SŁONECZKA

1 grupa - dzieci 3- letnie

Jesteśmy najmłodszymi dziećmi w przedszkolu. Wszystko jest dla nas nowe  i codziennie zdobywamy nowe umiejętności. Zaciekawiają nas wszystkie zabawy i zajęcia prowadzone przez p. Martę i p. Madzię. Lubimy zabawy przy muzyce oraz spacery i wycieczki. Pani Justyna pomaga nam w utrzymaniu porządku w naszej sali oraz przynosi pyszne posiłki.

Jeżeli chcecie Państwo porozmawiać z nauczycielką o swoim dziecku, czeka na Was:

Marta Pasternak – czwartek  15.00- 15.30

Magdalena Szczepan– wtorek 15.00- 15.30

Zamierzenia kształcąco-wychowawcze na grudzień 2017 roku.

Wdrażanie do dbałości o higienę jamy ustnej, wyrabianie nawyku prawidłowego mycia zębów oraz spożywania produktów zdrowej żywności.

Rozwijanie relacji pomiędzy dziećmi, opartych na wzajemnej akceptacji  i szacunku wobec innych. Uczestniczenie w zabawach organizowanych przez nauczyciela, przestrzeganie wcześniej ustalonych zasad i umów.

Obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie zimą, zwracanie uwagi na koloryt i piękno przyrody w zimowej szacie.

Kultywowanie tradycji oraz zwyczajów rodzinnych związanych ze świętami Bożego Narodzenia.

Tematyka:

1. Dbamy o zęby.
2. Ulubione zabawy i zabawki.
3. Zima biała.
4. Święta tuż – tuż.

Nauka wiersza: Choineczka

Nauka piosenki: Sypie śnieg