KOTKI

4 grupa : dzieci 6- letnie

Grupa 4 to dzieci 6-letnie. Liczy 25 dzieci. Bardzo chętnie przychodzimy do przedszkola i uczestniczymy w różnych zajęciach i zabawach organizowanych przez p. Agatkę, p. Grażynkę i p. Anię. Bardzo lubimy tańczyć, śpiewać, wykonywać prace plastyczne różnymi technikami oraz budować różne budowle podczas zabaw konstrukcyjnych. Wiele radości sprawiają nam zabawy na placu przedszkolnym oraz spacery po najbliższej okolicy. Pani Krysia dba o porządek w naszej sali oraz przynosi nam pyszne posiłki.

Jeżeli chcecie Państwo porozmawiać z nauczycielką o swoim dziecku, czeka na Was:

Agata Kamińska – wtorek 15.30- 16.00

Anna Daszykowska  – piątek 15.30- 16.00

Zamierzenia kształcąco-wychowawcze na  maj 2018 roku.

Nazywanie swojej miejscowości, poznawanie jej historii, ważniejszych instytucji, zabytków, miejsc i legend oraz opowieści związanych ze swoją miejscowością.

Poznawanie legend, opowiadań, wierszy dotyczących historii państwa polskiego, np. jego powstania. Podawanie nazwy naszego kraju, symboli narodowych: flagi, godła, hymnu. Nazywanie największych rzek, morza, gór oraz największych miast Polski.

Poznawanie warunków niezbędnych do rozwoju zwierząt. Określenie znaczenia barwy ochronnej w życiu zwierząt.
Podawanie informacji o swojej rodzinie. Organizowanie świat o charakterze rodzinnym.
Nazywanie ludzi różnych ras, określanie miejsc ich zamieszkania, warunków klimatycznych, w jakich żyją. Poznawanie zwyczajów ludzi różnych ras. Zwracanie uwagi na zabawy dzieci z różnych regionów świata.
Czytanie krótkich, ilustrowanych tekstów.
Dodawanie i odejmowanie w zakresie 10 z wykorzystaniem palców lub innych zbiorów zastępczych. Poznawanie nominałów wybranych monet i banknotów; używanie ich papierowych sylwet w zabawie. Określanie podstawowych cech różniących poszczególne figury.

Tematyki:

1. Mój region, moje państwo, moja Unia.
2. Łąka wiosną.
3. Moi rodzice.

Nauka wiersza: Co robię z rodzicami
Nauka piosenki: Uściskam Mamę

Co robię z rodzicami

Tata jeździ na skuterze,
mama lubi w piłkę grać.
Tata mi ubrania pierze,
mama tańczy hopsa, sa.
Tata rower zreperuje,
napompuje koła dwa.
Mama bluzkę wyprasuje
i zaśpiewa: la, la, la.
Z tatą wspinam się pod gorę,
trzepię dywan i maluję.
Z mamą kroję makaronik
i obszywam z nią zasłony.
Z tatą zawsze jest wesoło,
mama tuli ciągle mnie.
Z rodzicami jest najlepiej,
o tym każde dziecko wie.

Uściskam Mamę

Refren:
Na dobry dzień
wspaniały przepis znam.
Uściskam mamę
i buziaczka dam.
Przegonię chmury
i otworzę słonku drzwi.
I już humorek murowany mam.

I. Mama mnie dobrze zna,
o łakomczuszka dba.
Kisiel gotuje, piecze tort.
Mniam, mniam. I wszystko gra.

Refren:
Na dobry dzień...

II. Mama się cieszy gdyż,
przyszedł od wróżki list.
W nim zaproszenie jest na bal
więc się stroimy dziś.