MUCHOMORKI

3 grupa - dzieci  3-, 4-letnie

Grupa 3 to 3 i 4latki, 11 chłopców i 14 dziewczynek pierwszy rok uczęszczających do przedszkola. Dzieci szybko przyzwyczaiły się do swoich pań i rówieśników oraz zasad panujących w grupie. Przedszkolaki chętnie bawią się zabawkami, uczestniczą w zabawach ruchowych, tanecznych, lubią chodzić na spacery. Pani Wiesia, Justynka i Basia dbają o bezpieczeństwo i miłą atmosferę podczas pobytu dzieci w przedszkolu.

Jeżeli chcecie Państwo porozmawiać z nauczycielką o swoim dziecku, panie czekają na Was:

Wiesława Ptak–  środa 15.00- 15.30

Justyna Kasprowicz - poniedziałek 15.00- 15.30

Zamierzenia kształcąco-wychowawcze na  luty 2018 roku.

Nasza edukacja matematyczna

Dostrzeganie rytmicznej organizacji czasu w stałych następstwach dnia i nocy, pór roku, dni tygodnia, miesięcy.

Nazywanie pór dnia: rano, południe, popołudnie, wieczór, nocy.

Nasza Ziemia

Poznawanie świata- poznawanie nazw wybranych planet Układu Słonecznego, np. Mars, Wenus; słuchanie ciekawostek na ich temat.

Poznawanie zawodów związanych z kosmosem (kosmonauta, astronom), gromadzenie zdjęć, albumów związanych z kosmosem.

Poznajemy przyrodę

Poznawanie wybranych przedstawicieli zwierząt egzotycznych, warunków niezbędnych do ich rozwoju, dostrzeganie różnic w budowie dzikich zwierząt bezpośredniej obserwacji.

Wyjaśnienie określenia „zwierzęta chronione”- poznawanie przedstawicieli ginących gatunków.

Tematyka:

1. Tak mija czas.
2. Czy jesteśmy sami w kosmosie?
3. Poznajemy zwierzęta.

Wiersz: Są takie imiona
Piosenka: Dżungla

Są takie imiona

Poniedziałek, wtorek, środa
mówią - czwartku! Rękę podaj!

Ale czwartek ma ochotę
gonić piątek i sobotę.

A niedziela roześmiana
spoza palmy patrzy na nas
i zaprasza na spotkanie
w afrykańskiej ciepłej Ghanie!

Dżungla

I. Dżungla, dżungla, taka wielka dżungla,
poplątane zwoje dzikich lian.
Mieszka sobie w bambusowej chatce
Ambo Sambo, wielkiej dżungli pan.

Ref.: Strusie mu się w pas kłaniają,
małpy na ogonach grają.
Ambo tu, Ambo tam,, Ambo tu i tam.

II. Ambo Sambo, doskonale znam go,
węża się nie boi ani lwa.
Dla swych dzikich, leśnych ulubieńców
w dłoni coś smacznego zawsze ma.

Ref.: Strusie mu się w pas kłaniają…