, przebywanie na świeżym powietrzu, uczestniczenie w spacerach, zabawach i ćwiczeniach ruchowych.

Elementarna nauka czytania

Rozpoznawanie liter drukowanych – małych i wielkich (O, o, A, a, M, m, E, e, I , i, T, t, D, d, K, k, l, L, y, Y, r, R), tworzenie z poznanych liter wyrazów i ich odczytywanie.

Nasza edukacja matematyczna

Kształtowanie pojęć liczbowych i umiejętności liczenia, rozpoznawanie cyfr: 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6 rozwijanie intuicji geometrycznej , nazywanie figur geometrycznych, rozwijanie umiejętności szeregowania i klasyfikowania.

Tematyka:

1. Co robimy w wolnym czasie?
2. To już zima.
3. Święta tuż- tuż.

Nauka wiersza: Pada śnieg
Nauka piosenki: Zima

Pada śnieg

Pada śnieżek, pada śnieżek.
Już ze śniegu mam kołnierzyk,
białe uszy i policzki
i śniegowe rękawiczki.

A jak padać nie przestanie
wiecie co się ze mną stanie?
Będzie kino nie z tej ziemi –
nos w marchewkę mi się zmieni.

Zima

1. Taka cisza dookoła
Tak się zmienił park i sad
Nocą przyszła do nas zima,
zasypała śniegiem świat.

Ref.: Pada śnieg, pada śnieg , pada biały śnieg
Pada śnieg, pada śnieg , biały śnieg.

2. Patrz, śnieżynki tańczą walca
I wirują z wiatrem w takt.
Wznoszą się wysoka w górę,
Niech ten taniec trwa.