SŁONECZKA

1 grupa - dzieci 3- letnie

Jesteśmy najmłodszymi dziećmi w przedszkolu. Wszystko jest dla nas nowe  i codziennie zdobywamy nowe umiejętności. Zaciekawiają nas wszystkie zabawy i zajęcia prowadzone przez p. Martę i p. Madzię. Lubimy zabawy przy muzyce oraz spacery i wycieczki. Pani Justyna pomaga nam w utrzymaniu porządku w naszej sali oraz przynosi pyszne posiłki.

Jeżeli chcecie Państwo porozmawiać z nauczycielką o swoim dziecku, czeka na Was:

Marta Pasternak – czwartek  15.00- 15.30

Magdalena Szczepan– wtorek 15.00- 15.30

Zamierzenia kształcąco-wychowawcze na maj 2018 roku.

Zabawa w teatr – naśladowanie głosów, gestów, ruchów ludzi i zwierząt, odgrywanie scenek pantomimicznych oraz parateatralnych.

Rozwijanie poczucia rytmu, reagowanie na zmiany tempa i dynamiki utworu oraz wyrażanie muzyki ruchem wg własnej inwencji. Zainteresowanie dzieci słuchaniem muzyki poważnej.

Kształtowanie umiejętności obserwowania przyrody – poznanie roślin, zwierząt i owadów występujących na łące.

Budzenie więzi emocjonalnych z rodziną, podawanie informacji dotyczących imion rodziców. Prezentowanie swoich umiejętności przed szerszym gronem.

Tematyka:

1. W świecie teatru.
2. Muzyka jest wszędzie.
3. Łąka wiosną.
4. Święto rodziców.

Nauka wiersza: Dzień Matki

Nauka piosenki: Kochany tato

Dzień Matki

Nie ma takiego miejsca,
gdzie by nie było mamy.
Czy mamy są na morzu, w urzędach,
czy w aptekach – zawsze ktoś o nich myśli,
zawsze ktoś na nie czeka.
Mamy pracują cicho,
śmieją się do nas głośno.
Od śmiechu jak od słońca
dzieci wesoło rosną.

Kochany tato

1. Dziś jest Twoje święto
mam więc minę uśmiechniętą.
Dumnie tu przed Tobą stoję,
niczego się nie boję.

Ref. Kochany tato, choć jestem mały
dziękuję Ci za to, że jesteś wspaniały.

2. Życzę Ci spełnienia marzeń,
samych miłych zdarzeń.