SŁONECZKA

1 grupa - dzieci 3- letnie

Jesteśmy najmłodszymi dziećmi w przedszkolu. Wszystko jest dla nas nowe  i codziennie zdobywamy nowe umiejętności. Zaciekawiają nas wszystkie zabawy i zajęcia prowadzone przez p. Martę i p. Madzię. Lubimy zabawy przy muzyce oraz spacery i wycieczki. Pani Justyna pomaga nam w utrzymaniu porządku w naszej sali oraz przynosi pyszne posiłki.

Jeżeli chcecie Państwo porozmawiać z nauczycielką o swoim dziecku, czeka na Was:

Marta Pasternak – czwartek  15.00- 15.30

Magdalena Szczepan– wtorek 15.00- 15.30

Zamierzenia kształcąco-wychowawcze na październik 2017 roku.

Rozpoznawanie wybranych owoców po wyglądzie, kształcie, smaku a także rozpoznawanie drzew owocowych po owocach.

Rozpoznawanie i nazywanie wybranych warzyw za pomocą wzroku, dotyku, smaku, zapachu.

Podawanie informacji na temat swojej rodziny- nazywanie członków bliższej i dalszej rodziny, dzielenie się informacjami na temat ważnych wydarzeń  w życiu rodziny.

Poznawanie zasad dbania o zwierzęta domowe, naśladowanie sposobów poruszania się ich w domu a także naśladowanie ich odgłosów.

Tematyka:

1. Jesień w sadzie.
2. Kolorowe warzywa.
3. Nasze rodziny.
4. Domowi ulubieńcy.

Nauka wiersza: Wpadła gruszka

Nauka piosenki: Rośnie pomidor

Wpadła gruszka

Wpadła gruszka do fartuszka,
a do tego dwa jabłuszka.
Lecz śliweczka wpaść nie chciała
była jeszcze niedojrzała.

Rośnie pomidor

1. Rośnie pomidor na krzaczku,
obok cebuli, buraczków.
Z każdym dniem bardziej czerwony,
śpiewa zadowolony.

Ref: Czy ktoś wie, czy ktoś wie,
Co w warzywach kryje się?

2. Rośnie ogórek przy ziemi,
obok ziemniaków, marchewki.
Z każdym dniem bardziej zielony
śpiewa zadowolony.