MUCHOMORKI

3 grupa - dzieci  3-, 4-letnie

Nasza grupa to grupa mieszana.

Jeżeli chcecie Państwo porozmawiać z nauczycielką o swoim dziecku, panie czekają na Was:

Wiesława Ptak–  środa 15.00- 15.30

Justyna Kasprowicz - poniedziałek 15.00- 15.30

Zamierzenia kształcąco-wychowawcze na  grudzień 2017 roku.

Nasza grupa

Współtworzenie przyjaznej atmosfery w grupie- przestrzeganie wspólnie ustalonych umów i zasad regulujących współżycie w grupie.

Rozwijanie relacji pomiędzy dziećmi, opartych na wzajemnym szacunku  i akceptacji- współdziałanie podczas zabaw, gier, tańców integracyjnych, pomaganie kolegom w sytuacjach wywołujących smutek.

Uczestniczenie w zabawach organizowanych przez nauczyciela, dających dziecku satysfakcję i radość, wykorzystywanie w zabawach różnych zabawek, przedmiotów, znaków i symboli.

Poznajemy przyrodę- zima

Poznawanie zjawisk atmosferycznych charakterystycznych dla zimy, nazywanie ich: opady śniegu, szron, szadź, zawieje śnieżne.

Obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie zimą; zwracanie uwagi na koloryt i piękno przyrody w zimowej szacie.

Poznawanie wybranych właściwości fizycznych śniegu i lodu, zwracanie uwagi na zanieczyszczenia, które zatrzymują w sobie.

Nasze rodziny

Wzmacnianie więzi w rodzinie poprzez kultywowanie tradycji, zwyczajów rodzinnych związanych ze Świętami Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Wzajemne okazywanie sobie uczuć, tworzenie wzajemnych relacji opartych na szacunku, akceptacji i miłości.

Tematyka:

1. Ulubione zabawy i zabawki.
2. Nadchodzi zima.

Klocki, piłki, lale
Dzisiaj każde dziecko
Podarek dostanie.