KOTKI

4 grupa : dzieci 6- letnie

Nasza grupa to starszaki. Liczy 25 dzieci. Bardzo chętnie chodzimy do przedszkola, bo uczymy się wciąż nowych zabaw i razem możemy się wesoło bawić. Obecnie przygotowujemy się do podjęcia nauki w szkole. Przez świat edukacji prowadzi nas pani Gosia i pani Bożenka. Mają z nami trochę roboty!!! Robią wszystko byśmy z wielkim bagażem umiejętności i doświadczeń ukończyli przedszkole. Pani Krysia donosi nam pyszne jedzenie i dba o porządek w naszej sali.

Jeżeli chcecie Państwo porozmawiać z nauczycielką o swoim dziecku, czeka na Was:

Małgorzata Barć wtorek 15.00- 15.30

Bożena Niedziałek  poniedziałek 15.00- 15.30

Zamierzenia kształcąco-wychowawcze na  styczeń 2019 roku.

Zapoznanie dzieci ze zjawiskiem różnic czasowych (dwie półkule Ziemi); poszerzanie wiedzy dzieci na temat sposobów odmierzania czasu. Utrwalenie informacji  o cykliczności pór roku. Stosowanie pojęć: wcześniej, później, obecnie.

Doskonalenie umiejętności działania zgodnie z instrukcją obrazkową; rozwijanie percepcji wzrokowej poprzez ćwiczenie analizy i syntezy wzrokowej wyrazów. Rozwijanie postrzegania wzrokowego poprzez wskazywanie różnic pomiędzy obrazkami.

Rozwijanie kompetencji matematycznych poprzez utrwalenie znajomości nazw miesięcy w roku i informacji o ich przemienności. Rozróżnianie i nazywanie figur geometrycznych: koło, trójkąt, kwadrat, prostokąt; rozwijanie umiejętności matematycznych i percepcji wzrokowej poprzez segregowanie, rozdzielanie symboli graficznych według przyjętego kryterium.
Utrwalenie nazw dni tygodnia i ich przemienności; doskonalenie umiejętności posługiwania się takimi przyimkami jak: przedwczoraj, wczoraj, dziś, jutro, pojutrze; utrwalenie liczby 7 w kontekście dni tygodnia.
Wprowadzenie liczby i cyfry 8 , 9 w aspekcie kardynalnym, porządkowym  i miarowym.
Wprowadzenie liter: U, u; S, s, ćwiczenie umiejętności wyróżniania liter  w wyrazach. Rozwijanie słuchu fonematycznego. Doskonalenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem czytanego tekstu; rozwijanie kompetencji językowych poprzez analizę i syntezę głosek w słowach.
Określanie zmian odwracalnych i nieodwracalnych w przyrodzie; utrwalenie informacji o sposobach chronienia swego ciała przed mrozem i wiatrem.
Doskonalenie postawy szacunku wobec osób starszych; rozwijanie myślenia przyczynowo-skutkowego.
Doskonalenie sprawności grafomotorycznej; doskonalenie umiejętności wyróżniania figury z tła; doskonalenie umiejętności dramowych i pantomimicznych. Określanie  i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw; poszerzanie słownika czynnego i biernego dzieci o pojęcia związane ze sportami zimowymi.

Tematyki:

1. Witamy Nowy Rok.
2. Co można robić zimą?
3. Święto babci i dziadka.
4. Zimowe mistrzostwa sportowe.

Nauka wiersza: W dniu Waszego święta
Nauka piosenki: Polka dla babci i dziadka

W dniu Waszego święta

Babuniu, Dziadziuniu,
w dniu Waszego święta.
Życzenia składają
Wam wszystkie wnuczęta.
Wy zawsze wszystko najlepiej wiecie,
smutno by było bez Was na świecie.
Uczycie kochać, być dobrym, uczciwym,
życzliwym, uczynnym,
ciepłym i wrażliwym.
Bardzo, ach bardzo Was za to kochamy
i szczere życzenia
wprost z serca składamy
Bez was smutny byłby świat!
Żyj nam babciu, żyj nam dziadku
Co najmniej dwieście lat!

Polka dla babci i dziadka

1.Dziś w przedszkolu piękny bal,
bal wspaniały na sto par.
Bal dla dziadków i dla babć-
pięknie zapraszamy was.

Ref. To jest polka dla dziadziusia
i dla babci i dla wnusia.
kto poleczkę naszą zna,
niech zatańczy tak jak ja. / bis

2.Do przedszkola zapraszamy
babcię, dziadka, tatę, mamę.
Gdy tańczymy polkę wraz,
bardzo miło płynie czas.