SŁONECZKA

1 grupa - dzieci 3- letnie

Grupa pierwsza to najmłodsza grupa przedszkolna. Maluszki mają za sobą już pierwszy miesiąc w przedszkolu oraz różne imprezy, w których aktywnie uczestniczyli. Chętnie podejmują różnego rodzaju aktywności w zabawach oraz wykazują się kreatywnością. Poprzez wspólne zabawy poznają się i integrują co sprzyja procesowi ich adaptacji. Trzeba również zaznaczyć, że jest to w większości grupa pozytywnych indywidualistów, jasno wyrażających swoje zdanie i potrzeby. Jak nazwa grupy wskazuje – „słoneczka” – nasze maluszki są uśmiechnięte, radosne i pogodne. Życzymy im samych mile spędzonych dni. Oby na co dzień „zarażały” nas swoją pozytywna energią. W świat edukacji poprzez zabawę wprowadzają nas p. Agatka i p. Ania. O porządek w naszej sali dbamy wspólnie z p. Justynką i p. Agą, które przynoszą nam również pyszne posiłki.

Jeżeli chcecie Państwo porozmawiać z nauczycielką o swoim dziecku, czeka na Was:

Agata Kamińska wtorek 15.00-15.30

Anna Sanecka- Zubek czwartek 15.00 -15.30

Zamierzenia kształcąco-wychowawcze na styczeń 2019 roku.

Witamy Nowy Rok

Wiązanie zmian zachodzących w przyrodzie z aktualną porą roku; rozumienie konieczności zabezpieczania się przed mrozem.

Rozwijanie wyobraźni i pomysłowości; posługiwanie się nazwami kolorów podstawowych i pochodnych.

Doskonalenie umiejętności klasyfikowania; kształtowanie myślenia przyczynowo-skutkowego.

Kształtowanie poczucia rytmu, wyobraźni muzycznej i ekspresji ruchowej.

Co można robić zimą?

Eksperymentowanie ze śniegiem, posługiwanie się określeniami: zimny, mokry, miękki; rozumienie zwrotów: unoszą się – lecą do góry, opadają – lecą na dół, wirują- kręcą się w koło.

Eksperymentowanie z lodem, posługiwanie się określeniami: zimny, twardy, przeźroczysty.

Porównywanie kształtów, łączenie takich samych elementów w pary.

Święto babci i dziadka

Rozumienie postawy szacunku wobec osób starszych, dostrzeganie ważnej roli dziadków w życiu dzieci.

Rozwijanie kompetencji językowej – tworzenie zdrobnień.

Doskonalenie pamięci wzrokowej poprzez wykonywanie pracy według wzoru.

Zimowe mistrzostwa sportowe

Poznanie zasad bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych.

Doskonalenie liczenia w sytuacjach zabawowych.

Poznawanie zimowych dyscyplin sportowych; posługiwanie się nazwami zimowego sprzętu sportowego.

Tematyka:

1. Witamy Nowy Rok.

2. Co można robić zimą?

3. Święto babci i dziadka.

4. Zimowe mistrzostwa sportowe.

Nauka wiersza: Kochani Dziadkowie

Nauka piosenki: Idzie Zima

Kochani Dziadkowie

Kocham Cię, babciu, za pyszne pierogi,
Za bajki, które szepczesz mi do uszka.
A dziadka za to, że gdy bolą mnie nogi,
Bierze mnie na ręce i niesie do łóżka.
Kocham Cię, babciu, za uśmiech od ucha do ucha,
kocham Cię, dziadku, za okulary na nosie.
Kocham was za to, że każde z was mnie słucha,
gdy – tak jak dziś – nowe opowieści wam niosę.

Idzie Zima

Idzie zima, pani zima,
nic jej chyba nie zatrzyma.
Białym śniegiem sypnie w koło,
żeby było nam wesoło.

Ref. Hu, hu, ha, hu, hu, ha

Idzie zima, pani zima,
lodem wszystkie rzeki ścina.
Drzewa i dachy maluje,
białej farby nie żałuje.