MISIE

grupa 5- dzieci 4-,5 - letnie

Nasza grupa liczy 25 wesołych przedszkolaków, 4 i 5-letnich. Nazywamy się „Misie”, jest nas 10 chłopców i 15 dziewczynek. Bardzo lubimy chodzić do przedszkola, większość z nas uczęszcza tu już drugi rok. Z radością powitaliśmy nowe koleżanki i kolegów. Wspólnie bawimy się i uczymy, a opiekę nad nami sprawują Pani Wiesia i Pani Justynka. O czystość na naszej sali i przyniesienie pysznych posiłków z przedszkolnej kuchni dba Pani Halinka. Każdy dzień w przedszkolu to dla nas nowe wyzwania, bardzo lubimy wykonywać prace plastyczne, wiele radości sprawia nam nauka piosenek i tańców, lubimy też zabawy w przedszkolnym ogrodzie i spacery po najbliższej okolicy.

Jeżeli chcecie Państwo porozmawiać z nauczycielką o swoim dziecku, czekają na Was:

Wiesława Ptak–   wtorek 14.45 - 15.15

Justyna Kasprowicz – poniedziałek 15.00 – 15.30

Zamierzenia kształcąco-wychowawcze na styczeń 2019 roku.

Doskonalenie umiejętności wypowiadania się na forum grupy, zapoznanie  z tradycją sylwestrową i noworoczną.

Utrwalenie świadomości cykliczności pór roku i symboli z nimi związanych, poszerzanie słownika czynnego i biernego dzieci o nazwy miesięcy i dni tygodnia, poszerzanie wiedzy dzieci na temat sposobów odmierzania czasu- wprowadzenie do posługiwania się zegarkiem.

Doskonalenie umiejętności budowania dłuższych wypowiedzi na określony temat, poszerzanie wiedzy dzieci na temat obszarów polarnych, doskonalenie umiejętności wykonywania prostych eksperymentów i doświadczeń.
Doskonalenie umiejętności uważnego słuchania innych, wzbudzanie szacunku do osób starszych, uwrażliwianie na ich potrzeby, doskonalenie umiejętności składania życzeń.
Doskonalenie umiejętności rozpoznawania i podawania nazw zimowych dyscyplin sportowych, poszerzanie wiedzy dzieci o sylwetki wybitnych sportowców, kształtowanie umiejętności przegrywania, cieszenia się  z wygranej innych, rozwijanie zachowań sprzyjających zdrowiu (hartowanie).
Zapoznanie dzieci z literą „U, u, S, s”.
Utrwalenie liczby 7 w kontekście dni tygodnia, wprowadzenie liczby 8 i 9.

Tematyka:

1. Witamy Nowy Rok.
2. Co można robić zimą?
3. Święto Babci i Dziadzia.
4. Zimowe mistrzostwa sportowe.

Nauka wiersza: Kocham babcie, dziadka
Nauka piosenki: Piosenka dla babci i dziadka

Kocham babcie, dziadka

To nie żarty moi mili
Dzisiaj im życzenia składam
By sto latek jeszcze żyli

Kiedy smutek mnie ogarnia
I wszystkiego mam już dosyć
Dziadek mocno mnie przytuli
O to go nie muszę prosić

Gdy pomyślę o łakociach
Babcia zaraz coś upiecze
Musze przyznać te wypieki
najwspanialsze są na świecie. a oknem już całkiem ciemno.

Piosenka dla babci i dziadka

I. Wymyśliły wesołe nutki piosenkę dla babci i dziadka.
Miś ją zagra na bębenku, a Pajacyk na kołatkach.
Tamburynem potrząsa Lala, po przedszkolu niosą się dźwięki.
I po chwili zgodny chórek nuci refren tej piosenki

Ref.: Śpiewa babcia, śpiewa dziadek, śpiewam ja.
Jak to miło, gdy piosenkę każdy zna.
Nutki chętnie nam wtórują: mi, mi, la.
Śpiewa chórek na trzy głosy: tra, la, la.

II. Wyskoczyły z piosenki nutki. Do tańca porwały się żwawo:
jedna z babcią, druga z dziadkiem, para w lewo, para w prawo.
Roztańczone wołają nutki: wszyscy bawią się dziś wspaniale.
Na Dzień Babci i Dzień Dziadka najpiękniejszy bal nad bale.

Ref.: Tańczy babcia, tańczy dziadek, tańczę ja.
Do kółeczka zapraszają nutki nas.
Przytupują, podskakują, hop, la, la.
Bal dla babci, bal dla dziadka, na sto dwa.