SŁONECZKA

1 grupa - dzieci 3- letnie

Grupa pierwsza to najmłodsza grupa przedszkolna. Maluszki mają za sobą już pierwszy miesiąc w przedszkolu oraz różne imprezy, w których aktywnie uczestniczyli. Chętnie podejmują różnego rodzaju aktywności w zabawach oraz wykazują się kreatywnością. Poprzez wspólne zabawy poznają się i integrują co sprzyja procesowi ich adaptacji. Trzeba również zaznaczyć, że jest to w większości grupa pozytywnych indywidualistów, jasno wyrażających swoje zdanie i potrzeby. Jak nazwa grupy wskazuje – „słoneczka” – nasze maluszki są uśmiechnięte, radosne i pogodne. Życzymy im samych mile spędzonych dni. Oby na co dzień „zarażały” nas swoją pozytywna energią. W świat edukacji poprzez zabawę wprowadzają nas p. Agatka i p. Ania. O porządek w naszej sali dbamy wspólnie z p. Justynką i p. Agą, które przynoszą nam również pyszne posiłki.

Jeżeli chcecie Państwo porozmawiać z nauczycielką o swoim dziecku, czeka na Was:

Agata Kamińska wtorek 15.00-15.30

Anna Sanecka- Zubek czwartek 15.00 -15.30

Zamierzenia kształcąco-wychowawcze na maj 2019 roku.

Polska to mój dom

Kształtowanie przynależności do rodziny; uwrażliwienie na potrzebę zapamiętywania nazwy ulicy, na której się mieszka; podawanie nazw swojej miejscowości.

Kształtowanie tożsamości narodowej, przywiązanie do swojego kraju.

Poznanie flagi i godła – symboli narodowych.

W krainie muzyki

Ilustrowanie ruchem treści piosenki; rozróżnianie dźwięków cichych i głośnych w trakcie zabaw z instrumentami perkusyjnymi; rozróżnianie dźwięków przyrody.

Poznanie zawodu dyrygenta; rozwijanie kreatywności ruchowej podczas zabaw muzycznych.

Doskonalenie percepcji i pamięci słuchowej podczas rozwiązywania zagadek słuchowych.

Święto mamy i taty

Dostrzeganie roli mamy i taty w życiu dziecka; rozwija nie mowy poprzez swobodne wypowiadanie się na temat swoich rodziców; podawanie nazw członków rodziny.

Ukazanie codziennych obowiązków domowych, zachęcanie do pomagania rodzicom.

Zachęcanie do kreatywności poprzez interpretację utworów muzycznych  i literackich.

Wrażenia i uczucia

Rozwijanie umiejętności rozumienia własnych uczuć; zapoznanie ze sposobami radzenia sobie ze smutkiem i strachem; kształtowanie postaw prospołecznych, wdrażanie do empatii.

Kształtowanie umiejętności wyrażania emocji przez malowanie, ruch  i muzykę.

Usprawnianie umiejętności ruchowych poprzez taniec.

Tematyka:

1. Polska to mój dom.
2. W krainie muzyki.
3. Święto mamy i taty.
4. Wrażenia i uczucia.

Nauka wiersza: Dwie połówki

Nauka piosenki: Tra, la, la dla mamy  i taty

Dwie połówki

Mama, tata mądre główki
Są jak jabłka dwie połówki
Tata w piłkę ze mną gra
Mama sto pomysłów ma
Tata rower zreperuje
Mama siniak pocałuje
Tata zimą ciągnie sanki
Mama z kwiatów plecie wianki
Mama, tata mądre główki
Są jak jabłka dwie połówki.

Tra, la, la dla mamy i taty

1. Moja mama jest kochana,
Moja mama wszystko wie,
Kiedy do mnie się uśmiecha,