KRASNALE

6 grupa - dzieci 5-, 6- letnie

Grupa 6 to starszaki, najstarsze dzieci w przedszkolu. Wszystkie dzieci z tej grupy uczęszczają do przedszkola już 3 rok. Charakteryzują się dużą ruchliwością, żywiołowością i otwartością na zdobywanie nowych wiadomości i doświadczeń. Chętnie uczestniczą w zabawach i zajęciach organizowanych przez panią Krysię i panią Beatkę. Z panią Renią dbają o porządek i ład w sali.

Jeżeli chcecie Państwo porozmawiać z nauczycielką o swoim dziecku, czekają na Was:

Krystyna Grodzka–  czwartek 14.30- 15.00

Beata Szpakowska – środa 14.30- 15.00

Zamierzenia kształcąco-wychowawcze na luty 2018 roku.

Nasze bezpieczeństwo na co dzień

Uświadomienie niebezpieczeństw wynikających z nieprzestrzegania zakazów np. bawienia się w niedozwolonych miejscach.

Dbamy o nasze zdrowie

Ubieranie się odpowiednio do warunków atmosferycznych występujących  w danej porze roku, przebywanie na świeżym powietrzu, uczestniczenie  w spacerach, zabawach i ćwiczeniach ruchowych.

Uczymy się czytać

Rozpoznawanie liter drukowanych – małych i wielkich (O, o, A, a, M, m, E, e, I , i, T, t, D, d, K, k, l, L, y, Y, r, R, G, g, W, w, P, p), czytanie wyrazów o prostej budowie fonetycznej.

Nasza edukacja matematyczna

Rozpoznawanie cyfr: 0, 1, 2, 3, 4, 5,6,7, 8. Nazywanie kolejno pór roku, dni tygodnia, miesięcy. Poznanie wybranych mierników czasu. Nazywanie pór dnia. Odpowiednie stosowanie określeń: przedwczoraj, wczoraj, jutro, pojutrze. Dodawanie i odejmowanie w zakresie 10 z wykorzystaniem palców lub innych zbiorów zastępczych.

Tematyka:

1. Zabawy na śniegu.
2. Tak mija nam czas.
3. Nie jesteśmy sami w kosmosie.

Nauka wiersza: Nazwy miesięcy
Nauka piosenki: Zimowe zabawy

Nazwy miesięcy

Jakie miesiące w roku mamy?
Czy wszystkie nazwy miesięcy znamy?

Komu nie sprawi trudu zadanie,
niech rozpoczyna ich wyliczanie.

Powietrza dużo buzia nabiera
i na wydechu nazwy wymienia:
styczeń, luty, marzec, kwiecień,
maj, czerwiec, lipiec, sierpień ,
wrzesień, październik, listopad, grudzień.

Jeśli za trudne było zadanie,
ćwicz dalej z nami to wyliczanie: styczeń, luty, marzec…… .

Zimowe zabawy

1. Hej koledzy koleżanki,
Chodźmy na saneczki,
kto odważny, niech na nartach
szusuje z góreczki.

Ref.: Świat zasypał śnieg,
Wkoło zima biała,
Czas pobawić się śnieżkami,
czas lepić bałwana!

2.Lodowiska jest przy szkole,
tak się pięknie błyszczy.
Już dziewczynki i chłopaki zakładają łyżwy.

Ref.: Świat zasypał śnieg…

3.Nikt nie zmarznie dziś na mrozie
Słońce w buzie grzeje.