MISIE

grupa 5- dzieci 4-,5 - letnie

Nasza grupa liczy 25 wesołych przedszkolaków, 4 i 5-letnich. Nazywamy się „Misie”, jest nas 10 chłopców i 15 dziewczynek. Bardzo lubimy chodzić do przedszkola, większość z nas uczęszcza tu już drugi rok. Z radością powitaliśmy nowe koleżanki i kolegów. Wspólnie bawimy się i uczymy, a opiekę nad nami sprawują Pani Wiesia i Pani Justynka. O czystość na naszej sali i przyniesienie pysznych posiłków z przedszkolnej kuchni dba Pani Halinka. Każdy dzień w przedszkolu to dla nas nowe wyzwania, bardzo lubimy wykonywać prace plastyczne, wiele radości sprawia nam nauka piosenek i tańców, lubimy też zabawy w przedszkolnym ogrodzie i spacery po najbliższej okolicy.

Jeżeli chcecie Państwo porozmawiać z nauczycielką o swoim dziecku, czekają na Was:

Wiesława Ptak–   wtorek 14.45 - 15.15

Zamierzenia kształcąco-wychowawcze na maj 2019 roku.

Kształtowanie postawy patriotycznej oraz poczucia szacunku dla symboli narodowych, przypomnienie symboli narodowych.

Rozwijanie poczucia więzi dzieci z „Małą Ojczyzną”, kształtowanie umiejętności uważnego słuchania i wypowiadania się na temat usłyszanych legend.

Kształtowanie poczucia rytmu, wyobraźni muzycznej, ekspresji ruchowej, doskonalenie poprawnej emisji głosu, dykcji i oddechu poprzez naśladowanie dźwięków instrumentów.
Wzbogacenie słownictwa o nazwy instrumentów oraz przymiotniki opisujące ich cechy.
Rozwijanie kreatywności dzieci podczas tworzenia własnych instrumentów muzycznych z codziennych przedmiotów.
Kształtowanie umiejętności nazywania własnych emocji i uczuć, doskonalenie umiejętności odczytywania sygnałów niewerbalnych, kształtowanie umiejętności radzenia sobie z emocjami w sposób społecznie akceptowalny.
Kształtowanie poczucia więzi emocjonalnej ze swoją rodziną, wzmacnianie więzi między rodzeństwem- prawidłowe nazywanie członków rodziny.
Kształtowanie umiejętności okazywania uczuć i wzmacniania więzi rodzinnych, formułowanie życzeń dla mamy i taty.
Poznanie litery „J, j” i „H ,h”, doskonalenie umiejętności kodowania  i postępowania zgodnie z instrukcją, utrwalenie aspektu porządkowego liczb.

Tematyka:

1. Polska to mój dom.
2. W krainie muzyki.
3. Wrażenia i uczucia.
4. Święto Mamy i Taty.

Nauka wiersza: Dla Mamy i Taty
Nauka piosenki: Podarujmy mamie dziś

Dla Mamy i Taty

Mamusiu, tatusiu, starym zwyczajem,
Z wiązanką kwiatów przed Wami staję
I słów serdecznych chcę wyrzec wiele,
Lecz czy potrafię, czy się ośmielę.
Serce ze wzruszenia tak bardzo bije.
Wy wiecie Kochani, co się w nim kryje.
Chciałbym w pięknych wyrazić słowach
Uczucia, które w serduszku chowam.
Lecz nie potrafię powiedzieć więcej
Niż to, że kocham Was najwięcej.

Podarujmy mamie dziś

I. Podarujmy mamie dziś
Jak winogron słodkich kiść,
To co w sercach naszych gdzieś głęboko tkwi.
To, co dla swej mamy ma
Każde dziecko tak jak ja,
Miłość, której godna jesteś tylko ty.

II. Pamiętajmy o tym, że
Tylko mama liczy się
I możemy mieć ją w życiu tylko raz.
Więc nie traćmy cennych chwil,
Ją kochajmy z całych sił.
Niech na zawsze przetrwa wielka miłość w nas.

III. I choć minie wiele lat,
Choć się zmieni cały świat,
Nie wygaśnie w sercach naszych nigdy już.
Żar jej ciągle w nas się tli,
Najważniejsza jesteś ty,
Nie ma w życiu dwóch zbliżonych bardziej dusz.